تفریحات کودکانه مشهد ، جاهای دیدنی مشهد برای کودکان

تفریحات کودکانه مشهد
0

تفریحات کودکانه مشهد در محله های مختلف از این شهربازی های سرپوشیده و روباز برای کودکان باعث می شود در طول سفر با تور مشهد لذتی باورنکردنی همراه کودکان باشد.

 در حال حاضر شهر مقدس مشهد در کنار حرم مطهر امام رضا و مکان های تفریحی و دیدنی بسیار زیادی دارد که از میان آنها برخی از ان ها تنها مختص کودکان هستند با انجام تفریحات  کودکانه در مشهد زائران کوچک می توانند خاطراتی بسیار شیرین و فراموش نشدنی را در زمان خود ثبت کنند.

 در ادامه قصد  داریم در رابطه با تمام و تفریحات کودکانه در مشهد توضیحاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

تفریحات کودکانه مشهد در شهربازی های روباز

تفریحات کودکانه مشهد در شهربازی های روباز مشهد از هیجان انگیزترین تفریحات هستند که به دلیل محوطه بسیار وسیع و دارا بودن وسایل سرگرم کننده بسیار زیاد بسیار پرهیجان شده است با این حال این شهر بازی در نیمی از سال قابل استفاده نیست و این تنها به دلیل سر باز بودن این شهر بازی می باشد. برخی از وسایل آن به دلیل باز بودن فضا در این فصول برای استفاده مناسب نیستند؛ زیرا کودکان نمی توانند از آن ها استفاده کنند.

شهربازی پارک ملت مشهد مکانی برای تفریح کودکان در مشهد

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
تفریحات کودکانه مشهد

از بهترین انتخاب ها به جهت تفریحات کودکانه مشهد شهربازی پارک ملت مشهد می باشد؛ این شهر بازی برای بزرگسالان هم قابل استفاده است.

 وسایل سرگرم کننده بچه گانه بیشتری دارد سال ساخت و این شهر بازه مربوط به ۱۳۵۱ است که در طول این سالیان و به صورت مکرر بازسازی شده است؛ مساحت شهربازی پارک ملت مشهد حدوداً ۳۰ هزار متر مربع می باشد؛ مجموعه تفریحی پارک ملت دارای گواهینامه استاندارد برای تمامی تجهیزات است که این موضوع سلامت تمامی افراد استفاده کننده از وسایل را تضمین می‌نماید.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

 کیفیت بالای وسایل همراه با تفریحات باعث می‌شود تا در میان لیست بهترین شهربازی ها قرار بگیرد. در رستوران و همچنین سالن های تئاتر در داخل شهربازی و غرفه‌های خوراکی بی نظیر از ویژگی‌های این شهربازی به حساب می آید.

آدرس شهربازی پارک ملت: بلوار امامت- مقابل امامت ۸

شهربازی الماس شهر از خاص ترین تفریحات کودکان در مشهد

از شهربازی های دیگری که حالت رو باز دارد و برای کودکان بسیار مناسب است و گرایش زیادی به آن دارند شهربازی الماس شهر است که به آن سرزمین خورشید هم گفته می‌شود. این شهربازی روباز  جذابیت زیادی دارد.

بزرگ ترین و مهیج ترین ترن شهربازی هوایی ها را در خاورمیانه به خود اختصاص داده است. تمامی وسایل این شهر بازی کاملا ایمن هستند و برای کودکان طراحی شده است از جمله این وسایل می توان به:

 • اسب گردان
 • فیل پرنده
 • زنبور

و دیگر چیزها اشاره کرد. اتومبیل مشهد از جمله مرکز خرید الماس شرق و همچنین پارک ساحلی آفتاب از دیگر مزایای این شهر بازی است که شما در یک تور مشهد می‌توانید نیمی از روزتان را به این تفریحات بپردازید. مکان های تفریح کودکان در استان خراسان رضوی بسیار زیاد است.

آدرس شهربازی الماس شهر(خیام شمالی- روبروی بازار -بین المللی سپاد)

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

کوهستان پارک شادی یکی از جالب ترین تفریحات کودکان در مشهد

شهر بازی که در مشهد قرار دارد و مناسب کودکان می باشد شهربازی روباز پارک شادی می باشد، که متاسفانه به دلیل فرسودگی برخی از تجهیزات آن در برخی از ماه ها تعطیل است شهربازی در مجاورت پارک جنگلی وکیل آباد و همچنین باغ وحش مشهد قرار گرفته است و مناسب برای تفریحات خانوادگی می‌باشد و همچنین در کنار این تفریحات کودکانه می‌توانند در کنار خانواده از وسایل استفاده کنند و لذت ببرند.

