روستای باغو؛ فضایی اصیل برای علاقه مندان به سنت

روستای باغو
0

در دل جاذبه های جزیره می توانید شاهد یک منطقه دیدنی و چشم نواز به نام روستای باغو باشید. روستایی که با مردمانی با صفا و محیطی آرام شما را دعوت به یک مهمانی دوست داشتنی می کند.

در کنار هیاهو و ازدحام مناطق تفریحی کیش و در جوار انواع امکانات مدرن و فضاهای شیک امروزی می توانید به منطقه ای سر بزنید که شما را با یک فضای متفاوت روبرو می کند.

فضاهایی که برای دوستداران بناهای تاریخی و سنتی می توانند بسیار جالب توجه باشند. دیدن فرهنگی اصیل و بناهایی با سازه های کهن در این مناطق می تواند هم شگفت انگیز باشد و هم آرامش بخش.

البته کیش به عنوان قدیمی ترین جزیره خلیج فارس برای علاقه مندان به فضاهای سنتی فرصت های ویژه ای فراهم کرده است. یکی از این فرصت ها بازدید از شهر زیر زمینی کاریز کیش است. شهری که در دل 16 متری زمین قرار دارد و سقف های مرجانی آن نگاه شما را به خود خیره می کند.

شهر باستانی حریره با بناهایی چون خانه اعیانی، مسجد قدیمی و حمامی کهن از دیگر جاذبه های تاریخی این جزیره است. یکی دیگر از این جاذبه ها روستای باغو است که در این نوشته به معرفی آن خواهیم پرداخت.

روستای باغو کجاست؟

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

باغو یکی از قدیمی ترین روستاهای کیش محسوب می شود که هنوز بسیاری از ساختارهای سنتی خود را حفظ کرده است. این روستای زیبا در قسمت جنوب غربی جزیره واقع گردیده.

شما برای حضور در این منطقه باید پس از رسیدن به میدان غروب کیش به سمت جاده باغو پیش بروید. جالب است بدانید این روستا نام خود را از زنی ساکن در این جزیره به یادگار گرفته است. زنی که دارای داستانی به نام افسانه ننه باغو است.

بناهایی اصیل در دل روستای باغو

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

در این روستا شما شاهد بناهایی خواهید بود که اصالت معماری ایرانی را یادآوری می کنند. یکی از این بناها مسجدی کهن است که قدمت آن به سال 981 هجری قمری برمی گردد.

این مسجد که به نام «مسجدالنبی» مشهور است بنایی نسبتاً کوچک دارای یک مناره است که چاه آبی نیز در کنار آن واقع شده است. کوتاه بودن دیوار خارجی این بنا دیدن آن را بسیار راحت کرده است.

طرح سنتی این مسجد با بناهای کنگره دار و دیوارهای گلی بسیار چشم نواز و دیدنی است. بازدید از این مسجد قدیمی در برنامه اغلب مهمانان این روستا قرار دارد و عکس های زیبایی را نصیب آنها می کند.

در این روستا می توانید همچنین شاهد درختان کهنسال لور باشید. هر چند در این روستا درختان قدیمی بسیاری را خواهید دید اما آنچه بیشتر خودنمایی می کند همین درختان زیبای لور هستند. این درختان نادر با برگ های بیضی شکل و میوه هایی قرمز رنگ نمای زیبایی به باغو بخشیده اند.

در کنار کشتی یونانی

شاید نام این روستا را کنار یکی دیگر از جاذبه های دیدنی کیش یعنی کشتی یونانی دیده باشید. این کشتی که سال ها پیش در نزدیکی این روستا به گل نشست اکنون به یکی از مهم ترین جاذبه های کیش بدل شده است.

شما می توانید با حضور در روستای باغو راه خود را به این جاذبه نیز نزدیک کنید و از منظره چشم نواز غروب در کنار این کشتی لذت ببرید. البته در کنار تمام اینها نباید از جاذبه های تفریحی کیش و حضور در تم پارک آبی اوشن با آیتم های جذاب نیز غافل شوید.

با توجه به فراهم کردن امکانات رفاهی در کیش برای گردشگران یک پارک در کنار این منطقه احداث شده است. این پارک که پارک دلیران نام دارد حدود 60 هکتار مساحت دارد.

ساخت آبشخورهایی برای آهوان از دیگر برنامه ها برای زیبا سازی فضای این منطقه بوده است. آبشخورهایی که سبب شده آهوان زیادی جذب این منطقه شوند و زیبایی روستای باغو را چند برابر کنند.

بهترین زمان برای سر زدن به روستا باغو

این روستا همانند کیش دارای هوای گرم و خشک است. تابستان در این روستا شاهد روزهایی گرم خواهید بود. روزهایی که شاید تحمل آن برای شما آزار دهنده باشد.

بنابراین بهترین زمین برای سر زدن به این روستا می تواند زمستان باشد.  شما می توانید با رزرو تور کیش از دی ماه تا فروردین روستای باغو را در بهترین آب و هوای خود ببینید.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.