پینت بال کیش؛ جنگی به رنگ تفریح

پینت بال کیش
0

یکی از تفریحات جذاب جزیره کیش که شما را وارد فضایی هیجان انگیز می کند پینت بال کیش است.پینت بال کیش که از جمله ورزش های محبوب در دنیاست در بین گردشگران کیش هم طرفداران زیادی پیدا کرده. این ورزش با لذتی که نصیب شما می کند می تواند یکی از بهترین لحظات سفر شما را رقم بزند.

شما در این جزیره سراسر جاذبه تفریحات زیادی را در دسترس خواهید داشت. این تفریحات یکی از مهم ترین دلایلی است که کیش را به مقصدی محبوب نزد گردشگران بدل کرده است.

کیش اکنون با داشتن مدرن ترین تجهیزات تفریحی مثل پینت بال کیش یا پینت بال سافاری کیش مقصدی برای گردش و لذت بردن شده است. شما در این جزیره مراکز تفریحی بزرگی را شاهد هستید که همگی با داشتن بهترین امکانات مشغول فعالیت هستند.

مجموعه پارس سافاری کیش یکی از مراکزی است که با برگزاری تورهای مختلف به منطقه ای پربازدید تبدیل شده است. این مجموعه در واقع بازی پینت بال سافاری کیش را ارائه می دهد. این مجموعه با برگزاری تورهایی از جمله تور صحرا که به صورت گشت با خودرو و یا شتر سواری در کیش انجام می شود و بسیاری دیگر از تفریحات فضای مناسبی برای گردش فراهم کرده است.

تم پارک آبی اوشن در کنار پینت بال کیش و پینت بال سافاری کیش از دیگر مناطق تفریحی کیش است که با انواع رایدها از آرام تا هولناک لحظاتی مفرح را نصیب گردشگران می کند. ساحل مرجان نیز با فراهم آوردن زمینه انجام انواع تفریحات دریایی توجه بسیاری از مسافران را به خود جلب کرده است.

یکی دیگر از این مراکز باشگاه پینت بال کیش است که شما را به یک تفریح پر هیجان دعوت می کند. برای آشنایی بیشتر با این ورزش این مطلب به شما کمک خواهد کرد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

ورزش یا تفریح؟

اسلحه های پینت بال کیش
اسلحه های پینت بال کیش

پینت بال کیش هم تحرک، تمرکز و دقت یک ورزشکار را نیاز دارد و هم مانند تمام تفریحات کیش مهیج و لذت بخش است. بنابراین می توان آن را هم ورزش به حساب آورد و هم تفریح. در این ورزش شما می دوید، شلیک می کنید، سنگر می گیرید و یکی از بدترین اتفاقات دنیا یعنی جنگ را به شیوه ای لذت بخش تجربه می کنید.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

تعداد نفرات برای این بازی در باشگاه پینت بال کیش حداقل 8 نفر و حداکثر 24 نفر است. البته داور و ناظر و مربی را نیز به این نفرات باید اضافه کنید. در این ورزش شما اسلحه هایی را در اختیار دارید.

این اسلحه دارای گلوله هایی ژلاتینی است  که با رنگ های خوراکی پر شده. هنگامی که شما در پینت بال کیش نشانه گیری می کنید  گلوله به هدف برخورد می کند و منفجر می شود و این رنگ ها با پخش شدن محل اصابت گلوله را نشان می دهند.

تعداد گلوله هایی که در پینت بال کیش در اختیار شما قرار می گیرد 50 گلوله است. در صورتی که این گلوله ها در طول بازی تمام شد می توانید با پرداخت مبلغی گلوله های بیشتری دریافت کنید.

مراکز پینت بال در جزیره

با توجه به محبوبیت این ورزش یعنی پینت بال کیش یا پینت بال سافاری کیش در جزیره زیبای کیش سه مرکز برای بازی پینت بال در نظر گرفته شده است. یکی از این سه مرکز باشگاه پینت بال کیش در جوار ساحل مرجان است، دیگری فضایی در هتل داریوش کیش و سومی مجموعه پارس سافاری. باشگاه پینت بال کیش یکی از مجهزترین و مدرن ترین باشگاه های پینت بال در کشور محسوب می شود.

پینت بال کیش یا پینت بال سافاری کیش با داشتن امکاناتی چون پارکینگ اختصاصی و داشتن فضایی دلباز برای خانم ها و آقایان مکان مناسبی برای بازی پینت بال است. باشگاه پینت بال کیش دارای 2500 متر مساحت است و همجواری آن با ساحل مرجان آن را جذاب تر کرده است.