 کوهستان پارک شادی مشهد در زمان های گذشته جزو شهربازی های بسیار مهیج بوده است. متاسفانه به دلایل نامعلومی تعطیل و غیر قابل استفاده شده است و برای استفاده از این شهربازی می توانید به بوستان وکیل آباد و مراجعه کنید و از طریق قطار شهری می‌توانید به سمت این کوهستان پارک جنگلی حرکت کنید.

باغ وحش وکیل آباد

از مکان های تفریح کودکان  که حس خوبی به افراد می دهد باغ وحش وکیل آباد می باشد.  این باغ وحش به مساحت ۱۰۰۰ متر مربعی دارد و بیشتر از ۱۲۵ گونه جانوری در آن زیست می کند این گونه ها شامل سازندگان پرندگان و پستانداران است.

 این باغ وحش داره حیواناتی مثل میمون با نژاد های مختلف شیر با نژاد های متفاوت، گوزن آهو از انواع نژاد طاووس و پرندگان مختلف مثل:

 • عقاب
 • طوطی
 • شاهین

در آن دیده می‌شود. توجه کنید که برای بازدید از این مجموعه حتما باید بلیط تهیه کنید و برای کودکانه سه سال به بالا هم تهیه بلیط الزامی است. آدرس باغ وحش وکیل آباد(انتهای بلوار وکیل آباد جنب بوستان وکیل آباد)

آدرس باغ وحش وکیل آباد(انتهای بلوار وکیل آباد جنب بوستان وکیل آباد)

تفریحات کودکانه مشهد نزدیک حرم

زیارت امام رضا علیه السلام جدانشدنی این سفر است اما در کنار زیارت برای کودکان تفریحات کودکانه می‌تواند نتیجه و شیرینی در نظرشان را رقم بزنند برای مغازه های کودکانه هستند.

شهربازی معارفی مشهد از مهیج ترین تفریحات کودکان در مشهد

نزدیکترین شهربازی هایی که مربوط به حرم هست و بهترین طراحی کودکان در آن وجود دارد شهربازی معارفی مشهد است. این شهربازی حالت معنوی دارد در زیرزمین باب الجواد قرار گرفته است.

 دارای ۱۴ بازی بسیار جذاب و مختلف است که همراه با آموزش های کودکانه یکی از مشاغل را به کودکان یاد می دهند شاید شما تصور کنید که شهربازی همانند دیگر شهر بازی ها در مشهد می باشند. اما دارای تفاوت های اصلی است.

در آنها تاریخ اسلام و الهایات  در قالب بازی همراه با نشاط سرگرمی و همچنین آموزش احکام انجام می شود. در شهربازی معارفی مشهد بازی ها و مشاغل متفاوت‌تر انجام می‌شود که کودکان ۳ تا ۱۰ سال می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

(آدرس حرم امام رضا علیه السلام -ورودی باب الجواد طبقه زیرین)

شهربازی بوستان وحدت مهم ترین تفریح کودکان در مشهد

تفریحات کودکانه مشهد

بوستان وحدت هم از بزرگترین بوستان  ها در شهر مشهد است که در نزدیکی حرم امام رضا قرار گرفته است. در این پارک امکانات رفاهی مختلفی برای کودکان و همچنین خانواده برای آنها در نظر گرفته شده است از جمله این امکانات:

 • دریاچه
 • سالن تئاتر
 • سینما های تابستانی
 • شطرنج

دیگر امکان هست.  که تنها بخش کوچکی از این صفحات را به خود اختصاص می‌دهد امکانات دیگری هم مثل  دستگاه های بدنسازی زمین اسکیت زمین ورزش در پارک وحدت مشهد قرار دارند از این بوستان  تا حرم امام رضا 30 دقیقه با خودرو فاصله هست که بسیاری از خانواده‌ها به صورت تفریحات  شبانه از این بوستان استفاده می کنند.

