کشتی آکواریوم کیش؛ گشتی در زیر آب

کشتی آکواریوم
0

جزیره زیبای کیش تمام تلاش خود را به کار گرفته تا مهمانان خود را به نهایت لذت برساند. این جزیره برای مهمانانش برنامه هایی در زیر آب ترتیب داده تا آنها را به کشف دنیایی تازه برانگیزد. کشتی آکواریوم کیش تنها یکی از این برنامه هاست.

گردشگرن دراین شهر می توانند در عمق آب های زلال غواصی کنند و از نزدیک دنیای زیر آب  را رصد کنند. اما شاید بعضی از مسافران چندان تمایل به غواصی نداشته باشند و در عین حال این دنیا نیز برای شان وسوسه برانگیز باشد. اینجاست که کیش سخن از کشتی آکواریوم را پیش می کشد.

کشتی آکواریوم کیش مخصوص تمام مسافرانی است که می خواهند در جایی امن و مطمئن به تماشای نمایش آبزیان بنشینند. برای اطلاعات بیشتر نیز با تلفن آکواریوم کیش تماس بگیرید.

آبزیانی که آماده اند تا از دنیای پر رمز و راز خود در مقابل دیدگان شما رمزگشایی کنند. کشتی آکواریوم با یک سورپرایز ویژه شما را شگفت زده خواهد کرد.

فعلا زمان دانستن این سورپرایز نیست. بهتر است اول از دنیای زیر آب بیشتر بدانید!

زیر آب های زلال چه می گذرد؟

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
آکواریوم کیش

کیش به لطف آب های زلالش توانسته برای خیلی از مسافران به مقصد اول سفر تبدیل شود. بسیاری از گردشگران این جزیره به هوای تفریحات آبی دل به جاده می زنند. کشتی اکواریوم کیش تنها یکی از این تفریحات است.

به هوای دور زدن آب ها با جت اسکی و یا به هوای اوج گرفتن در آسمان جزیره با پاراسل. خلاصه اینجا می توانید در دنیایی متفاوت با دنیای خشکی قدم بگذارید. اکواریوم بزرگ کیش نیز برای حرکت در زیر آب بسیار حیرت انگیز است.

[irp posts=”1479″]

شما از زندگی در خشکی بسیار می دانید اما اینجا در زیر آب حیاتی دیگر در جریان است. حیاتی که آبزیان مختلف برای خود برگزیده اند.

در زیر این آب های آبی ماهیانی رنگارنگ مشغول زندگی هستند. می روند و می آیند.  شکار می کنند و می خورند. شاید با شنیدن نام دریا پیش از همه تصویر یک ماهی در ذهنتان مجسم شود اما این دنیا فقط به ماهی ها خلاصه نمی شود.

شما در زیر آب موجوداتی را می بینید که شاید تا کنون آنها را ندیده اید و نامی از آنها نشنیده اید. انواع آبزیان چون لاکپشت ها، عروس دریایی، نرمتنان و مرجان ها دریا را به جهانی پر نقش و نگار بدل کرده اند. جهانی که درهای آن با خرید بلیط کشتی آکواریوم به روی شما باز می شود. برای اطلاعات بیشتر نیز با تلفن آکواریوم کیش تماس بگیرید.

تنوع کشتی های آکواریوم

کشتی آکواراریوم کیش تنها یک کشتی نیست بلکه شامل شناورهای مختلفی است که هر کدام با نامی مخصوص مشهور گشته اند.

اگر دوست دارید موجودات دریایی را به مدتی طولانی از پشت پنجره هایی بزرگ تماشا کنید برکشتی گردشگر سوار شوید. کشتی طوطیا برای علاقه مندان به موسیقی است.

شما در این کشتی با موزیک زنده انرژی می گیرید. اگر دوست دارید در یک کشتی زیبا دریا را دور بزنید کشتی ستاره در خدمت شماست و اگر هم می خواهید سوار یک کشتی متفاوت شوید به سمت کشتی سیمرغ بروید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

شما هر کدام از این کشتی ها را  برای گشت در آب های خلیج انتخاب کنید یک دنیا لذت را نصیب خود کرده اید. پس بدون معطلی برای رزرو تور کیش از ساری و خرید بلیط کشتی آکواریوم بزرگ کیش اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر نیز با تلفن آکواریوم کیش تماس بگیرید.

سورپرایز ویژه برای کشتی سواران

اکواریوم بزرگ کیش

حالا که همه چیز را درباره کشتی آکواریوم بزرگ کیش شنیدید نوبت یک سورپرایز ویژه است. این سورپرایز در کف کشتی است. آری!

جایی که طراحان جنس شیشه را برای کف این کشتی برگزیده اند؛ کشتی هایی با کف و دیواره های شیشه ای.

تمام لذت گشت با این کشتی ها در همین شیشه ها خلاصه می شود. شیشه هایی که نمایشی جذاب را با بهترین کیفیت نشان شما می دهند.

