ییلاقات اطراف شیراز،سفری واقعی به دنیای خیالی شهر بهارنارنج

ییلاقات اطراف شیراز
0

در بین انواع جاهایی که در ایران زیبا سفر کرده ام  به راستی که شیراز چیز دیگری است. به صراحت می توانم بگویم سفری متفاوت را تجربه کردم و هر چقدر از تجربیات سفر بگویم کم گفته ام به  شما پیشنهاد می کنم که حتما به شیراز و روستاهایش سر بزنید تا از نزدیک زیبایی های آن را ببینید.ییلاقات اطراف شیراز فضای منحصر به فرد را در خاطراتم اضافه کرد مطمئنم که هیچ وقت خاطرات  ییلاقات اطراف شیراز را فراموش نمی کنم.

 شیراز شهر بهار نارنج زیبا یکی از منحصر به فرد ترین شهر های ایران است که زیبایی های خاصی دارد و میتوان با  قدم گذاشتن به ییلاقات اطراف و آن حس و حال تازه‌ای را احساس کرد.

جهت بازدید از ییلاقات اطراف شیراز می توانید از سفرآس 24، تور شیراز، تور شیراز از مشهد، تور شیراز از اصفهان را رزرو فرمایید.

 به راستی که قرار گرفتن در دشت های سرسبز و میان درختان بهار نارنج حال و هوایم را جلا داد و مرا به سرزمین ناشناخته ها برد.

 هنگامی که به این شهر سفر کردم متوجه شدم که هر چقدر در شیراز قدم بگذارم و از زیبایی های آن هر چقدر بگویم کم گفته ام.

 باید شیراز را در تمام ماه ها از نزدیک دید تا خاطره زیبا از شهر شراب و شیرینی داشت. شیراز به دلیل طبیعت بکر و مناطق تاریخی گردشگری بسیار زیادی که داشت همانند شرابی بود که مرا غرق در زیبایی های خودش کرد.

 هرچقدر زیبایی های شیراز بزرگ را  بگویم کم گفته ام در این متن قصد دارم ییلاقات سفرم را که تجربه کردم برای شما شرح  دهم تا سفری منحصر به فرد را تجربه کنید.

اگر علاقه زیادی به طبیعت و ییلاقات دارید  حتما از این مناطق دیدن کنید.

عکس های ییلاقات اطراف شیراز
این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

هنگامی که  قدم به ییلاقات  اطراف شیراز گذاشتم گویی که به بهشت برین پا نهاده ام.

 آدرس ییلاق اطراف شیراز نزدیک هم نیست و اگر به دنبال آدرس ییلاقات اطراف شیراز هستید می توانید از افراد بومی و محلی کمک بگیرید و همچنین برای پیدا کردن آدرس ییلاقات اطراف شیراز می توانید  از مکان  ‌یابی و نقشه یابی استفاده کنید.

 عکسهای ییلاقات اطراف شیراز زیبایی های منحصر به فردی را در اختیارتان قرار می‌دهد با دیدن عکسهای ییلاقات  اطراف شیراز شما از تمام زیبایی ها لذت می برید.

 عکسهای ییلاقات  اطراف شیراز از تمام نقاط شیراز در اختیار شما عزیزان وجود دارد اگر به دنبال مکان های زیبا و طبیعی در دل شیراز هستید حتما از این ییلاقات دیدن کنید. 

ییلاقات شیراز آنقدر زیاد هستند که حداقل یک ماه زمان می‌برد تا از تمام  زیبایی های آن دیدن  کنید من جاهایی را که از نزدیک لمس کردم با شما به اشتراک می‌گذارم تا شما ها ان هارا ببنید.

ییلاقات زیبای شیراز، تجربه به یاد ماندنی از شهر  سعدی  و حافظ

دشت ارژن

 یکی از منحصر به فرد ترین مکان هایی که من  در شیراز در سال ۱۴۰۱ تجربه کردم دشت ارژن بود.

 این دشت اولین استارت من در سفر به شیراز بود.

در سفر به شیراز تاکنون هرچه که سفر کرده بودم بازدید از  تخت جمشید و سعدیه با حافظیه و غیره بود اما این بار فقط به ییلاقات سفر  کردم 

این دشت یک ساعت با شیراز فاصله داشت .در مسیر جاده اصلی بوشهر- شیراز واقع  شده بود و هر چقدر  از زیبایی ان  بگویم کم گفته ام.

گفته می‌شود در زمان های خیلی دور شیر اصیل ایرانی در این دشت در حال رفت و آمد بوده است .

این دشت از  گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی  ساخته شده است که شما را متحیر می کند.