((آدرس پنج راه پایین خیابان خیابان وحدت دوستان وحدت))

شهربازی قلعه سحرآمیز از جالب ترین مرکز تفریح کودکان در مشهد

یکی از مکان های بسیار جالب تفریحات کودکانه مشهد که در مشهد به خانواده توضیه می شود، شهربازی قلعه سحرآمیز است که در این شهر بازی تنها در ۱۵ دقیقه زمان لازم دارند تا از حرم با خودرو تا به آن برسد می‌تواند ساعت سرگرم کننده ای را برای کودکانتان به وجود آورد.

 نمای ورودی شهربازی شبیه خانه سیندرلا می باشد یکی از شخصیت های بسیار دوست داشتنی کارتونی شرکت والت دیزنی است که در نوع خود بسیار حیرت انگیزش از شهربازی قلعه سحرآمیز در بلوار امام رضا قرار گرفته است و با خطوط بی آر تی دسترسی آسان به آن توجه داشته باشید؛ که شهربازی قلعه سحرآمیز در تهران وجود دارد و  شباهت بسیار زیادی دارد.

 دستگاه برقی برای کودکان در آن قرار گرفته است که طبق به روزترین تجهیزات استاندارد می باشند و خانواده ها با خیال راحت می توانند از ایمنی فرزندشان مطمئن شوند. ((آدرس شهربازی قلعه سحرآمیز خیابان امام رضا ۶۲))

شهربازی سرزمین بازی ها یکی از هیجان انگیز ترین مراکز تفریح کودکان در مشهد

اگر به  تفریحات کودکانه مشهد احتیاج دارید و قصد دارید  کودکتان را در یک مکان با قیمت مناسب سرگرم کنید که شهربازی سرپوشیده سرزمین بازی ها معروف است گزینه بسیار مناسبی شهربازی در پایانه مسافربری قرار دارد و از بهترین شهربازی های های مشهد است که طرفداران زیادی دارد.

این شهربازی  مجهز به روزترین استانداردها و امکانات رفاهی هستند. شهربازی سرزمین بازی دارای مساحتی بالغ بر ۲۰۰ هزار متر مربع می باشد که در بین دیگر به شهربازی ها وسعت بی نظیری دارند بیشتر از ۱۵۰ بازی های مختلف برای کودکان ۵ تا ۹ سال و ۹ تا ۱۷ سال است که کودکان در فضای  بازی در کنار تمام این ها بازی های مختلف دیگر هم وجود دارد.

از دیگر بازی های شهربازی میتوان به  ایرهاکی پینت بال بولینگ بازی‌های رایانه‌ای سینما ۵ بعدی اشاره کرد  که اختصاصی رستوران، غرفه‌های بازی، کافی شاپ، فست فود از دیگر امکانات رفاهی مجموعه حساب می آید.

(آدرس انتهای خیابان امام رضا پایانه مسافربری شهر بازی سرزمین بازی ها)

هپی لند از  مکان های تفریح کودکان

از مکان های تفریحی برای کودکان مشهد که در نزدیکی حرم است می توان به شهربازی هپی لند به شرکت این شهربازی در مجتمع تجاری آرمیتاژ که در طبرسی قرار گرفته است می باشند.

 دارای سرگرمی های بسیار متنوع برای کودکان است از مزایای این شهربازی می‌توان به نزدیک بودن آن به حرم امام رضا اشاره کرد که دارای ۵۰ وسیله بازی است.

 از جمله وسایل میتوان به:

 • پلی استیشن
 • صخره نوردی
 • بیلیارد
 • کشتی
 • ماشین کوبنده انگری بردز
 • سینما ۷ بعدی

اشاره کرد و سرگرمی های دیگری که در این شهربازی هستند می توان به بازی های گروهی در زنان مختلف اشاره نمود. ادرس مکان های تفریح کودکان در استان خراسان رضوی به خصوص در شهر مشهد بسیار سر راست است.

(آدرس بلوار طبرسی- بین طبرسی ۲۷ تا ۲۹ -مجتمع تجاری آرمیتاژ- طبرسی طبقه ۳)

شهربازی های سرپوشیده مشهد برای تفریحات کودکانه مشهد

شهربازی های سرپوشیده در فضای بسته در تمامی ماه های سال می توانند فعالیت داشته باشند و همین موضوع باعث شده است تا خانواده ها بتوانند کودکان خود را در این شهر بازی ها برای تفریح ببرند در ادامه قصد داریم انواع شهربازی های سرپوشیده مشهد را به شما معرفی کنیم. مکان های تفریح کودکان باعث می شود کودکان شما تفریحات به یاد ماندنی را تجربه نمایند.

