جاهای دیدنی کیش

جاهای دیدنی کیش
0

جاهای دیدنی کیش : سفرهای خارجی در این روزها به دلیل بالا رفتن نوسانات ارزی هزینه خیلی زیادی را متحمل می شوند. می توان به جای سفرهای خارجی به انجام سفر های داخلی پرداخت و آنها را جایگزین سفرهای بسیار گران قیمت خارجی نمود و از تفریحات رایگان کیش بهرمند شد.

 این که  کدام منطقه از کشور را انتخاب کنید بستگی به علاقه و سلیقه خودتان دارد. اما یکی از بهترین گزینه هایی که برای سفرهای داخلی همیشه طرفداران خاصی پیدا می‌کند تور کیش و بازدید کردن از مکان های دیدنی این جزیره زیبا می باشد. درکیش انواع تفریحات و بسیاری از سرگرمی های متعددی در سطح کیفی بالا در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

 ساختار این جزیره به شکل مدرن و هتل های لوکس است که حس بسیار خوبی از سفر به کیش را در ذهن باقی می گذارد. در این متن  قصد داریم  تمامی مکان های دیدنی کیش را همراه با آدرس و خدمت شما عزیزان قرار دهیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

جاهای دیدنی کیش و  جاذبه های تاریخی

دره پرتغالی ها

دره پرتغالی ها جاهای دیدنی کیش
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

قسمتی از منطقه‌ای که در قسمت جنوبی قرار دارد و زمان  استفاده از ان به پرتغالی ها برمی گردد که در جزیره کیش سکونت داشته اند. سرازیر شدن آب های سطحی در این بخش باعث شده یک فضای بسیار سرسبز و زیبا را پدیدار گردد.

این دره  بسیار زیبا پابرجا هست و به آن انجیر معابد هم گفته می‌شود. دره پرتغالی ها یکی از زیبا ترین قسمت های جزیره کیش است. در هنگام سفر به  کیش دیدن دره پرتغالی ها را از دست ندهید.

پایاب کیش دنیای زیرزمینی

یکی از راه های بسیار دیدنی این جزیره می باشد و بخشی از گنجینه تاریخی را در دل خود جای داده است و  از دو بخش پای و باب ساخته شده است و مفهوم نزدیک و همجواری با آب از آن برداشت می شود.

پایاب دارای دهلیز هایی است  که در کنار قنات و چاه قرار دارند و از طریق چند پله فرد را به سطح آب قنات در نزدیک ترین نقطه زمین می رساند.

 این مکان دیدنی با قدمت ۲۵۰۰ ساله  ساخته شده است که سالانه گردشگران بسیاری را برای بازدید به سمت کیش می کشاند از جمله امکانات رفاهی که در این مجموعه وجود دارد می‌توان به رستوران، چای خانه که با سبک و سیاق سنتی دکور شدند اشاره نمود.

آدرس پایاب کیش ((استان هرمزگان- کیش- میدان المپیک- بلوار المپیک -نزدیک مجموعه درخت سبز))

قلعه جنی کیش یکی از بهترین جاهای کیش

قلعه جنی کیش از مکان های بسیار دیدنی است که در رابطه با آن افسانه ها و قصه های متعددی وجود دارد. این قلعه در نگاه اول همانند یک بنای معمولی قدیمی باشد و مستطیل شکل است. اما وقتی پای صحبت محلی ها بنشینید حساب این بنا از دیگر بناهای تاریخی به صورت کلی جدا می شود. این قلعه در گذشته محل خدمت سربازان بود.

گزارش های زیادی مبنی بر دیدن جن و اتفاقات عجیب و غریب در این محدوده گزارش داده شد بعد از مرگ چند سرباز دیگر کسی تمایل به خدمت در این قلعه را نداشت و این پاسگاه به صورت کامل تخلیه شد. احتمالاً این قلعه با دارا بودن پیشینه هیجان انگیز شما را به سمت خود ترغیب می کند.

((آدرس هرمزگان –کیش- جاده جهان- نرسیده به کشتی یونانی))

موزه خلیج فارس از  زیباترین جاهای دیدنی کیش

موزه خلیج فارس جاهای دیدنی کیش

مجموعه هنری و موزه بسیار جذابی که در خلیج فارس قرار گرفته است یکی از امکانات بسیار ارزشمند در این جزیره به حساب می آید.

 این مجموعه معماری شبیه به یک صدف را دارد که تماشای آن شما را هیجان  زده خواهد کرد. البته شگفتی زمانی که پا به درون آن بگذارید چندین برابر می شود.