یکی دیگر از مراکزی که می توانید برای بازی پینت بال کیش انتخاب کنید هتل داریوش کیش است. در این هتل فضای مناسبی برای پینت بال ایجاد شده است. این بخش در سمت پلاژ آقایان قرار گرفته است و تمام تجهیزات این بازی از قبیل جلیقه ضد گلوله، دستکش، لباس و کلاه مخصوص و غیره را ارائه می دهد. ضمن اینکه هزینه این بازی در هتل داریوش پایین تراست.

دیگر مرکزی که بازی  پینت بال کیش را ارائه می دهد مجموعه پارس سافاری کیش است. این مجموعه دارای آیتم های متنوعی شامل تورهای صحرایی و تفریحات جذاب است. یکی از جذاب ترین آیتم های این مجموعه پینت بال است که طرفداران زیادی دارد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

پینت بال چیست ؟

پینت بال کیش یا هر شهر دیگری یک ورزش تیراندازی تیمی رقابتی است که در آن بازیکنان با ضربه زدن به آنها با کپسول های ژلاتینی پر از رنگ کروی به نام پینت بال که در اثر ضربه شکسته می شوند، حریفان را از بازی حذف می کنند. توپ‌های پینت‌بال معمولاً با استفاده از سلاح‌های هوای کم‌انرژی به نام نشانگر پینت‌بال شلیک می‌شوند که با هوای فشرده ( نیتروژن ) یا دی اکسید کربن کار می‌کنند و در اصل برای علامت‌گذاری از راه دور درختان و گاوها طراحی شده بودند.

تفنگ های رنگ آمیزی

تفنگ‌های رنگ‌آمیزی که «نشان‌گر» نیز نامیده می‌شوند، در اشکال و سبک‌های گوناگونی هستند که در این شماره ویژه «تلفن رنگ‌آمیزی» انرژی آنها ممکن است از دی اکسید کربن (CO2)، نیتروژن (N2) یا هوای فشرده تامین شود. بسیاری از آنها دارای سیستم های قدرتی هستند که از سیلندرهای بزرگ قابل پر کردن مجدد به نام “تانک” یا “بطری” استفاده می کنند که قبل از نیاز به پر کردن، صدها شات را انجام می دهند.

برخی از پاورلت های کوچک 12 گرمی CO2 به عنوان منبع تغذیه خود استفاده می کنند که هر پاورلت برای 15 تا 30 عکس مناسب است. با استفاده از تفنگ‌های پینت‌بال، هر بار که می‌خواهید به پینت‌بال شلیک کنید، ابتدا تفنگ یا نشانگر پینت‌بال را با استفاده از یک پمپ خنثی می‌کنید، سپس ماشه را فشار می‌دهید تا به پینت‌بال شلیک کنید.

قبل از اینکه بتوانید دوباره شلیک کنید، باید تفنگ رنگ آمیزی را از دست بدهید. تفنگ‌های استوک، با وزن 12 گرم، ابتدایی‌ترین پیکربندی تفنگ‌های پمپ‌دار را دارند (اگرچه با توجه به محدودیت‌های پیکربندی، آنها روز به روز پیشرفته‌تر می‌شوند) و بازی تفنگ استوک در کلاس خودش قرار دارد.

با تفنگ های نیمه اتوماتیک، اولین باری که می خواهید شلیک کنید، باید تفنگ را بکوبید (معمولاً با عقب کشیدن یک دستگیره یا دسته خمیده)، اما پس از شلیک اولین توپ پینت بال، حرکت تفنگ رنگ را برای شما باز می کند. شما به سادگی ماشه را هر بار که می خواهید به یک توپ پینت بال شلیک کنید فشار دهید.

با یک تفنگ تمام خودکار، وقتی ماشه را برای اولین بار فشار می دهید، تفنگ شروع به شلیک توپ های پینت بال می کند و تا زمانی که ماشه را فشار می دهید به شلیک توپ ادامه می دهد. هنگامی که ماشه را رها می کنید، تفنگ تیراندازی را متوقف می کند.

