باغ پرندگان کیش؛ دنیای پر نقش و نگار جزیره

باغ پرندگان کیش
0

در کنار تفریحات کیش که از مهم ترین دلایل محبویت سفر به جزیره هستند جاذبه های این شهر نیز جایگاه ویژه ای دارند. یکی از جاذبه های چشم نواز این سرزمین هزار رنگ باغ پرندگان کیش است.

این باغ که در داخل مجموعه دلفیناریوم کیش قرار گرفته است به شما فرصت می دهد تا در باغی پر از پرندگان زیبا قدم بزنید و به یک موسیقی زنده گوش فرا دهید.

دلفیناریوم کیش به عنوان یکی از جذاب ترین پارک های تفریحی در خاورمیانه می تواند فرصت های بسیاری برای گردش در اختیار شما قرار دهد که بازدید از باغ پرندگان کیش یکی از آنهاست.

باغ پرندگان کیش از سال 1380 در زمینی به مساحت سه هکتار فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه در جنوب شرقی جزیره قرار گرفته و گونه های نادری از پرندگان در آن نگهداری می شوند.

این باغ توانسته برای بسیاری از گردشگران فضای جذابی برای گردش فراهم کند. اگر به صورت خانوادگی سفر کرده اید می توانید این فضا را به همراه تمام اعضای خانواده از کوچک و بزرگ تجربه کنید. زیرا باغ پرندگان جاذبه ای است که نه جنس می شناسد و نه سن و سال.

حضور پرندگانی از همه رنگ در باغ پرندگان کیش

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
باغ پرندگان کیش

با حضور در این باغ پرندگان کیش حس می کنید داخل یکی از نقاشی های کودکانه قرار گرفته اید. یک دنیای رنگارنگ که در آن آسمان از همیشه آبی تر است. پرندگانی که هر کدام با رنگی نگاه شما را می دزدند و با آوازی گوش شما را نوازش می دهند این آسمان آبی را پر از رنگ و نقش کرده اند.

تنوع گونه های پرندگان موجود دراین باغ پرندگان کیش یکی از مهم ترین دلایل جذابیت آن است. در این مجموعه حدود 57 گونه پرنده گردآوری شده است.

این پرندگان از نقاط مختلف دنیا چون قاره آفریقا، آمریکا، استرالیا و آسیا قدم به این باغ دوست داشتنی گذاشته اند. پلیکان، درنای تاج دار، فلامینگو، لک لک، قو، طاووس، انواع طوطی ها، توکان، پنگوئن، مرغ شاخدار و بسیاری دیگر از پرندگانی که تا کنون حتی نامشان را هم نشنیده اید در اینجا جمع شده اند.

اما به جز پرندگان شما شاهد موجوداتی دیگر نیز خواهید بود که جذابیت این باغ پرندگان کیش را چندین برابر کرده اند. میمون، آهو، تمساح گاندو از جمله موجودات حاضر در باغ پرندگان کیش هستند. تمام این موجودات در این باغ جمع شده اند تا گردشگران جزیره را با دنیای شگفت انگیز خود حیرت زده کنند.

پرندگانی در قفس و پرندگانی آزاد

باغ پرندگان کیش دارای دو قسمت است که هر دو برای شما جذاب خواهد بود. بخش اول مربوط به پرندگانی است که در قفس هایشان منتظر شما نشسته اند.

این قفس ها در مسیری جذاب و خوش منظره پشت سر هم قرار گرفته که فضا را برای شما جذاب تر می کند.  اطلاعات هر کدام از این پرنده ها رو ی قفس آنها نصب شده است  و شما علاوه بر دیدن این پرندگان زیبا می توانید اطلاعات بسیاری از دنیای پرندگان نیز کسب کنید. این اطلاعات شامل نام، نژاد، غذا و دیگر ویژگی های هر پرنده است.

در بخش دیگر که حدود دو هکتار را شامل می شود پرندگانی رها شده را خواهید دید که با حرکات جذاب خود نمای زیبایی به این باغ بخشده اند.

معرفی برخی گونه های شگفت انگیز باغ پرندگان کیش

فلامینگو باغ پرندگان کیش
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

با وجود زیبایی هایی که این مجموعه دارد و گوشه گوشه آن پر از نقش و نگار و شگفتی های طبیعت است اما برخی از گونه های پرندگان در این باغ بیشتر خودنمایی میکنند و توجه بیشتری را به سمت خود جلب میکنند. در ادامه برخی از جذاب ترین گونه های باغ پرندگان کیش را معرفی خواهیم کرد.

پیلا پیلا

این پرنده خوش آب رنگ نوعی توکو توکان و یا همان توکان است. این پرنده سیاه رنگ گلویی رنگی و یا سفید دارد. منقار بسیار بزرگ و خمیده و رنگی این طوطی مشخصه ای است که این پرنده را در باغ پرندگان کیش از سایر پرندگان مجزا میکند. رفتار دوستانه و آرام این پرنده باهوش توجه همه را به خود جلب میکند.

پنگوئن آفریقایی

این پرنده در حال انقراض و بامزه در ساحل بولدرز زندگی میکنند. میتوانید گونه هایی از این موجودا کوچک دوست داشتنی را در باغ پرندگان کیش مشاهده کنید.