 مجموعه هنری خلیج فارس با دارابودن مساحتی بالغ بر ۱۶۲۰ متر مربع محل برگزاری انواع نمایش ها و موزه های صنایع دستی داخلی و خارجی و دیگر چیزها شده است.

موزه  خلیج فارس بخش های مختلفی مثل:

 • سالن آمفی‌تئاتر
 • گالری
 • بخش اداری
 • مدیریتی
 • کافیشاپی

 هست که برای بازدید از این موزه نیاز به پرداخت ورودی نخواهید داشت و بازدید برای عموم رایگان است.

((ادر س ان هرمزگان- کیش جاده جهان- روبروی کشتی یونانی- مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش))

کشتی یونانی کیش

از معروف ترین مکان های دیدنی کیش میتوان به کشتی یونانی اشاره نمود. کشتی یونانی قصه بسیار جالبی درون آن نهفته شده است این کشتی در زمان ساخت انگلیسی ها و یونانی ها بوده است که در سال ۱۳۴۵ در دریای کیش و در نزدیکترین نقطه به ساحل به گل نشسته است از آن زمان یونانی ها تلاش کردند که این کشتی بسیار زیبا و لوکس را به صورت کامل نجات بدهند اما با توجه به ایراد فنی جدیدی که برای آن به وجود آمده بود نتوانسته اند آن را حرکت دهند.

 از این رو نفت کشتی به صورت کامل تخلیه شد و در جزیره باقی ماند. تصویر این کشتی در کنار غروب آفتاب و البته شب های بسیار زیبا و تماشایی از منظره حیرت انگیز را به وجود می آورد.

شهر زیرزمینی کاریز کیش

از جذاب ترین جاذبه هایی که برای کیش می توان نام برد شهر زیرزمینی کاریز کیش است. در این شهر در واقع قنات بسیار بزرگی وجود دارد که مساحت آن حدوداً ده هزار متر مربع می باشد و به عنوان شهر از آن یاد می کنند.

 ارتفاع  این شهر زیرزمینی حدود ۱۶ متر است یعنی از سطح زمین تا پایین ترین نقطه سه متر می باشد ارتفاع ان حدود ۸ متر است دیوارها و سقف های آن با انواع صدف های زیبا پوشانده شده است اما این شهر زیرزمینی به طور کلی برای بازدید نیست و در آن رستوران های مدرن و سنتی متعدد موزه های زیاد، بازارچه، صنایع‌دستی قرار گرفته است، که یک مکان بسیار جذاب و دیدنی برای این جزیره به حساب می آید.

شهر باستانی حریره کیش

شهر باستانی حریره ،مهری بر تمدن و قدمت جاهای دیدنی کیش می گذارد اگرچه کیش در سال های اخیر خیلی مدرن شده است اما اصالت آن به سالها قبل برمی گردد. بازمانده های خانه هایی که در حریره هستند ویران شدند که البته سال ها قبل محل زندگی افراد زیادی بوده است.

 حریره از سه بخش اصلی ایرانی حمام و کارگاه تشکیل شده است قدمت ساخت به حدوداً ۳۰۰۰ سال قبل برمی گردد و از سوی تاریخ‌نویسان در برخی از قسمت ها اشاره به شش قرن قبل داشته اند. سعدی در سفرهای فراوانش در گلستان به وجود حریره اشاره کرد است.

خانه های اعیانی از قشنگ ترین جاهای دیدنی کیش

از مکان های گردشگری و تاریخی کیش می توان به خانه های اعیانی آن اشاره کرد که از آجر و خشت هستند. بازدید از آنها خالی از لطف نیست و میتوان بعد از گشت و گذار و تفریح در تمامی خیابان های مدرن و درمیان پاساژ های مجلل سری هم به خانه ها بزنید این خانه ها شبیه خانه های قدیمی و خشتی در یزد هستند که بسیار بزرگ می باشند و اطلاعات به دست آمده از آنها نشان دهنده ساخت این خانه ها در دوره ایلخانیان است.

خانه مردم شناسی بومیان کیش

در حال حاضر عده زیادی از مردم کیش که در این جزیره زندگی می کنند که بومی این منطقه نیستند در واقع زمانی که رونق اقتصادی چشمگیری پیدا کرده است. بسیاری از مردم از شهرهای اطراف و یا حتی دیگر شهرها که هیچ و راه نزدیکی به این جزیره نداشتند و به سمت کیش مهاجرت کردند و اگر تمایل دارید با زندگی ساکنین جزیره کیش و آداب و رسوم آنها آشنا شوید باید به سمت خانه های مردم شناسی حرکت کنید.

