کیبل اسکی کیش؛ اولین سایت اسکی در خاورمیانه

کیبل اسکی در کیش
0

کیبل اسکی کیش یا همان اسکی روی آب در کیش به عنوان یکی از بزرگ ترین پارک های کیبل اسکی جهان نظر گردشگران این جزیره را به خود جلب کرده است.

این پارک که اولین سایت اسکی خاورمیانه محسوب می شود ساعات مفرحی را برای مسافران کیش رقم خواهد زد. بلیط کیبل اسکی کیش فروش بسیار بالایی دارد زیرا ورزشی هیجانی و در عین حال سالم است.

رزرو تور کیش از تهران با قیمت عالی رزرو نمایید .

 مناظر دیدنی پارک کیبل اسکی کیش در کنار ساحل نقره رنگ کیش شما را با یک جاذبه چشم نواز روبرو می کند و تفریحات جذاب آن شما را با یکی از هیجان انگیزترین ساعات عمرتان روبرو می کند. پیشنهاد می کنم فرصت حضور در این پارک و کسب هیجانی فوق العاده را از دست ندهید.

کیش به عنوان شهر جاذبه ها قسمت زیادی از محبوبیت خود را مدیون انواع تفریحات جذاب است. تفریحاتی که گاه در جنگ های شبانه شما را مهمان شادی و نشاط می کنند و گاه روی سکوی پرتاب بانجی جامپینگ قرار می دهند. قیمت کیبل اسکی کیش متناسب با کیفیت ورزش آن بسیار مناسب و قابل قبول است هرچند شاید زمان آن کم باشد.

این جزیره مسافران را گاه به تماشای صحراهای کیش سوار بر شتر می نشانند وگاهی به شنیدن آوازهای خوش در کنسرت کیش دعوت می کنند. گاه نیز ساحل کیبل اسکی کیش با هیجان مردم را فرا می خواند. در میان تمام تفریحات این جزیره تفریحات دریایی بیش از همه توانسته اند جذاب باشد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !
کیبل اسکی کیش
کیبل اسکی کیش

تقریباً تمام مسافران این جزیره تجربه یک تفریح آبی را داشته اند. لیست بلند بالای این تفریحات گزینه های مختلفی را پیش پای شما می گذارد. در این لیست می توانید غواصی را ببینید. ورزشی که در شفافیت آب های زلال خلیج فارس به یک تفریح تبدیل شده است. نام پاراسل را نیز در این لیست خواهید دید.

تفریحی که لذت اوج گرفتن در آسمان را برای شما فراهم می کند. از دیگر گزینه های موجود در این لیست شاتل و اسکی روی آب در کیش و بناناست. تیوپ هایی که با سرعتی دوست داشتنی شما را روی آب می کشند و با تکان هایی ترسناک هیجان شما را به اوج می رسانند. اسم کیبل اسکی کیش نیز به عنوان یکی از برترین مراکز تفریحی جزیره در این لیست به چشم می خورد.

پارک کیبل اسکی کیش؛ بزرگ ترین مجموعه کیبل اسکی در دنیا

پارک کیبل اسکی در کیش بزرگ ترین کیبل اسکی در جهان است که مساحت زیادی را شامل می شود. طول این پارک 860 متر و عرض آن 160 متر است. وجود پنج برج در آب های خلیج فارس، امکان سرویس دهی به 12 فرد به صورت همزمان و سرعت 28 تا 62 کیلومتر در ساعت از ویژگی هایی است که سبب امتیاز بالای این پارک شده است. بلیط کیبل اسکی کیش در سایت های زیادی به فروش می رسد و می توان آن را به صورت آنلاین خریداری کرد.

پارک کیبل اسکی کیش می توانید شاهد امکانات رفاهی بسیاری باشید. این امکانات شامل دوش، رختکن، فروشگاه تجهیزات ورزش اسکی، اتاق آموزش و اتاق رزرواسیون می شود.

در کنار این پارک می توانید آلاچیق های دیدنی و درختان لور و نارگیل را ببینید که جذابیت خاصی به فضا بخشیده اند. 0912 381 1000 شماره کیبل اسکی کیش برای شما عزیزان است تا بتوانید اطلاعات جامع تری کسب نمایید.

امکانات آموزشی کیبل اسکی کیش چیست ؟

شاید با وجود تمام جذابیت اسکی روی آب در کیش کمی ترس شما را از انجام آن منصرف کند. البته حق با شماست. این ورزش به همان اندازه که هیجان انگیز است ممکن است ترسناک نیز به نظر برسد. اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد. ساحل کیبل اسکی کیش دارای امکانات زیادی برای آموزش به علاقمندان می باشد.

باید بدانید که در کنار این پارک شما شاهد کلاس هایی برای آموزش این ورزش نیز خواهید بود. جالب است بدانید نه تنها این ورزش بلکه اغلب تفریحات کیش دارای یک قسمت آموزشی نیز هستند که در آن مربیان کارآزموده تمام نکات آموزشی را به مسافران آموزش می دهند. شما با آموزش هایی که در این کلاس ها می بینید می توانید به راحتی خود را برای شروع یک هیجان فوق العاده آماده کنید.

امکانات غذاخوری در کنار کیبل اسکی کیش چیست ؟

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

شما در کنار اغلب مناطق تفریحی کیش شاهد امکانات غذاخوری نیز خواهید بود. در پارک کیبل اسکی کیش نیز با مجهزترین و بهترین رستوران ها و کافه ها روبرو هستید. تفریحات پر هیجان کیش همان اندازه که به شما هیجان تزریق می کنند انرژی شما را نیز خواهند گرفت.