درنای تاج دار

یکی دیگر از پرندگان عجیب اما زیبای باغ پرندگان کیش، درنای تاج دار است. تاجی شانه مانند و پرپشت که بر روی سر این پرنده قرار دارد ظاهر آن را بامزه و عجیب کرده است. قسمت زیرین گلو و کمی از بالای سر این پرنده خاکستری و یا مشکی، قرمز رنگ است و آمیزش رنگی آن چشم ها را نوازش میدهد. زاد و ولد این پرنده کمیاب در این باغ بسار مهم بوده و به خوبی از آن ها محافظت میشود. محیط زندگی این پرنده سرپوشیده و گرمسیری است.

مرغ شاخدار

مرغ شاخدار مجموعه باغ پرندگان کیش پرنده‌ای زیبا بوده که همانند کبوتر قادر به پرواز است. این پرنده در حدود ۱۰ تا ۱۵ عدد تخم می‌گذارد و در دمای ۳۷ درجه در حدود ۲۵ تا ۲۸ روز طول می‌کشد تا تخم‌ها به جوجه تبدیل شود. مرغ شاخدار بین ۴۰ تا ۷۰ سانتی‌متر طول و بین ۷۰۰ تا ۱۶۰۰ گرم وزن دارد. میتونید این مرغ زیبا با شاخی در بالای سر را در باغ پرندگان کیش مشاهده کنید.

فلامینگوها

کمی که در باغ پرندگان کیش قدم بزنید در قسمت میانی آن با فلامینگوهایی رو به رو میشوید که رنگ صورتی آن ها توجه شما را جلب خواهد کرد. پاهای بلند و باریک این پرندگان و رقص آن ها در برکه در کنار سایر گونه ها مانند قوها و لک لک ها میتوانید نمایشی دوست داشتنی و جلوه گر برای شما به راه بیندازد.

این پرندگان که قادر به پرواز نیستند گونه های مختلفی را شامل می شوند. به طور حتم آزاد بودن این پرندگان حس خوشایندی به شما خواهد داد. شما می توانید با رزرو تور کیش از اصفهان و بازدید از این باغ زیبا خاطره ای دوست داشتنی برای خود بسازید.

دنیای زیبای پرندگان پیش چشم گردشگران

این باغ دنیایی رنگارنگ را در مقابل دیدگان شما قرار می دهد. دیدن قوهایی که در برکه های های مصنوعی مشغول شنا می کنند و پنگوئن هایی که شیوه راه رفتنشان همیشه دوست داشتنی و جذاب است در این باغ پیش روی شماست.

طوطی هایی با رنگ های خیره کننده قطعاً توجه شما را جلب خواهد کرد. باغ پرندگان کیش نه تنها برای علاقه مندان به دنیای پرندگان که برای هر انسانی که عاشق طبیعت بکر و سرسبز است می تواند جذاب باشد.

اگر چه امکان عکاسی و فیلم برداری در باغ پرندگان کیش وجود ندارد ولی عکاس هایی در این باغ پر نقش و نگار آماده هستند که این دنیای رنگارنگ را برای شما ماندگار کنند. شما می توانید پس از این جاذبه مهمان آب انبار دوقلو کیش از جاذبه های تاریخی جزیره شوید و فضایی متفاوت را امتحان کنید.

ساعات بازدید از باغ پرندگان کیش

ساعات بازدید از باغ پرندگان کیش

برای دیدن باغ پرندگان کیش باید تایم های خاصی به این مجموعه سری بزنید. در نیمه اول سال در ساعات 18 تا 20 و در نیمه دوم سال از ساعت 16 تا 18 میتوانید برای بازدید باغ پرندگان کیش به این مجموعه رنگارنگ و زیبا سر بزنید. اگر تور کیش از تبریز را رزرو کرده اید و به پرندگان علاقه دارید و همچنین تمایل دارید تا از همه مجموعه بازدید کنید بهتر از که در ساعات اولیه بازدید به باغ پرندگان کیش بروید تا بتوانید با خیالی آسوده و راحت به تمامی قسمت های آن سر بزنید.

قیمت بلیط برای این مجموعه به صورت جداگانه فروخته نمیشود. شما میتوانید با خرید بلیط از باغ پرندگان کیش، سیرک آکروبات و نمایش دلفین های بامزه دیدن کنید. اگر فرزند زیر دو سال دارید لازم نیست بهایی برای بلیط بپردازید و هزینه بلیط برای بازدید رایگان محسوب میشود. کودکان بین دو تا 4 سال نیز به صورت نیم بها حساب میشود. در سال 99 هزینه بلیط برای بزرگسالان 182 هزار تومان بوده است.

آدرس باغ پرندگان کیش

کمی که در کیش گشت و گذار کردید و از زیباهایی جزیره لذت بردید، خود را به بلوار مرجان کیش در جنوب شرق جزیره برسانید و از پارک دلفین ها و باغ پرندگان کیش حتما دیدن کنید. نمایش دلفین های باهوش جزیره در بین تمامی مسافران کیش شهرت خاصی دارد و نمیتوان بدون دیدن این مکان زیبا جزیره را ترک کرد. با ورود به پارک دلفین های کیش بازدید از باغ پرندگان کیش نیز برای شما میسر خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.