 دشت ارژن در بهار بسیار باصفا  است و شقایق های وحشی در این باغ شما را به قدیم می برد.

دشت ارژن یکی از جاهای دیدنی بسیار منحصر به فرد اطراف شیراز است که پرنده های مهاجر در فصل پاییز و زمستان به آن سفر می کند.

 این دشت  جاذبه های بسیار زیادی دارد و هنگامی که در زمستان هوا سرد می شود همانند یک مجسمه یخی شکل می گیرد دیدن آن واقعا زیبا و  تماشاییست.

 آبی گوارا دارد و واقعاً دیدن آن خالی از لطف نیست در این دشت هنگامی که پا  گذاشتم انگار به  بهشت برین وارد شدم.

 آنقدر روحیه و حس و حالم عجیب بود که هر چقدر از زیبایی اش بگویم کم گفته ام.

 آبشار مارگون شیراز زیبا

آبشار مارگون

  تصمیم گرفتم بعد از این دیدن از این دشت و آبشار مارگون سفر کنم. این آبشار جز بزرگترین و مرتفع ترین آبشار های جهان به حساب می‌آید در واقع این آبشار در شهرستان سپیدان قرار دارد اما هنگامی که به این آبشار رفتم در بین باغ های سیب و درختان زالزالک  و بوته های  زرشک چادر زدم  و یک روز را در دشت زیبای مارگون سپری کردم.

این  ناحیه آب و هوایی بسیار سوزان و گرم دارد دمای هوایی تقریباً ۱۰ درجه بود و ولی با قرار گرفتن در کنار این آبشار زیبایی های منحصر به فردی را احساس کردم که هیچ جای دنیا همچین چیزی را حس نکرده بودم.

 دریاچه پریشان، دریاچه ای خروشان

 بعد از اینکه در این آبشار اقامت کردم تصمیم گرفتم که روز دوم به دریاچه پریشان شیراز زیبا بروم. مدتی را به قایق سواری و ماهیگیری گذراندم.

جز دریاچه های آب شیرین ایران محسوب می‌شود و آدرس آن کازرون -پلیس راه  بود دریاچه پریشان حدود 160 کیلومتر از شیراز فاصله داشت و در جنوب شرقی شهرستان کازرون و 50  کیلومتری کازرون زیبا قرار داشت.

 این دریاچه زیبایی منحصر به فردی داشت هنگامی که به آنجا قدم گذاشتم  حس و خال و جسم و تنم واقعاً دیدنی بود آنقدر از شگفتی‌های آن به وجد آمدم که متوجه گذر زمان  و غروب آفتاب نشدم.

غروب خورشید در دل دریاچه زیبایی منحصر به فردی به من داد با قرار گرفتن  در کنار این دریاچه انگار که من از این دنیا خارج شده بودم  و تنها جسمم  در  این دنیا بود.

 دریاچه صورتی شیراز دریاچه مهارلو روی زیبا

دریاچه صورتی شیراز

 در روز چهارم سفرم به همراه تور به سمت دریاچه مهارلو شیراز رفتم.

 این دریاچه در مسیر شیراز- بندرعباس قرار دارد که در کیلومتر۱۸ شیراز قرار گرفته است دریاچه مهارلو شیراز زیبایی های منحصر به فردی دارد و دریاچه گاهی اوقات به رنگ صورتی می شود.

 در اطراف این دریاچه فلامینگو اردک مرغابی را از نزدیک دیدم  و بسیار برایم زیبا بود. آب دریاچه به دلیل شور بودن به این رنگ در آمده است و از دو رودخانه  چشمه های بزرگ تامین می شد.

 قدم گذاشتن در اطراف این دریاچه من را  به فکر فرو برد و باعث شد که من از  زیبایی‌های این دریاچه منحصر  به فرد لذت ببرم.

 سفر به شیراز یک طرف و دیدن دریاچه مهارلوی زیبا هم یک طرف.

 اگر به شیراز رفته اید از این دریاچه حتما دیدن کنید مطمئن باشید که سفرتان بی نظیر می شود.

تنگه تیزاب

تنگه تیزاب یکی از ییلاقات اطراف شیراز است که رودخانه آن آبی بسیار پر خروش در دل خود پنهان کرده بود .

طی تحقیقاتی که کردم فهمیدم سر چشمه ا ش از کوههای سپیدان نشأت می‌گیرد و درختان بلوط و بادام و بید در آن زیبایی خاصی به فضا می دهند.

 رودخانه که در داخل آن وجود داشت  زیبایی ان را چند برابر کرد.