بین فضای باز (مزارع یا جنگل) و فضای داخلی متفاوت است

این بازی در می 1981 در نیوهمپشایر توسط هیز نوئل، تاجر سهام وال استریت و چارلز گینز، نویسنده و نویسنده در فضای باز اختراع شد. بحثی بین آنها در مورد اینکه آیا یک شهرنشین غریزه زنده ماندن در جنگل را در برابر مردی که دوران جوانی خود را به شکار، ماهیگیری و ساختن کابین گذرانده بود، برخاست.

این دو مرد در یک کاتالوگ مزرعه به یک تبلیغ برای یک تفنگ رنگ آمیزی برخورد کردند و الهام گرفتند که از آن برای حل و فصل بحث خود با 10 مرد دیگر در رقابت انفرادی استفاده کنند و در نهایت ورزش پینت بال را ایجاد کردند.

پینت بال کیش یا هر شهر دیگری برای تفریح ​​انجام می شود و همچنین در سطح رسمی ورزشی با مسابقات سازماندهی شده که شامل مسابقات بزرگ، تیم های حرفه ای و بازیکنان است، انجام می شود. فن آوری پینت بال همچنین توسط نیروهای نظامی، مجری قانون، شبه نظامی و سازمان های امنیتی برای تکمیل آموزش های نظامی یا دیگر استفاده می شود .

بازی پینت بال کیش را می توان در زمین های داخلی یا خارجی با اندازه های مختلف بازی کرد. زمین بازی ممکن است دارای زمین طبیعی یا مصنوعی باشد که بازیکنان از آن برای پوشش تاکتیکی استفاده می کنند .

انواع و اهداف بازی متفاوت است، اما شامل گرفتن پرچم ، حذف، دفاع یا حمله به یک نقطه یا منطقه خاص، یا گرفتن اشیاء مورد علاقه پنهان در منطقه بازی است. بسته به نوع بازی، بازی‌ها می‌توانند از چند دقیقه تا چند ساعت یا حتی چند روز در «پخش سناریو» ادامه داشته باشند.

قانونی بودن ورزش و استفاده از نشانگرهای پینت بال در کشورها و مناطق متفاوت است. در اکثر مناطقی که بازی منظم ارائه می‌شود، بازیکنان ملزم به پوشیدن ماسک‌های محافظ، استفاده از تجهیزات ایمنی مسدودکننده بشکه و اجرای دقیق قوانین بازی ایمن هستند.

بازیکنان با تجهیزات وودبال

تجهیزات پینت بال کیش استفاده ممکن است به نوع بازی به عنوان مثال بستگی دارد،: woodsball ، بازی Speedball یا سناریو؛ در مورد اینکه فرد حاضر است چقدر پول برای تجهیزات خرج کند. و ترجیح شخصی با این حال، تقریباً هر بازیکنی از سه قطعه اصلی تجهیزات استفاده می کند:

نشانگر پینت بال کیش : همچنین به عنوان “تفنگ پینت بال” شناخته می شود، این قطعه اصلی تجهیزات است که برای علامت گذاری بازیکن مقابل با توپ های پینت بال استفاده می شود. اسلحه پینت بال باید دارای یک لودر یا “قیف” یا ژورنال هایی باشد که برای تغذیه رنگ به نشانگر وصل شده باشد، و یا با فنر تغذیه می شود، گرانش (جایی که توپ ها به داخل محفظه بارگیری می افتند)، یا به صورت الکترونیکی تغذیه می شود.

نشانگرهای مدرن به مخزن هوای فشرده یا مخزن CO 2 نیاز دارند . در مقابل، نشانگر پینت بال پیچ اقدام خیلی زود مورد استفاده قرار یکبار مصرف فلز 12 گرمی (0.42 اونس) CO 2 کارتریج نیز استفاده از گلوله های ساچمه . در اواسط تا اواخر دهه 1980، مکانیک نشانگرها بهبود یافت و شامل فشار هوای ثابت و عملکرد نیمه خودکار بود.

بهبودهای بیشتر شامل افزایش نرخ آتش بود. مخازن دی اکسید کربن (CO 2 ) از 100 تا 1180 میلی لیتر (3.5 تا 40 اونس سیال ایالات متحده) و مخازن هوای فشرده یا نیتروژن در اندازه های مختلف و ظرفیت های فشار تا 34000 کیلو پاسکال (5000 psi). استفاده از CO 2 ناپایدارباعث آسیب به اجزای پنوماتیکی کم فشار داخل نشانگرهای الکترونیکی می شود، بنابراین هوای فشرده پایدارتر توسط صاحبان چنین نشانگرها ترجیح داده می شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.