آبشار وقت ساعت؛ آبشاری حیرت انگیز در ایران

آبشار وقت ساعت
0

یکی از استان که ان  را با آبشار های مختلفی می شناسد لرستان است. آدرس آبشار وقت ساعت بسیار سر راست است و در هر جایی که هستید می توانید به ان دسترسی پیدا کنید. همچنین برای پیدا کردن آدرس آبشار وقت ساعت می توانید از اپلیکیشن های مکان یابی استفاده کنید. عکس آبشار وقت ساعت به صورت واضح زیبایی های این ابشار را نشان نمی دهد به نظرم اگر به صورت حضوری سری به این ابشتر بزنید با دیدن زیبایی های ان بیش تر مواجهه می شود.

آبشار وقت ساعت جز  مکان هایی است  که صعب العبور  است و شما نمی توانید بدون راهنما در آن قدم بگذارید اگر به دنبال قدم گذاشتن در راه آبشار هستید حتما یک راهنمایی محلی با خودتان ببرید.

تا راه را به شما نشان دهد در آبشار وقت و ساعت شما زیبایی های منحصر به فردی را تماشا می کنید که اصلاً هر چقدر از  زیبایی آن بگویم کم گفته ام  پس بهتر است خودتان سری به این آبشار بزنید  اگر در رابطه با این ابشار اطلاعاتی دارید خوشحال می شوم که ان را با من در میان بگذارید.

عکس آبشار وقت ساعت را می توانید در سایت های مختلفی پیدا کنید. یکی از آبشارهای که تئوری های مختلف راجع به آن وجود دارد و هنوز علت آن مشخص نیست آبشار وقت ساعت است. آدرس آبشار وقت ساعت بسیار سر راست است. آبشار وقت ساعت آبشاری است که در  لرستان قرار دارد و متعلق به شهر دورود است این ابشار  در محله ییلاقی نشیند شهرستان زیبای دورود  واقع شده است همانطور که می دانید دورود  یکی از شهرستان های لرستان است که کوهستانی با آب و هوای معتدل دارد.

 آب آن بسیار فراوان و خاکش بسیار مناسب تر و غنی است. ابشار وقت ساعت دورود یکی از ابشار های منحصر به فردی است که در فصل بهار گردشگران و کوهنوردان زیادی را به سمت خود جذب می کند و همه کسانی که به این ابشار قدم می گذارند با نمای حیرت انگیز روبه رو می شوند.

یکی از جاذبه های بسیار منحصر به فردی که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند آبشار وقت   ساعت است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

 این آبشار جاذبه های منحصر به فردی دارد و ارتفاع آن بحث 3050 متر می رسد.

 نکته جالب و منحصر به فردی که در مورد این آبشار وجود دارد این است که اب ابشار  حدود ۵۰ دقیقه جریان دارد و در دو ساعت متوقف می‌شود به همین ترتیب در زمان های گذشته اهالی این آبشار از این آبشار برای مشخص کردن  زمان شان و مشخص کردن تایم شان استفاده می کردند.

چشمه اعجاب  انگیز وقت ساعت در سینه پریز شهرستان دورود قرار گرفته است. این چشم در فواصل خاص به صورت کاملاً طبیعی قطع و وصل میشود .

بعد از روان شدن از اب  مسیری را طی می‌کند و به کوه پریز  می‌رسد این پدیده در طول سال باقی می ماند این چشمه یکی از چشمهای بسیار منحصر به فردی است که در ایران قرار دارد.

 این آبشار در ۲۰ کیلومتری جنوب شهرستان دورود در ایستگاه راه آهن چم چید  قرار گرفته است بازدید کنندگان می توانند با طی کردن مسافت حدود ۲۰ کیلومتر و گذر  از روستای برآفتاب و دهانه غار وقت ساعت برسند.

 جالب است بدانید ساختمان این غار آهکی است.

آبشار وقت ساعت از  بیرون  غار  شروع میشود و به کف غار می رسد زمانی که از غار بیرون می آید تبدیل به چشمه می شود و آب گوارا در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 امروزه جز آبشارهای بسیار منحصر به فرد ایران محسوب می شود بعد از یک ساعت قطعی آب دوباره از درون آبشار صدای آب جریان پیدا می کند برخی از محقیقن می گویند که  وجود یک چشمه بزرگ سیفونی در عمق زمین باعث توقف منظم آبشار می شود.

 چشمه سیفونی به چشمه ای می گویند  جریان خروجی آب آن به تناوب کم و زیاد میشود یا کاملاً متوقف میشود تنها ۱۰۰ عدد از این چشم در جهان وجود دارد که یکی از آنها در لرستان  قرار دارد از زیبایی های به صورت میتواند آبشار وقت و ساعت اشاره کرد این آبشار یکی از شگفتی ها و کمیاب ترین جزوه های دنیا است که با سفر به استان لرستان می توانید از ان هم دیدن کنید.

 این ابشار  به صورت مداوم یک ساعت می خروشد و بعد ارام می گیرد.

 دورود  یکی از شهرهای استان لرستان است که  در کوه های زاگرس قرار گرفته است.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

این آبشار در کوه پریز بزرگ قرار گرفته است و زیبایی  خاصی دارد که نشان دهنده اعجاز خداوند  در ساخت این آبشار است.

