اطلاعات کامل رزرو بلیط پوکت تایلند 1402

0

بلیط پوکت یکی از بلیط های پر طرفدار برای سفر به سرزمین تایلند است که در سال های اخیر ایران نیز به جمع متقاضیان آن پیوسته. با پر طرفدارشدن تورهای تایلند اکنون این بلیط با عرضه و تقاضایی افزایشی روبرو شده و به همین نسبت تنوع آن نیز بیشتر شده است. این تنوع بیشتر به سه پارامتر زمان، قیمت و شیوه سفر مربوط است و سبب عرضه انواع بلیط ها چون بلیط لحظه آخری، بلیط ارزان، بلیط نوروز، بلیط هوایی یا زمینی و غیره شده است. 

 این تنوع اگر چه راه های بیشتری را پیش پای شما می نهد، اما به همان میزان شما را برای انتخاب سر در گم خواهد کرد. با توجه به این امر در مقاله پیش رو توضیحات کاملی را درباره انواع بلیط تایلند و چگونگی رزرو آن و همچنین مزایا و معایب هر کدام و از همه مهم تر قیمت بلیط پوکت و ترفندهای رزرو ارزان آن مطرح خواهیم کرد. با سفر آس همراه باشید!

تبریک ویژه به مسافران پوکت

پوکت تایلند

پیش از هر چیز اجازه بدهید به شما تبریک بگویم. اگر به دنبال بلیط پوکت هستید، یعنی شما یکی از بهترین مقاصد توریستی دنیا را انتخاب کرده اید و البته یکی از زیباترین شهرهای این مقصد را پیش رو دارید. این شهر بیش از آنکه به عنوان شهری در تایلند شناخته شده باشد، به عنوان مقصدی توریستی با جاذبه های متنوع شناخته شده است. گویی تمام هویت این منطقه در سواحل شنی، تفریحات شبانه، جزایر بکر، معابد اسرار آمیز و تفریحات مهیج خلاصه می شود. البته با تهیه بلیط پوکت ارزان باید به حرفه ای بودن شما نیز در انتخاب سفر ارزان تبریک گفت.

مناطق توریستی تایلند منحصر به این شهر نیست و شهرهای بسیای در این سرزمین مقصد اهالی سفر است. شهرهایی چون بانکوک، پاتایا، کرابی، سامویی و هواهین از محبوب ترین مقاصد توریستی این کشور هستند که رد پای بسیاری از گردشگران را در خود حک کرده اند. خبر خوب اینکه تورهای ترکیبی تایلند می توانند برای حضور در چند شهر رزرو شوند و فرصت های بیشتری برای تایلند گردی در اختیار شما قرار دهند. این بلیط های ترکیبی راه شما را به سمت چند شهر جذاب با شهرت جهانی باز می کنند.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

انواع بلیط پوکت

مقصد خود را انتخاب کرده اید و حالا نوبت انتخاب یک روش مناسب برای سفر است. با خودروی شخصی؟ قطار؟ هواپیما؟ قطعاً یک سفر فوق العاده لذت بخش به یکی از قطب های اصلی گردشگری جهان پیش روی شماست. پس باید با انتخاب یک روش درست آن را شروع کنید.

بلیط زمینی

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

روش زمینی برای سفر به تایلند چندان مرسوم نیست و اغلب تورهای این کشور به صورت هوایی قابل رزرو هستند. بنابراین شما در این سفر محدود به انتخاب بلیط هواپیما هستید. با انتخاب بلیط پوکت چارتر می توانید تا حدودی هزینه بالاتر سفر هوایی را جبران نمایید.

بلیط هوایی

اغلب سفرهای خارجی به روش هوایی انجام می شوند و اغلب مسافران تورهای خارجی نیز از پرواز استقبال می کنند. تایلند نیز از این قضیه مستثنی نیست و خرید بلیط هواپیما یکی از مرسوم ترین روش های سفر به این کشور است.  بلیط هواپیما پوکت از شهرهای بزرگ ایران چون تهران، مشهد، شیراز و اصفهان به صورت مداوم عرضه می شود و در زمان های گوناگون با قیمت های مختلف قابل رزرو است.

ترکیش، ایر فلوت، امارات و قطری ایرلاین های مسیر ایران – تایلند هستند که هر کدام در مسیرهای متفاوتی حرکت می کنند و در شهرهای مختلفی توقف دارند. کیفیت این ایرلاین ها قیمت بلیط پوکت را تحت تأثیر می دهد. 

رزرو بلیط پوکت در مناسب ترین زمان

زمان رزرو بلیط پوکت

مناسب ترین زمان برا رزرو بلیط پوکت و هر گونه بلیطی تابع خواست مسافران است. به طور کلی اغلب افراد یا دوست دارند در بهترین شرایط آب و هوایی سفر کنند و یا دوست دارند زمانی را انتخاب کنند که قیمت بلیط ها کاهش پیدا کرده. با توجه به این امر مناسب ترین زمان خرید بلیط تایلند برای این دو گروه از متقاضیان  به شرح زیر است:

برای متقاضیان سفرهای ارزان

بلیط پوکت ارزان یکی از محبوب ترین بلیط های هواپیمایی است. پیش از همه باید بدانید که بلیط های ارزان بلیط های کم طرفدار هستند و عدم محبوبیت این بلیط ها رابطه مستقیمی با شرایط آب و هوایی مقصد دارد. تایلند یک کشور گرمسیری است و تابستان کم طرفدارترین فصل سفر به آن. بنابراین قیمت بلیط آن در تابستان به سبب تقاضای کم، ارزان تر از  زمان های دیگر است.