کارالند شهر مشاغل کودکان

تفریحات کودکانه مشهد

از دیگر جاهایی که برای تفریحات  کودکانه در مشهد پیشنهاد می‌شود شهربازی کارالند می باشد. شهربازی کارالند در برج آرمیتاژ گلشن قرار گرفته است و این تنها  شهربازی  مشاغل در ایران میباشد که به کودکان مشاغل مختلف را آموزش می دهند.

 در  شهربازی سرپوشیده بیشتر از ۲۰ شغل طراحی شده است که با حالت شبیه سازی و خیلی نزدیک به واقعیت دارد.

 می توان گفت فراهم کردن وسایل واقعی باعث می‌شود تا کودکان ۳ تا ۱۲ سال خود را در شرایط واقعی فکر خود را به کار ببینند شهربازی کارالند آرمیتاژ گلشن برای آن دسته از عزیزانی که کودکانی دارند که علاقه زیادی به شهرهای خلبانی آتش نشانی مکانیکی پزشکی دندانپزشکی و دیگر شغل ها دارند.

 این کار باعث می‌شود خلاقیت ذهنی کودکان بالا برود اعتماد به نفس آنها افزایش پیدا کند و این مورد از ویژگی های بارز های شهربازی مشاغل در مشهد به حساب می‌آید در با مراجع به مرکز خرید آرمیتاژ گلشن میتواند فرزند دلبندتان را در این مجموعه مشغول کنید علاوه بر این قسمت در کافه تریا غرفه عکاسی سینما نقاشی چهره کودکان هم به راحتی می توانید دسترسی پیدا کنید.

آدرس کارالند( بلوار وکیل آباد خیابان هفتم تیر نبش گلشن طبقه سه برج آرمیتاژ)

شهربازی سرزمین عجایب یکی از بهترین مراکز برای  تفریح کودکان در مشهد

جذاب ترین و بهترین پیشنهادها برای طرح تفریحات کودکانه مشهد می توان به شهربازی سرزمین عجایب یا در حال تکمیل سرپوشیده است در مرکز خرید الماس شرق قرار گرفته است. دارای فضای بسیار بسیار می باشد در دو طبقه از مرکز حد در مورد شرط را به خود اختصاص داده و تجهیزات پیشرفته این شهربازی مجهز بودن بالاترین استانداردهای جهانی باعث شده است.

 یکی از مورد توجه در این مکان های تفریحی مشهد برای کودکان باشد. دارای مدیریت غرفه های عکاسی فست فود کافی شاپ سینما وسایل مختلف برای بازی کودکان و حتی بزرگسالان نقاشی چهره از دیگر ویژگی‌های بارز این سرزمین عجایب به حساب می آید.

(میدان سپاد- انتهای خیابان بهارستان- مجتمع تجاری الماس شرق طبقه ۳ و ۴)

آکواریوم آب شور الماس شرق مشهد

دنیایی که در زیر آب از شگفتی های بی انتهای خودش را دارد و بسیاری از افراد با انجام یکسری تفریحات قرار باشد می‌تواند احساس را به صورت کامل تجربه کنند اما دسته از مواد می‌توانند خاصی انجام بدهند می‌توانند با مراجعه به آکواریومی که در مرکز شهر خرید الماس شرق مشهد فرا گرفته است.

 ازین شکسته بی نظیر هرچند به صورت خیلی کوچکتر بهره‌مند شوند. آکواریوم آب شور الماس شرق متر مربع است که آن را به یکی از بزرگترین آکواریوم های ایران تبدیل نموده است کودکان با دیگر گونه‌های مختلف آب زیاد به وجد می‌آیند و تجربه ای متفاوت از تفریح همراه با خانواده را می تواند کسب کند و کوسه سفره ماهی هشت پا و اسب دریایی لاک پشت از گونه های آبزی در این آکواریوم هست. مکان های تفریح کودکان در مشهد بسیار متنوع است می توانید از تمام ان ها استفاده کنید و خاطرات سفرتان را افزایش دهید.

(آدرس انتهای خیابان شمالی مرکز خرید الماس شرق طبقه ۴)

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.