گردشگران زیادی به این ناحیه سفر می کند اگر از زیبایی های شیراز بگویم کم گفته ام. تنگه تیزاب در ۹۰ کیلومتری شهر شیراز و در شمال غرب سپیدان و ۲۸ کیلومتری آن قرار گرفته است.

تنگ فضایی بسیار خنک داشت و روحم را جلا داد .

تنگه دم اسب

تنگه دم اسب

 تنگه دم اسب را اسمش را زیاد شنیده بودم اما راستش را به شما بگویم اصلا فکر نمیکردم که همچین جایی آنقدر زیبا باشد و هم در کشور خودمان قرار گرفته باشد به ناچاری و با بی میلی به این تنگه سر زدم.

 اما چیزی که حیرت زده ام  کرد درختان سر به فلک کشیده اش  بود که در این تنگه قرار داشت از جمله جاهای دیدنی بود که در قسمت جنوبی شیراز و در ۵۰ کیلومتری شیراز و شرق روستای کله بس  قرار گرفته بود و طرفداران زیادی داشت درختان بلوط بودند.

رودخانه های آن بسیار پرآب و خروشان بود صدای آن جز آرامش چیزی برای من نداشت.

این تنگه از ییلاقات اطراف شیراز بود زیبایی که  در این منطقه وجود داشت همه را به خود خیره کرده بود.

دریاچه هفت برم

 هفت برم شیراز همانند نگینی در سنگ  می‌درخشد این دریاچه در ۵۵ کیلومتری شیراز قرار گرفته بود و منطقه پر از آب گیر و تپه‌های بلند که پرندگان مهاجر را به سوی خود می کشاند.

 و مناظر دیدنی را به وجود آورده بود این دریاچه در بزرگراه شیراز قائمیه قرارداد و حدود ۵۵ کیلومتر را باید برای رسیدن به  آن رانندگی کرد.

 این دریاچه زیبایی های منحصر به فردی داشت اما به دلیل ازدحام جمعیت ن توانستم خیلی خوب عکس بگیرم و آن را در اختیارتان قرار دهیم از دریاچه هفت برم عبور کردم و به روستای قلات رفتم.

 روستای قلات روستای خاص در دل شیراز

روستای قلات

 روستای قلات یکی از جاهای دیدنی شیراز بود این روستا در بین دیدنیهای شیراز بسیار منحصر به فرد بود.

انواع گوجه سبز و الو  زردآلو گردو و بادام را در آن مشاهده کردم این روستا قدمت ۲۵۰۰ ساله دارد این روستا شیراز نیم ساعت با فاصله دارد.

 بسیار قدیمی است و باقی مانده  کلیسا قدیمی در آن به چشم می‌خورد که زیبایی های خاصی دارد.

 خانه های روستا بافتی بسیار قدیمی و سنتی دارند.

 این روستا رودخانه های بسیار زیبا دارد که در اطراف آن می توانید گیاهان دارویی ختمی و آویشن پونه و … را پیدا کنید.

خانه های اطراف روستا بسیار خاص هستند و من از این روستا کشک و گردو و عدسی و غلات و…  تهیه کردم و ناهار خودم را به صرف کله پاچه مشتی دعوت کردم و از ان همه زیبایی لذت بردم.

کوه دراک، کوهی رمز الود

یکی از کوه های منحصر به فردی که در شهر شیراز آوازه اش به گوش همه رسیده بود کوه دراک بود.

 این کوه برفی یا کوه مادر در شمال غرب شهر قرار داشت من که عاشق کوهنوردی هستم.

 تصمیم گرفتم که در انتهای سفر به شیراز به کوه دراک بروم این کوه از سطح دریا ۲۹۰۰ متر ارتفاع دارد و معمولاً از اوایل آذر تا اواخر اسفند پوشیده از برف است.

 دراک جالب است بدانید به معنای که محل جمع شدن آب و برف است و دلیل انتخاب این است  که مردم در فصول سرد سال در آن برف های زیادی  را انباشته  میکنند.

 در مسیر آب می بیند این کوه زیبایی های منحصر به فردی داشت در مسیر پیمایش درختان مختلفی مثل بادام کوهی برخورد کردم.

 در طی این مسیر صدای دلنشین آب دلم را قرص کرده بود در فصل تابستان هوا بسیار دلپذیر بود.

 آب و هوای بسیار مطلوب و کمبود این کوه  همانند الماسی در دل ذغال  سنگ می‌درخشید.

 اگر عاشق کوهنوردی هستید حتما در هر فصلی به جز زمستان که به شیراز رفتید  به کوه  سر بزنید مطمئنا از دیدن زیبایی‌های آن غافل نمی شوید.

4.4/5 - (8 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.