 تا با مردمان اصیل کیش از نمای نزدیک اشنا شوید و یکی از بهترین جاهای دیدنی کیش به حساب می آید خانه مردم شناسی بومیان کیش از مکانهای بسیار دیدنی و جذاب از خانه که در یکی از منطقه قدیمی کیش می باشد از سال ۱۳۹۳ به خانه مردم شناسی تبدیل شده است و با دارا بودن ابزار و وسایل و قدیمی سبک و سیاق آن دوره را به مسافران نشان می‌دهد قدمت این خانه به ۲۰۰ سال قبل برمیگردد.

آب انبار دوقلو کیش

از دیدنی های کیش آب انبار های دوقلو هستند که در گذشته برای خنک نگه داشتن آب و برای نگهداری برخی از غذاهای فاسد شدنی از آن استفاده می‌کنند وجود بادگیرها به شکل خانه های مناطق کویری باعث خنک شدن آب این انبارها می شد. دوگنبدان که در کنار هم در اطراف این آب انبار وجود دارد آنها را به انبار دوقلو معروف کرده است، رفتن به آب انبار دوقلو کیش شما را با دنیای متفاوت آشنا می کنند البته دنیای کاملاً متفاوت با دنیای امروزی و مدرن کیش می باشد. خصوصاً اینکه اگر با فرزندانتان به این سمت حرکت کردید به سمت آب انبارها بروید تا آنها هم از این مکان دیدنی لذت ببرند.

درخت سبز کیش

درخت سبز کیش جاهای دیدنی کیش

شاید برایتان عجیب باشد اما یک درخت بسیار جذاب توانسته است گردشگران بسیار زیادی را از نقاط مختلف دنیا به سمت خود بکشاند.

 این درخت در جزیره کیش قرار گرفته است. درخت سبز کیش در شمال این جزیره قرار دارد که دلیل اصلی معروف شدن آن طول عمر بالای درخت است.

 برخی از گونه های منطقه معتقد هستند که این عمر این درخت به ۶۰۰ سال پیش می‌رسد. علاوه بر این بسیاری از افراد درخت سبز را مقدس می شمارند و بر این باورند  که با دخیل بستن به این درخت حاجت  آن ها روا می شود.

 آنهایی این درخت دخیل  می‌بندد آرزو می‌کنند تا به چیزی که می خواهند برسند زیرا حس و حال عجیبی به شما منتقل می‌کند.

روستای باغو کیش

اگر بیشتر از اینکه به دنبال تفریح در جزیره کیش هستیند دلتان می خواهد به اطراف جزیره هم سر بزنید به شما پیشنهاد می شود که به سمت روستای باغو بروید.

 این روستا از سه منطقه اصلی تشکیل شده است که یکی از این مناطق مرتبط با بومیان کیش است و دو منطقه دیگر کاملا متروکه است و در آن هیچ کس زندگی نمی‌کند.

 حضور در این روستا شما را با سبک و سیاق زندگی بومیان آشنا می کند البته در حال حاضر چند خانواده ساکن ان  هستند که در فضای این روستا سیاه چادر برپا می‌کنند و گردشگران زیادی برای بازدید به سمت این روستا حرکت می کنند، البته این روستا به فرودگاه کیش هم نزدیک است.

جاهای برجسته و زیبای جاهای دیدنی کیش

باغ پرندگان کیش

بعد از مکان های تاریخی و جذاب کیش بهتر است به سراغ جاذبه های دیگر این جزیره زیبا هم بروید باغ پرندگان از جالب ترین مکانهای دیدنی این جزیره است.

 در این باغ بیش از ۵۰ گونه جانوری وجود دارد گونه های مختلفی مثل طوطی، طاووس، پلکان در این مناطق به وفور دیده می‌شود.

 علاوه بر این برخی از گونه های دیگر هم در این باغ حضور دارند کمی از بخش پرندگان اگر دور شوید با آکواریوم آب شور هم بر می خورید انواع مختلف پستانداران دریایی از جمله شیر دریایی در آکواریوم ها هستند.

پارک دلفین های کیش

اگر سفرتان به سمت جزیره کیش است، حتماً کودکانتان را برای دیدن از دلفین ها همراه خود ببرید. پارک دلفین ها که به آن دلفیناریوم هم گفته می‌شود از دیدنی های بسیار جذاب این جزیره است.

 دلفیناریوم در جنوب شرقی جزیره قرار گرفته است و در محوطه باغ پرندگان واقع شده است. نمایش های بسیار جالب و بانمک دلفین ها این حیوانات بسیار باهوش است که بازی با حلقه توپ و کشیدن نقاشی می تواند برای کودکان و بزرگسالان بسیار هیجان انگیز باشد.

