آب و هوای مشهد؛ کدام فصل برای سفر مناسب تر است؟

آب و هوای مشهد
0

زمان مناسب سفر به مشهد به میزان بسیار زیادی به آب و هوای مشهد بستگی دارد. بنابراین لازم است پیش از هر اقدامی از شرایط آب و هوای مشهد در فصل های مختلف سال مطلع باشید تا بتوانید خاطره ای  بهتر از مشهد گردی  خود ثبت کنید.

آب و هوای مشهد در فصل های مختلف سال به شدت متفاوت است که شیوه سفر را برای مسافران متفاوت می کنند. در این مطلب قصد داریم نگاهی به حال و هوای چهار فصل در مشهد بیندازیم.

بهار مشهد

بهار یکی از بهترین زمان ها برای سفر به مشهد است. آب و هوای مشهد در این فصل دارای آب و هوای مطبوع است که سفر را به کام مسافران شیرین تر می کند. اگر در این فصل مسافر مشهد بوده اید حتماً از باران های نرم نرمک که جان می بخشند و زندگی را سبز می کنند بی بهره نبوده اید.

آب و هوای مشهد در این فصل به خصوص در ماه اردیبهشت به معنای واقعی یک بهشت است. اگر به دنبال رزرو تور بهاره مشهد هستید بدانید که در صورت انتخاب تعطیلات نوروز برای سفر باید انتظار حجم بالای گردشگران و شلوغی این شهر را  داشته باشد و همچنین خود را برای رزرو تور، رزرو هتل و خرید بلیط تفریحات با قیمت بالاتر آماده کنید.

چرا که تقاضای زیاد برای سفر همواره افزایش هزینه های سفر را در پی دارد.  به هر حال شلوغی های مقصد نیز  به خصوص مشهد همواره شیرینی خاصی دارد.

 

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
تابستان مشهد
تابستان مشهد

تابستان مشهد و  آب و هوای تابستانی مشهد

تابستان های مشهد بسیار گرم است. گاهی این گرما به خصوص در نیمه های روز به شدتی می رسد که برای مسافران آزار دهنده است. سفر به این شهر در تابستان به خصوص در مرداد ماه توصیه نمی شود.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

البته اگر تابستان تنها فرصت شما برای سفر است و رزرو تابستانه تور مشهد را در پیش دارید می توانید از شب گردی در این شهر لذت ببرید. جالب است بدانید در مشهد به ویژه در مناطق دور حرم تا خود صبح شاهد ترددهای شبانه هستید و حتی می توانید بازارهایی را مشاهده کنید که تا نیمه شب با روی باز پذیرای مسافران هستند. در این میان از یاد نبرید که دل به آب زدن در پارک های آبی این شهر در تابستان لذت دیگری دارد.

بهتر است مقالات زیر را نیز بررسی نمایید :

پاییز مشهد

پاییز فصل رنگارنگ طبیعت است که در مشهد نیز خالی از نقش و نگار نیست. مشهد در پادشاه فصل ها مطبوع ترین هوای خود را تقدیم مسافرانش می کند.  البته مسافران تور پاییزه مشهد بهتر است اوایل این فصل را برای سفر انتخاب کنند.

چرا که رفتن به سمت زمستان این فصل را از آب و هوای مطبوع خود دور می کند و شما در اواخر این فصل به خصوص در شب هنگام شاهد آب و هوای خنکی خواهید بود. مهر یکی از بهترین ایام سفر به مشهد است. فصلی که هنوز کمی از گرمای تابستان را با خود همراه دارد و کمی از زمستان پیش روی خود وام گرفته تا هوایی معتدل را پیشکش مسافران مشهد کند.

زمستان مشهد

و اما زمستان! فصل سردی و یخبندان، فصل آدم برفی و کلاه و کاپشن! مشهد در زمستان یکی از سردترین شهر های کشور است و مسافران زمستان مشهد باید با آمادگی کامل سفر خود را آغاز کنند. شدت سرما به ویژه در نیمه های این فصل به حدی است که شما را خانه نشین خواهد کرد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

البته چیزی که بازار سفر به مشهد را در این روزهای سرد داغ می کند کاهش هزینه های سفر است. در زمستان به دلیل کاهش مسافر و پایین آمدن تقاضا برای رزرو تور مشهد، قیمت این تور کاهش پیدا میکند.

البته تمام این نکات به صورت کلی بیان شد و می توان استثنائاتی را هم مشاهده کرد. ممکن است یک روز زمستانی در مشهد از شدت گرما عرق کنید و در پاییز به خود بلرزید. با این تفاسیر پیش از سفر آب و هوای مشهد را چک کنید وسپس بار سفر خود را ببندید.

مسافران این فصل برای خرید می توانند به بازار رضا مراجعه کنند که بازاری سرپوشیده است و در این فصل می تواند مکان مناسبی برای خرید باشد.

4/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.