این کشتی ها و یا کشتی اکواریوم کیش نیز از اسکله تفریحی حرکت خود را آغاز می کنند و  شما باید کمی قبل از شروع گشت در این اسکله حضور داشته باشید.

اگر هتل پانوراما کیش را برای اقامت در جزیره انتخاب کرده باشید فاصله شما تا این اسکله تفریحی تنها یک کیلومتر و نیم است. با گنجاندن کشتی آکواریوم در برنامه تور کیش از شیراز قطعاً لذت سفر خود را چند برابر کرده اید. برای اطلاعات بیشتر نیز با تلفن آکواریوم کیش تماس بگیرید.

تاریخ آکواریوم های شیشه ای غول پیکر

در بیشتر تاریخ بشر، مردم اطلاعات اندکی در مورد آنچه در زیر سطح اقیانوس اتفاق می افتد، داشتند. افسانه های باستانی و نخ های دریانوردان دریا را به عنوان منبع حیات و جهان پیشگویی که مملو از کراکنس، هیدرا و دیگر موجودات هیولایی بود، به تصویر می کشیدند.

اما با اختراع اولین کلاه و غواصی در اوایل قرن 19، مردم بالاخره فرصتی پیدا کردند تا زندگی زیر آب را به خوبی مشاهده کنند. طولی نکشید که طبیعت شناسان و دانشمندان با ایده استفاده از آکواریوم به مردم اجازه دادند به طور مشابه حیوانات را از نزدیک مشاهده کنند – در این روند برای همیشه طرز فکر ما در مورد زندگی دریایی تغییر کرد. اکواریوم بزرگ کیش نیز اجازه می دهد مردم حیوانات زیر دریا را مشاهده نمایند.

اولین آکواریوم های شیشه ای

کشتی آکواریوم بزرگ

یکی از اولین آکواریوم ها توسط زیست شناس دریایی فرانسوی Jeannette Power de Villepreux ایجاد شد. در حدود سال 1830 او در حال انجام تحقیقات در مورد آرگونات ها همچنین به عنوان ناوتیلوس کاغذی، در مسینا، سیسیل بود. پاور یک جعبه چوبی مخصوص داشت که در آن حیوانات را که ماهیگیران برایش آورده بودند نگهداری می کرد.

آزمایشگاه او در کنار دریا از شیلنگ های لاستیکی برای پمپاژ آب نمک به داخل و خارج از چنین جعبه ای استفاده کرد و یک سیستم گردش خون کارآمد ایجاد کرد. در نتیجه مشاهدات او، پاور کشف کرد که آرگونوت ها پوسته های نازک کاغذی خود را پرورش داده اند-این رازی را حل کرده است که دانشمندان را گیج کرده بود.

پاور کشف کرد که آرگوناتها پوسته های نازک کاغذی خود را پرورش داده اند-این رازی را حل کرده است که دانشمندان را گیج کرده بود. چند سال بعد، فیلیپ هنری گاس، طبیعت شناس انگلیسی ایده استفاده از مخازن شیشه ای برای مشاهده حیوانات دریایی و گیاهان آبزی را مطرح کرد و در نهایت رایج کرد و کلمه “آکواریوم” را در این راه ابداع کرد. گوس، مردی بسیار مذهبی (او بخشی از گروه مسیحی به نام برادران بود)، معتقد بود که کاوش در طبیعت یک تمرین معنوی است.

ایده ساخت آکواریوم ها

کتاب گوس در سال 1854، آکواریوم: رونمایی از شگفتی های دریای عمیق، مشاهدات وی از زندگی ساحلی را شرح می دهد و نحوه ساخت اقیانوس مینیاتوری در خانه خود را توضیح می دهد. گوس با درک این نکته که گیاهان برای تامین اکسیژن مخزن ضروری هستند، توصیه کرد که آنها را در روز بعد از ماه کامل جستجو کنید.

زمانی که جزر و مد تا آنجا که ممکن است برطرف شده و مناطقی که معمولاً از آب پوشیده شده اند نمایان می شوند. به لطف کتاب او، جمع آوری حیوانات در ساحل و نگهداری آنها در خانه به یک مود گسترده تبدیل شد که به زودی راه خود را به دیگر کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی باز کرد. اگر شما هم مایل هستید یکی از این آکواریوم ها را ببینید حتما برای اطلاعات بیشتر نیز با تلفن آکواریوم کیش تماس بگیرید.

این روند در ایالات متحده با انتشار آکواریوم خانواده هنری دی باتلر در سال 1858 تقویت شد. باتلر کمتر از انگیزه های مذهبی الهام گرفت. از نظر او، آکواریوم ترکیبی فوق العاده از علم و هنر بود. او آن را بهترین نوآوری های قرن نوزدهم دانست، درست به اندازه تلسکوپ یا میکروسکوپ. آکواریوم ها راهی نادر برای ارائه قطعه ای از طبیعت به داخل شهرهای شلوغ و آلوده به مردم ارائه کردند. کشتی اکواریوم کیش نیز نمونه از همین تفریح در جهان است.

