باغ پرندگان کیش؛ دنیای پر نقش و نگار جزیره

باغ پرندگان کیش

در کنار تفریحات کیش که از مهم ترین دلایل محبویت سفر به جزیره هستند جاذبه های این شهر نیز جایگاه ویژه ای دارند. یکی از جاذبه های چشم نواز این سرزمین هزار رنگ باغ پرندگان کیش است.

این باغ که در داخل مجموعه دلفیناریوم کیش قرار گرفته است به شما فرصت می دهد تا در باغی پر از پرندگان زیبا قدم بزنید و به یک موسیقی زنده گوش فرا دهید.

دلفیناریوم کیش به عنوان یکی از جذاب ترین پارک های تفریحی در خاورمیانه می تواند فرصت های بسیاری برای گردش در اختیار شما قرار دهد که بازدید از باغ پرندگان کیش یکی از آنهاست.

باغ پرندگان کیش از سال 1380 در زمینی به مساحت سه هکتار فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه در جنوب شرقی جزیره قرار گرفته و گونه های نادری از پرندگان در آن نگهداری می شوند.

این باغ توانسته برای بسیاری از گردشگران فضای جذابی برای گردش فراهم کند. اگر به صورت خانوادگی سفر کرده اید می توانید این فضا را به همراه تمام اعضای خانواده از کوچک و بزرگ تجربه کنید. زیرا باغ پرندگان جاذبه ای است که نه جنس می شناسد و نه سن و سال.

حضور پرندگانی از همه رنگ در باغ پرندگان کیش

با حضور در این باغ حس می کنید داخل یکی از نقاشی های کودکانه قرار گرفته اید. یک دنیای رنگارنگ که در آن آسمان از همیشه آبی تر است. پرندگانی که هر کدام با رنگی نگاه شما را می دزدند و با آوازی گوش شما را نوازش می دهند این آسمان آبی را پر از رنگ و نقش کرده اند.

تنوع گونه های پرندگان موجود دراین باغ یکی از مهم ترین دلایل جذابیت آن است. در این مجموعه حدود 57 گونه پرنده گردآوری شده است.

این پرندگان از نقاط مختلف دنیا چون قاره آفریقا، آمریکا، استرالیا و آسیا قدم به این باغ دوست داشتنی گذاشته اند. پلیکان، درنای تاج دار، فلامینگو، لک لک، قو، طاووس، انواع طوطی ها، توکان، پنگوئن، مرغ شاخدار و بسیاری دیگر از پرندگانی که تا کنون حتی نامشان را هم نشنیده اید در اینجا جمع شده اند.

اما به جز پرندگان شما شاهد موجوداتی دیگر نیز خواهید بود که جذابیت این باغ را چندین برابر کرده اند. میمون، آهو، تمساح گاندو از جمله موجودات حاضر در باغ پرندگان کیش هستند. تمام این موجودات در این باغ جمع شده اند تا گردشگران جزیره را با دنیای شگفت انگیز خود حیرت زده کنند.

پرندگانی در قفس و پرندگانی آزاد

این باغ دارای دو قسمت است که هر دو برای شما جذاب خواهد بود. بخش اول مربوط به پرندگانی است که در قفس هایشان منتظر شما نشسته اند.

این قفس ها در مسیری جذاب و خوش منظره پشت سر هم قرار گرفته که فضا را برای شما جذاب تر می کند.  اطلاعات هر کدام از این پرنده ها رو ی قفس آنها نصب شده است  و شما علاوه بر دیدن این پرندگان زیبا می توانید اطلاعات بسیاری از دنیای پرندگان نیز کسب کنید. این اطلاعات شامل نام، نژاد، غذا و دیگر ویژگی های هر پرنده است.

در بخش دیگر که حدود دو هکتار را شامل می شود پرندگانی رها شده را خواهید دید که با حرکات جذاب خود نمای زیبایی به این باغ بخشده اند.

این پرندگان که قادر به پرواز نیستند گونه های مختلفی را شامل می شوند. به طور حتم آزاد بودن این پرندگان حس خوشایندی به شما خواهد داد. شما می توانید با رزرو تور کیش از مشهد و بازدید از این باغ زیبا خاطره ای دوست داشتنی برای خود بسازید.

دنیای زیبای پرندگان پیش چشم گردشگران

این باغ دنیایی رنگارنگ را در مقابل دیدگان شما قرار می دهد. دیدن قوهایی که در برکه های های مصنوعی مشغول شنا می کنند و پنگوئن هایی که شیوه راه رفتنشان همیشه دوست داشتنی و جذاب است در این باغ پیش روی شماست.

طوطی هایی با رنگ های خیره کننده قطعاً توجه شما را جلب خواهد کرد. باغ پرندگان کیش نه تنها برای علاقه مندان به دنیای پرندگان که برای هر انسانی که عاشق طبیعت بکر و سرسبز است می تواند جذاب باشد.

اگر چه امکان عکاسی و فیلم برداری در این مجموعه وجود ندارد ولی عکاس هایی در این باغ پر نقش و نگار آماده هستند که این دنیای رنگارنگ را برای شما ماندگار کنند. شما می توانید پس از این جاذبه مهمان آب انبار دوقلو کیش از جاذبه های تاریخی جزیره شوید و فضایی متفاوت را امتحان کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.