اسکله تفریحی کیش

شاید دریا از تمامی مکان های دیدنی کیش خواستنی‌تر باشد اگر شما هم به  امواج دریا علاقه‌مند هستید  می توانید با دیدن دریا به وجد بیاید.

 ایستادن و تماشای دریا برای ساعت‌های طولانی می تواند حیرت انگیز باشد البته ساعت های مختلفی مثل غروب و طلوع آفتاب می تواند بسیار جذاب تر از دیگر ساعات شبانه روز باشد.

 اگر شما هم دوست دارید از دریای زیبای خلیج فارس دیدن کنید به سمت اسکله تفریحی کیش باید بروید. این اسکله از جنس چوب است با زیبایی هرچه تمامتر این چوب ها در کنار هم قرار گرفته اند و تا اواسط دریا ادامه پیدا کرده است.

 زمانی که روی اسکله قدم می زنید آبهای خلیج فارس در زیر پای شما با تلاطم خاصی که دارند حرکت می کنند و غیر از پیاده روی و تماشایی این دریای بی کران گزینه های دیگری هم برای عکاسی وجود دارد وقتی دورتادور تان را نگاه کنید آب زلال  را خواهید دید که این مناظر  برای عکس گرفتن بسیار عالی هستند.

جزیره هندورابی

در سفر به این جزیره زیبا به  تفریح و گردش درون این جزیره نمی‌توان بسنده کرد.پیشنهادی که برای گردشگران به این جزیره می شود این است که به اطراف کیش هم حرکت کنند و سفر به جزیره هندورابی از مکان‌های بسیار دیدنی و خیلی نزدیک به کیش است خالی از لطف نیست.

 مساحت هندورابی ۲۳ کیلومتر مربع و ارتفاع آن از سطح دریا حدوداً ۲۹ متر می باشد ساخت و سازهایی که در کیش انجام شده طبیعت کیش و به صورت کامل دگرگون کرد.

بیشترین مردمی که در هندورابی زندگی می کنند بومیان این منطقه هستند که امرار معاش آن از طریق ماهیگیری می باشد. این جزیره در قرن پانزدهم در اشغال پرتغالی ها بود و بقایای توپ های جنگی قدیمی از آن دوره به جا مانده است برای رفتن به این جزیره  از  قایق های چارتری که در اسکله ماهیگیری کیش هستند می توانید استفاده کنید.

نمایشگاه خزندگان کیش

برای برای اینکه در کیش حسابی به گشت و گذار بپردازید  و به ماجراجویی تان را ادامه دهید می توانید به نمایشگاه خزندگان هم سر بزنید این نمایشگاه از مکان های دیدنی کیش است که انواع خزندگان را در دل خود جا داده است حدود 100 جانور در ان وجود دارد و علاقه مندان به حیات وحش از جمله خزندگان میتوانند با رفتن به این نمایشگاه انواع جذاب و هیجان انگیز خزندگان را مشاهده کنند.

 از جمله این خزندگان می‌توان به:

 • سوسمار
 • مار
 • پیتون

اشاره نمود البته در زمان بازدید از این نمایشگاه باید تمام این نکات را رعایت کنید.

مجموعه مارینا کیش بزرگترین کلوپ تفریحات دریایی در ایران

مارینا در واقع مجموعه ای است که در آن اسکله‌های شناور وجود دارد.  این اسکله  برای نگهداری شناور های بسیار لوکس و تفریحی هست. مجموعه مارینا کیش به عنوان نخستین مجموعه مارینا در ایران فعالیت خود را آغاز کرد به دلیل داشتن امکانات و تجهیزات رفاهی و خدماتی گسترده به یکی از لوکس ترین مکان های دیدنی کیش تبدیل شده است.

 مجموعه مارینا کیش شامل قسمت های مختلفی از جمله:

 • کلاب
 • فروشگاه
 • تجهیزات شناوری
 • تفریحات دریایی
 • ساحلی رستوران
 • آی پی کلوپ تفریحات دریایی
 • لانگر ساحلی
 • انواع غرفه های غذا

آکواریوم کیش

آکواریوم کیش از جاهای دیدنی است که مجموعه دلفیناریوم دارد و جذابیت آن در بین گردشگران زبانزد شده از این آکواریوم با دارا بودن ۷۹ ماهی و خزنده نسخه کوچکی از دریا است .