برای متقاضیان سفرهای پر طرفدار

برخی از افراد فارغ از بحث هزینه تنها به یک هوای خوب برای گردش و تفریح فکر می کنند. پیشنهاد من به این افراد خرید بلیط پوکت از اواسط آبان تا اواسط اردیبهشت است. در این زمان علاوه بر اینکه از آب و هوایی مطبوع لذت می برید، می توانید از تفریحات آبی نیز بهره مند شوید.

این افراد باید توجه داشته باشند زمانی که تقاضا برای بلیط افزایش پیدا می کند، بالتبع قیمت بلیط نیز دستخوش تغییر می شود. بنابراین هزینه این لوکس پسندی را باید بپردازند. در این زمان ها شانس پیدا کردن بلیط پوکت چارتر نیز به صفر می رسد.

قیمت بلیط پوکت

قیمت یکی از اساسی ترین فاکتورهای مورد توجه هنگام رزرو بلیط است. آمارها نیز نشان می دهد که این فاکتور  بخش قابل توجهی از سوالات تور پوکت را به به خود اختصاص داده. سوالاتی چون: قیمت بلیط هواپیما پوکت چقدر است؟ چگونه بلیط خود را ارزان تر رزرو کنیم؟ آیا بلیط ارزان بی کیفیت است؟

در این قسمت نخست به  فاکتورهای تعیین قیمت بلیط اشاره خواهیم کرد و سپس سه ترفند را برای رزرو بلیط پوکت ارزان معرفی می کنیم.

مهم ترین عوامل تأثیر گذار در قیمت بلیط

  • زمان سفر و زمان حرکت
  • نوع بلیط پوکت (زمینی/ هوایی)
  • نوع ایرلاین
  • کلاس پروازی

هر کدام از این عوامل قابل تغییر هستند و این یعنی قیمت بلیط پوکت نیز می تواند بالا و پایین شود. در زمان های خوش آب و هوا با خرید بلیط هواپیما و انتخاب یک ایرلاین با کیفیت، قیمت بلیط شما به اوج خود می رسد و در زمان های کم طرفدار با انتخاب ایرلاین هایی با سطح متوسط قیمت بلیط ارزان تر تمام می شود. 

بلیط ارزان قیمت پوکت

بلیط پوکت ارزان

جاذبه های تایلند شما را وسوسه کرده اما مشکل هزینه دارید؟ این قسمت از مقاله دقیقاً برای شما نوشته شده. برای تهیه بلیط پوکت ارزان یا هر بلیط دیگری با قیمت مناسب سه راه پیش روی شماست: بلیط لحظه آخری، بلیط چارتر و بلیط ارزان قیمت.

بلیط لحظه آخری

اگر در لحظات نزدیک به حرکت هواپیما ظرفیت پرواز تکمیل نباشد، آژانس های مسافرتی با کاهش قیمت بلیط هم از ضرر مالی خود جلوگیری می کنند و هم به شما سود می رسانند. پس به یاد داشته باشبد که مرتباً قیمت بلیط ها را چک کنید تا از عرضه بلیط های لحظه آخری مطلع شوید.   

بلیط چارتر

بلیط پوکت چارتر در مقابل بلیط سیستمی قرار دارد و به بلیطی اطلاق می شود که توسط آژانس های مسافرتی یکجا پیش خرید شده و توسط آنها به فروش می رسد. این بلیط بر خلاف بلیط سیستمی که دارای نرخ ثابت است، می تواند بنابر تصمیم آژانس با قیمت های مختلفی به فروش برسد. در اغلب موارد این نوع بلیط در ساعات نزدیک به پرواز ارزان تر از بلیط سیستمی است. بلیط پوکت به دو صورت چارتر و سیستمی قابل رزرو است.

بلیط ارزان قیمت

قبلا اشاره کردیم که یکی از فاکتورهای مؤثر در قیمت بلیط زمان سفر است. زمان هایی که تقاضا برای سفر کم است، قیمت بلیط هواپیما پوکت نیز پایین تر خواهد بود. بنابراین برای خرید بلیط ارزان پوکت باید به تابستان فکر کنید. اگر تور تایلند تابستان را انتخاب می کنید از تفریحات دریایی غافل نشوید!

با توجه به تمام این نکات نباید از سه بلیط ذکر شده انتظار داشته باشید به طرز معجزه آسایی روی کاهش هزینه های سفر شما تأثیر بگذارند. خرید بلیط ارزان تنها یکی از راهکارهای سفر اقتصادی است. شما در کنار راهکارهای کاهش قیمت بلیط پوکت می توانید با انتخاب یک هتل ارزان و کاهش هزینه های تفریح و خورد و خوراک و حضور در رستوران های ارزان قیمت نهایتاً سفری اقتصادی را نصیب خود کنید.