ابشار وقت ساعت به واسطه نوع خاص آبدهی خود در تمام جهان معروف است این آبشار یکی از نادرترین و عجیب ترین آبشارهای که در ایران قرار گرفته است این آبشار شگفتیهای بسیار منحصر را در خود جای داده است.

 آبشار به صورت متوالی یک ساعت می خروشد و یک ساعت توقف دارد پدیده منحصر به فردی است  که هیچ تکنولوژی در آن به کار نرفته است این آبشار را به  آبشار جادویی می‌شناسند.

 برای رسیدن به این غار و چشمه زیبا دو ساعت راه وجود دارد می توانید با استفاده از ماشین در امتداد راه آهن به طرف جنوب رفت و برگشت کنید و بعد از گذر از روستاهایچم چید چنار و چشم ده کولیان با حدود سه ساعت پیاده روی به این چشمه می رسید.

 همچنین  میتوان سوار بر قطار محلی دورود اندیمشک  حرکت کنید و در ایستگاه چم چید  پیاده شوید نام دیگر اینکه چشم چشمه ریتمیک یا چشمه سیفونی است.

 که بر اساس نظر برخی از محققین چشمه بزرگ سیفونی در بالای  آبشار وجود دارد و یک مخزن بزرگ دارد که همچنان با بالا آمدن سطح آب یک خروجی دارد و به دلیل جاذبه که در زمین  ایجاد می شود  اب ان قطع و وصل می شود.

به جرات می توان گفت که از شگفت انگیز ترین چشمه هایی که در ایران وجود دارد چشمه وقت ساعت است.

 کوه زیبای پرویز واقع در شهرستان دورود یکی از کوههای بسیار منحصر به فردی است که سالانه گردشگران زیادی را به خود می کشاند.

 این کوه زیبایی بسیار منحصر به فردی دارد و توانسته است  بازدیدکنندگان  زیادی را به سمت خود جذب کند در دل این کوه آبشار زیبای وقت  ساعت قرار گرفته است.

 کوه پریز یکی از زیباترین کوه هایی  است که در دو رود قرار گرفته است اگر اهل کوهنوردی هستید می توانید زمانی که به این کوه رفتید از آبشار وقت ساعت هم دیدن  کنید.

قطعا نام پریز  را زیاد شنیده اید پریز  در جنوب شرقی واقع شده است ارتفاع این کوه زیبا به  ۳۰۷۰ میرسد.

در این کوه زیبایی های زیادی وجود دارد که می‌توان به دشت لاله های رنگی واژگون آبشار ازنادر آبشار پاتاف  دره نی گاه و آبشار وقت ساعت اشاره کرد.

 وجود چشمه های زیبایی که در کنار آن قرار گرفته است زیبایی منحصر به فردی را به وجود اورده است.

 چشمه وقت ساعت   به دلیل منحصر به فرد بودن به ثبت جهانی رسیده است و در ساعت خاصی از روز بسیار  خروشان  است بهترین زمان برای رسیدن به کوه پریز  و رفتن به  آبشار وقت ساعت در فصل بهار است.

 در فصل بهار کوهنوردی در رشته کوه های زاگرس بسیار منحصر به فرد است و شما در مسیر با دشتی  از لاله های واژگون روبه‌رو می‌شوید و طبیعت  زیبا با مشکل بسیار دیدنی است.

برای رسیدن و سفر به آن تجهیزات کامل داشته باشید از کفش مناسب کوهنوردی استفاده کنید حتماً دو نوع کلاه همراهتان داشته باشید.

 باتوم کوهنوردی هم فراموش تان نشود اگر قصد دارید که شب در دل کوه بمانید حتما کیسه خواب چادر مسافرتی همراه تان داشته باشید چراغ‌قوه طناب و…  همراه خود داشته باشید حتما  همراه خود غذاهای مقوی ببرید آب به میزان زیادی با  خود ببرید تا  در زمان رسیدن به این آبشار ۲۴ سخته نشود کوهنوردی یکی از فعالیت‌های بسیار پرطرفدار در سرتاسر جهان است که سالانه  گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند .

کوهنوردی دارای اصول خاصی است که اگر  که به کوهنوردی علاقه دارید حتما اصول آن را رعایت کنید اگر به دنبال مکان های خاص و جذاب عجیب هستید   به شما پیشنهاد می کنم که سری به آبشار وقت ساعت بزنید مطمئنا از دیدن این همه زیبایی و خاص بودن به وج د می آیید.

ساختار و طبیعت اطراف آبشار وقت ساعت

این  آبشار آبی بسیار سرد زلال دارد و صدای  بسیار بلند ایجاد می کند  که در زمان های کم آبی مدت زمان توقف بیشتر میشود آب آبشار زمانی که بیرون می آید روانه چشمه  میشود گفته میشود علت خروج توقف آبشار جاذبه زمین است.

بازدید از آبشار وقت ساعت

برای دیدن این آبشار نیازی به پرداخت هزینه نیست و شما به صورت رایگان میتوانید از اندیدن کنید  اما نکته‌ای که در مورد این آبشار باید بدانید این است که حتما باید کفش و لباس  منحصر به فردی داشته باشید و از آنجایی که  این آبشار در مسیر بسیار پرسخت قرار دارد  باید همه شرایط لازم برای رسیدن به این آبشار داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.