آیا موریس کشور امنی برای گردشگری است؟

0

زمانی که بحث امنیت در صنعت گردشگری مطرح می شود، شاید شما هم به مانند بسیاری از افراد که در حال سفر هستند، آن را یک مقوله مهم تلقی کنید، چون ممکن است اتفاق در سفر برای یکبار پیش بیاید و ریسک کردن در سفر کاملا غیرمنطقی به نظر می رسد. به  طور کلی امنیت در سفر برای هر گردشگری شامل سلامت، آرامش، رفاه فرد، ثبات جامعه و محفوظ ماندن از آسیب توسط دیگران می شود. حال اگر تصمیم داشته باشید که به جزیره زیبای موریس سفر کنید، شاید با خود بپرسید که آیا موریس کشور امنی برای گردشگری است؟

امنیت در سفر به موریس

امنیت در سفر به قدری برای گردشگران مهم است که می تواند آرامش را در کنار زیبایی هایی جزیره چندین برابر کند. در این راستا اکثر افرادی که در پی سفر به موریس هستند، سعی می کنند قبل از سفر حتما مسائل مربوط به امنیت و جاهای تفریحی و توریستی این جزیره که به عنوان بهشت روی زمین شناخته شده است را بررسی نمایند. طبق بررسی هایی که در دهه های اخیر در موریس انجام شده میزان امنیت در مقولات زیر بدین شرح است:

 • سطح جرم ۴۶٫۹۸ است که روند آن متوسط بوده و باید تا حد ممکن این سطح بهبود یابد.
 • افزایش جرم در ۳ سال گذشته ۶۲٫۵۶ بالا بوده که در این راستا اقداماتی جهت حفظ امنیت گردشگر لازم است صورت گیرد.
 • نگرانی­های در خانه شکسته و موارد سرقت شده ۴۹٫۸۸ ضریب 50درصدی را تقریبا به خود اختصاص داده است.
 • نگرانی از سرقت یا سرقت ۴۸٫۰۴ است که برای جذب گردشگر باید این مورد تا حد ممکن کاهش یاید.
 • نگرانی­های سرقت شده خودرو ۳۵٫۹۵ کم است، پس از این بابت خیالتان راحت باشد.
 • نگرانی از توهین 37.73 به دلیل فرهنگ اصیل و بومی به شدت کم بوده و اگر هم موردی باشد بیشتر برای غیر بومیان است.
 • نگرانی در معرض حمله جسمی به دلیل رنگ پوست، منشأ قومی، جنسیت یا مذهب شما ۲۳٫۱۶ کم است و شما اینجا از لحاظ نژادی مشکلی در سفر نخواهید داشت.
 • مشکلی که در استفاده از مواد مخدر یا معامله با مواد مخدر ۵۵٫۸۸ متوسط است که این کشورها به دلیل ماهیت توریستی باید در این راستا قوانینی در جهت امنیت گردشگر مقرر کند.
 • جرایم خشونت آمیز مانند حمله و سرقت مسلحانه ۴۳٫۴۵ متوسط تلقی می شود.
 • فساد و رشوه مشکل ۶۳٫۴۱ زیاد است که این ویژگی باید به دقت بررسی و حل گردد.
 • ایمنی قدم زدن به تنهایی در طول روز ۷۶٫۳۱ زیاد است، چون برای سلامتی تان به دلیل تاب اشعه های مضر خورشید به خطر می افتد.
 • ایمنی پیاده روی به تنهایی در طول شب ۳۹٫۶۷ کم است و در این راستا باید مواظب بوده و جوانب احتیاط را رعایت نمایید.

طبق آمار جهانی باید گفت که امنیت جزیره موریس بسیار بالا بوده و از نظر زیبایی طبیعت بسیار زیبا و رویایی دارد و  همیشه به نام مروارید و الماس پنهان شده در اقیانوس هند، توانسته بسیاری از عاشقان سفر را راهی این مقصد کند.

جذابیت های سفر به موریس

جذابیت های این جزیره آنقدر متنوع است که از پیاده روی زیر دریا، شنا با دلفین ها در زیستگاه طبیعی گرفته تا اسکوتر زیر دریا در عمق سه تا چهار متری و جزیره دس دیوکس کوکوس در جنوب شرقی موریس که برای گذراندن تعطیلاتی پر از تجملات از جاذبه های گردشگری بسیار فوق العاده است.

شاید بازدید از اقامتگاه رضاشاه در موریس یکی از دلایل جذاب ایرانیان برای سفر به این جزیره است. عمارت والری یک ویلای زیبا در منطقه موکا موریس است که زمانی رضاه شاه توسط انگلیسی ها که خلع حکومت می شود به این جزیره تبعید شده و در این عمارت سکونت می کند. هر چند اقامتگاه رضاشاه در موریس هنوز پابرجاست، ولی متاسفانه به یک ویلای متروکه تبدیل شدهکری به حال آن شود. چرا که وجود این خانه در جزیره موریس آن هم در کوچه باغی زیبا، می تواند فرصت خوبی را برای دولت ایران فراهم کند تا از این ملک نهایت استفاده را کرده و آن را به یک میراث فرهنگی و ملی را در جزیره موریس تبدیل نماید.

اقامتگاه رضا شاه در موریس  از سال 1320 با تاریخ معاصر ایران و فرهنگ ایرانی گره خورده است.  به همین دلیل از آن روزگار تا به کنون جزیره موریس را همه به نام تبعیدگاه شاه ایران می شناسند. هر چند مدت اقامت رضا شاه در موریس کوتاه مدت بود اما هنوز کاخ بدون سکونت باقی مانده و متعلق به دارایی های ایران در جزیره موریس است.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

بهترین زمان سفر موریس

موریس، جزیره ای زیبا و خوش آب و هواست، بدان حد که نویسنده آمریکایی به نام ماک تواین، جزیره موریس را بهشت روی زمین نامیده و سازمان جهانی گردشگری این مقصد را از برترین مقاصد گردشگری از لحاظ زیبایی و امنیت معرفی کرده است. شاید دو عامل امنیت و وجود تفریحات متنوع و جذاب ساحلی، سالانه گردشگران زیادی را از سراسر دنیا راهی موریس می کند تا تعطیلاتی رویایی را در آن گوشه دنج دنیا بگذرانند.

این جزیره رویایی در جنوبی ترین نقطه اقیانوس هند، شرق جزیره ماداگاسکار و جنوب شرقی قاره آفریقا واقع شده است. بهترین زمان سفر به این جزیره، ماه های تابستان یعنی ماه اکتبر تا آوریل است که شاید فصل شلوغ این جزیره هم باشد. البته باید گفت که در تمامی فصول سال زیبایی جزیره موریس مثال زدنی است. در فصل زمستان بارش ها کمتر شده و هوای جزیره نیز خنک و دلچسب است و همچنین قیمت هتل ها و هزینه های تفریحات و جاذبه های گردشگری هم برایتان ارزانتر می افتد.

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.