کواریوم بزرگ شامل اکواریوم با حجم ۲۰ هزار و ۵۰ هزار لیتر است آکواریوم بزرگ  دارای کوسه است و آکواریوم کوچک تر برای نمایش ماهی های کوچک و رنگارنگ می باشد از حیواناتی که در این آکواریوم قرار دارند می‌توان به:

 • انواع ماهی
 • کوسه
 • سوسمار
 • ایگوانا
 • بالبوا
 • لاکپشت
 • عظیم الجثه

دو متری هم اشاره نمود.

اگر  به دنیای مخوف و وهم‌آلود زیر آب علاقه مند هستید و به هر دلیلی امکان غواصی را ندارید بازدید از این آکواریوم می تواند برای شما هیجان انگیز باشد.

گذر هنرمندان کیش

خیابان صنایع که در جزیره کیش قرار گرفته است،  برای گذر از کنار هنرمندان به نام و مشهور ایرانی هستند. گذر هنرمندان کیش از مکان های بسیار دیدنی کیش می باشد که در آن تندیس هنرمندان معاصر و مشاهیر با ارزش از جمله:

 • غلامحسین بنان
   محمود فرشچیان
 • امیرکبیر
 • شهریار
 • جلال آل احمد
 • مرتضی ممیز

با نورپردازی های بسیار خاصی در این مجموعه قرار گرفته است در کنار هر کدام از این مجسمه ها توضیحات کوتاهی قرار دارد. گذر هنرمندان در  سال ۱۳۷۸ با هدف معرفی و آشنایی هرچه بیشتر ایرانیان با مشاهیر هنر و ادبیات ایران با الهام از بوستان دانشوران ساخته شده است  و مرور زمان تندیس‌های بیشتر درون آن قرار گرفته اند.

مسیر دوچرخه سواری در کیش

دوچرخه سواری تفریحی برای تمامی سنین در این مجموعه قابل انجام است و حتی فکر چند ساعت دوچرخه سواری کردن در هوایی مطبوع و آزاده این جزیره حال آدم را بهتر می کند.

 دوچرخه سواری در کیش از تفریحات بسیار بی نظیر این جزیره است که طرفداران زیادی هم پیدا کرده است.

 مسیر دوچرخه سواری وابستگی به طول ۹۲ کیلومتر یک تور ۴ تا ۵ ساعت برای گردشگران در این جزیره است که بسیاری از مکان های دیدنی کیش را به صورت کامل در این محدوده به شما نشان می دهد.

 بسیاری از جاذبه های گردشگری کیش و مکان های تفریحی در این مسیر قرار دارند اگر دوچرخه نداشته باشید امکان کرایه کردن هم وجود دارد. شما می‌توانید برای دوچرخه سواری از کارت شناسایی  استفاده کنید. کارت شناسایی را می توانید برای دوچرخه دونفره تک نفره و حتی دوچرخه برقی اجاره کنید.

قلعه وحشت کیش

بازی در قلعه وحشت اینگونه است که شما به همراه یک میله وارد یک فضای ترسناک و مخوف می شود. اتفاقات وحشتناک برای شما می‌افتد تا پایان مسیر همراهتان سهم برای دیگران راه خروجی هیچ کمکی به شما نمی کند و فقط همراه شما می آید.

 با دو سناریو کم اکشن و فول اکشن فعالیتش را انجام دهد که هر کدام از بازی ها حدودا دو هفته تا زمان لازم دارد.

 بازی کم اکشن مخصوص افراد زیر ۱۴ سال هست و بازی فول آپشن برای کسانی است که با سن بالاتر مراجعه می کنند و حسابی هیجان برای انجام بازی های ترسناک دارند.

 از ویژگی‌های مثبت قلعه وحشت این است که به عنوان یکی از مکان های دیدنی کیش وجود عکاس در طول مسیر می باشد که بعد از پایان بازی با پرداخت هزینه عکس های وحشت خود را می توانید  دریافت کنید و  به یادگار همراهتان داشته باشید.

کیش دارای جاهای دیدنی بسیار زیاد است. در واقع شما می توانید از طریق  راه های ابی و هوایی به این جزیره زیبا سفر کنید.  جزیره کیش یکی از قشنگ ترین جزایر ایران محسوب می شود و هر ساله پذیرای مهمانان زیادی است. این جزیره به نگین جزایر ایران معروف است و طرفداران زیادی دارد. اگر قصد سفر به جزیره کیش و دیدن جاهای دیدنی کیش را دارید به شما پیشنهاد می کنم که در فصل پاییز و زمیتان به این جزیره سفر کنید تا گرمای سوزان کیش مانع دیدن شما از جزیره نشود.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.