در آن زمان، انواع پمپ ها و هواده ها برای تأمین اکسیژن در آکواریوم ها در دسترس بودند و آکواریوم ها احساس بهتری نسبت به حیوانات در مخازن پیدا کرده بودند. علاقمندان به طبیعت شروع به درک کردند که آکواریوم ها هم عملکرد آموزشی دارند و هم تأثیر آرام بخشی در خانه دارند و راهی نادر برای ارائه قطعه ای از طبیعت به داخل شهرهای شلوغ و آلوده به مردم ارائه می دهند.

چند سال بعد، اولین آکواریوم های عمومی شروع به ارائه زندگی اقیانوس در مقیاس بزرگتر کردند. در سال 1857، موسسه اسمیتسونیان در واشنگتن دی سی، راه اندازی یک آکواریوم شامل “حدود سه صد نمونه از خاصیت حیوانات، متعلق به برخی از گونه های سی و هشت از ماهی ها، Molluscae، سخت پوستان، و Polypes،” را به عنوان اتحادیه واشنگتن گزارش در زمان.

دو سال بعد، باغهای آکواریال در خیابان برومفیلد در بوستون افتتاح شد. تقریباً 40 حوض به صورت دایره ای روی پایه ها قرار گرفته اند تا یک چشم انداز بزرگ آکواریوم را تشکیل دهند. حیواناتی از ستاره دریایی، چتر دریایی، خرچنگ و شقایق دریایی گرفته تا ماهی خورشیدی، چوب پشت و چند لاک پشت به نمایش گذاشته شده بودند. موجودی که به طرز احساسی به عنوان “کوسه انسان خوار” تبلیغ می شد، برای مدتی کوتاه معرفی شد. ظاهراً مدت زیادی دوام نیاورد – مشکلی که امروزه آکواریوم ها را آزار می دهد. اکواریوم بزرگ کیش از این قاعده پیروی نمی کند چون متحرک است.

در آکواریوم های شیشه ای چه خبر است؟

آکواریوم شیشه ای

آکواریوم هایی که بازدیدکنندگان را به طور کامل احاطه کرده بودند، مانند نمونه ای که برای نمایشگاه جهانی 1867 در پاریس ساخته شد، از نظر بصری خیره کننده بودند، اما از نظر ساخت و ساز و مشکلات امنیتی بر آنها سنگینی می کرد. آکواریوم نیویورک در سال 1876 ، نبش خیابان 35 و برادوی افتتاح شد. شیرهای دریایی، مهر و کوسه وجود داشت ، اما جاذبه اصلی آن وجود نهنگ های کوچک (به احتمال زیاد بلوگا) بود. به زودی آکواریوم ها برای معرفی بزرگترین حیوانات، عجیب ترین موجودات و بزرگترین مخازن آب رقابت کردند.

[irp posts=”1497″]

همانطور که می توان حدس زد، کار آوردن حیوانات به آکواریوم بسیار چالش برانگیز بود. در حالی که آکواریوم نیویورک از آب نمک استفاده می کرد از نزدیکی سندی هوک، نیوجرسی آورده شد، نهنگ ها در نزدیکی Isle-aux-Coudres جزیره کبک در رودخانه سنت لارنس صید شدند. پس از گیر افتادن در خلیج، آنها را در جعبه های بزرگ چوبی پر از جلبک قرار داده و با قایق ها، واگن ها و قطارهای مخصوص به شهر منتقل کردند. اکواریوم بزرگ کیش کمی متفاوت از آکواریوم های ثابت است.

تمایل عموم مردم برای آشنایی نزدیک با زندگی دریایی، مشاغل را وادار به افراط و تفریط بیشتر کرد. آغاز پارک های Sea World را می توان در تأسیساتی که در سال 1938 در سنت آگوستین فلوریدا افتتاح شد، جستجو کرد. این فیلم در ابتدا برای ساخت فیلم های زیر آب طراحی شده بود، اما به زودی دلفین های نازک، ماهی های دریایی، لاک پشت های دریایی، کوسه ها، پرتوهای مانتا و پنگوئن ها شروع به جذب بازدیدکنندگان کنجکاو کردند.

بنیانگذاران این پارک تصمیم گرفتند تا این مکان را برای بازدید عموم تطبیق دهند و دورانی را رقم بزنند که عموم از مشاهده زندگی دریایی ناراضی بودند. اکنون تماشاگران مشتاق تماشای تعاملات صحنه ای و تنظیم شده حیوانات دریایی با مربیان – و گاهی اوقات، با خود بازدیدکنندگان بودند. کشتی اکواریوم کیش نیز نمونه از همین تفریح در جهان است که در سفرآس ۲۴ به معرفی آن پرداختیم.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.