بلیط پوکت از مقاصد پر تردد

بلیط پوکت در حال حاضر از مبادی مختلفی انجام می شود که تهران، اصفهان، شیراز و مشهد از مهم ترین آنها هستند.

تهران – پوکت

پایتخت نشینان برای رهایی از ازدحام و آلودگی شهری به هر دری می زنند که  یکی از این درها به سمت تایلند باز می شود و کلید آن بلیط پوکت است. پرواز تهران- پوکت یک پرواز پر متقاضی است که به صورت آنلاین در سایت های گردشگری قابل رزرو است. پروازهای تهران- پوکت مستقم نیستند و به جز در زمان های خاص دارای توقف در کشورهای مختلف می باشند.

ترکیش با توقف در استانبول، ایرفلوت با توقف در مسکو، قطری با توقف در دوحه و امارات با توقف در فرودگاه دبی بهترین  ایرلاین های قابل انتخاب برای پایتخت نشینان هستند.  با توجه به نقاط مختلف توقف، هر کدام از این پروازها زمان متفاوتی به طول می انجامند. بلیط پوکت چارتر نیز در این مسیر قابل رزرو است.

اصفهان – پوکت

اصفهانی ها نیز بدشان نمی آید چند روزی از گنبدهای فیروزه ای دل بکنند و به سواحل نقره ای ای قدم بگذارند.  پروازهای اصفهان به مقصد بانکوک انجام می شوند. فاصله اصفهان تا بانکوک 5341 کیلومتر است و پرواز اصفهان – بانکوک حدود هشت ساعت طول خواهد کشید. اهالی اصفهان می توانند در تابستان با خرید بلیط پوکت ارزان  یک سفر اقتصادی را نصیب خود کنند.

شیراز- پوکت

شیرازی ها اهل طرب و شادباشی هستند و علاقه مند  به سفرهای لوکس. این علاقه سبب شده از بلیط هواپیما پوکت استقبال فراوانی کنند. فاصله شیراز تا این شهر 5308 کیلومتر است و مدت زمان پرواز شیراز- پوکت حدوداً هشت ساعت است.

مشهد- پوکت

اهالی مشهد که خود در یکی از مقاصد توریستی بین المللی زندگی می کنند، از دیگر متقاضیان بلیط پوکت هستند. هواپیمایی امارات با یک توقف در شهر دبی، ترکیش با توقف در استانبول، قطر با توقف در دوحه، گلف ایر با توقف در بحرین، فلای دبی با توقف در دبی از مشهد به سمت تایلند پرواز دارند. فاصله مشهد تا بانکوک 4770 کیلومتر است و مدت زمان پرواز آن حدود هفت ساعت خواهد بود.

فراهم کردن مقدمات سفر تنها با یک کلیک!

هتل پوکت

 سفر به ویژه سفرهای خارجی دارای مقدمات بسیاری هستند که خرید بلیط یکی از آنهاست. اخذ ویزا، رزرو هتل، تهیه بلیط تفریحات و غیره همه زمان بر هستند  و از همه مهم تر نیاز به اطلاعات کافی دارند. شما باید قیمت بلیط پوکت، هتل ها، رستوران ها، تفریحات را بدانید و همچنین برای چیدن برنامه ای متناسب با هزینه و سلیقه خود با جاذبه های مقصد آشنا باشید. 

اگر از آن دست افراد پر مشغله هستید که وقتی برای انجام چنین مقدماتی ندارید، بهتر است کار را به دست کاردان بسپارید. در حال حاضر شما می توانید با رزرو تور تایلند همگی این مقدمات را با تنها با چند کلیک فراهم نمایید و پس از آن تنها به فکر بستن چمدان باشید.  تور پوکت خدماتی چون اخذ ویزا، رزرو بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل و خدمات تفریحی را در بر می گیرد و در اغلب موارد از سفرهای شخصی به صرفه تر است. در این تور می توانید بلیط پوکت چارتر را نیز انتخاب کنید.

سخن پایانی

بلیط پوکت به صورتی متنوع قابل رزرو است و نوع آن علاوه بر هزینه، کیفیت سفر شما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد. از این جهت لازم است با اطلاعات کافی به تهیه آن اقدام نمایید. اگر می خواهید این بلیط را به صورت بلیط  ارزان پوکت رزرو کنید باید به دنبال بلیط های چارتر و لحظه آخری باشید و اگر می خواهید با یک برنامه ریزی دقیق سفر خود را شروع کنید به فکر تهیه بلیط سیستمی به صورت رفت و برگشت باشید.

در هر صورت بلیط هواپیما پوکت به هر صورتی که خریداری شود، شما را به یکی از برترین مقاصد توریستی دنیا با انواع جاذبه های طبیعی و بکر می رساند. سفرآس 24 با ارائه انواع تورهای تایلند به صورت ارزان و لاکچری با قیمت مناسب و کیفیت بالا بهترین راه را برای سفر به سرزمین لبخندها پیش پای شما می نهد.     

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.