بنابراین وجود امکانات غذاخوری از ضروری ترین امکانات در کنار آنهاست. رستوران هایی که در این پارک قرار دارند از شما با منویی شامل انواع غذاهای دریایی و سنتی کیش پذیرایی می کنند.

کافی شاپ هایی نیز برای صرف انواع نوشیدنی ها و دسر ها و میان وعده ها در پارک کیبل اسکی در کیش احداث شده است. شما می توانید لحظات خوشی را با حضور در این مکان نصیب خود کنید. استفاده از موسیقی زنده در رستوران ها برای شما قطعاً لذت یک روز تفریحی را کامل می کند.

پس با حضور در این پارک بهترین استفاده را از اقامت در کیش ببرید. پس با خرید بلیط کیبل اسکی کیش می توانید این تفریح را هرچه سریعتر امتحان نمایید

کیبل اسکی کیش چیست ؟

کیبل اسکی درواقع همان اسکی روی آب در کیش است. اسکی روی آب ورزشی است که در سطح آب انجام می شود. اسکی روی آب توسط رالف ساموئلسون در دهه 1920 توسعه یافت. او از یک جفت تخته برای اسکی استفاده می کرد و از بند رخت به عنوان بند کابل استفاده می کرد. با توجه به قیمت کیبل اسکی کیش بد نیست که یک بار هم شده تجربه اولیه اسکی روی آب را کسب نمایید.

معمولاً سواری پشت قایق کشیده می شود یا توسط نصب کابلی اسکی کشیده می شود. سوارکاران با استفاده از یک (اسلالوم) یا دو اسکی سطح را طی می کنند. بیشتر اوقات، اسکی های دوبل توسط افراد مبتدی استفاده می شود و سپس به یک اسکی تکی پیشرفت می کنند. اسکی روی آب معمولاً در دریاچه ها، رودخانه ها و گاهی اوقات در اقیانوس انجام می شود.

تجهیزات کیبل اسکی چیست ؟

کیبل اسکی کیش

روی اسکی های آبی اتصالات لاستیکی برای نگه داشتن پاها در جای خود وجود دارد. اسکی های دونفره برای هر نفر یک بند دارد. اسکی روی آب می تواند توسط بیش از دو نفر به طور همزمان انجام شود. اسکی روی آب معمولاً در آب های عمیق شروع می شود، اگرچه آنها می توانند یک “شروع خشک” نیز داشته باشند که از ساحل شروع می شود.

اسکی روی آب معمولاً در آب های عمیق شروع می شود، اگرچه آنها می توانند یک “شروع خشک” نیز داشته باشند که از ساحل شروع می شود.یک دریاچه اسکی روی آب با مالکیت خصوصی و ساخته دست بشر که معمولاً به آن دریاچه‌های چانتالی در کنار صخره گفته می‌شود، واقع در نزدیکی ساحل کیبل اسکی کیش دیده می‌شود.

اسکی روی آب می‌تواند روی هر نوع آبی مانند رودخانه، دریاچه یا اقیانوس انجام شود، اما آب‌های آرام‌تر برای اسکی تفریحی ایده‌آل هستند. یک فضای اسکی به عرض 60 متر (200 فوت) و عمق آب باید حداقل 1.5 تا 1.8 متر (5 تا 6 فوت) باشد.

باید فضای کافی برای اسکی باز روی آب وجود داشته باشد تا بتواند با خیال راحت “بلند شود” یا با موفقیت در وضعیت اسکی ایستاده قرار گیرد. اسکی بازان و رانندگان قایق آنها نیز باید فضای کافی برای جلوگیری از خطرات داشته باشند.

انواع کیبل اسکی چیست ؟

اسکی‌بازان جوان‌تر معمولاً با اسکی‌های کودکان شروع می‌کنند، که شامل دو اسکی است که در پشت و جلو به هم گره خورده‌اند. این اتصالات به این معنی است که قدرت کمتری برای کودک لازم است تا اسکی ها را کنار هم نگه دارد. گاهی اوقات این اسکی‌ها می‌توانند دارای دسته باشند تا به تعادل اسکی باز نیز کمک کنند.

اسکی‌های کودکان کوتاه هستند – معمولاً 110 تا 150 سانتی‌متر (45 تا 60 اینچ) طول دارند – نشان‌دهنده اندازه کوچک‌تر اسکی‌باز. وقتی فردی به اندازه کافی قوی باشد که بتواند اسکی ها را در کنار هم نگه دارد، بسته به سطح مهارت و وزن او، گزینه های مختلفی وجود دارد.

اسکی‌بازان روی آب می‌توانند از دو اسکی (یکی روی هر پا، که «اسکی ترکیبی» نیز نامیده می‌شود ) یا یک اسکی (پای غالب در جلوی پای دیگر، که «اسکی اسلالوم» نیز نامیده می‌شود، استفاده کنند. به طور کلی هر چه فرد وزن بیشتری داشته باشد، اسکی بزرگتر خواهد بود. طول نیز بر اساس نوع اسکی روی آب که انجام می شود متفاوت است. برای مثال، اسکی‌های جامپ طولانی‌تر از اسکی‌هایی هستند که در اسکی تفریحی خط مستقیم معمولی یا اسلالوم رقابتی و اسکی حرفه ای استفاده می‌شوند. یک اسکی حرفه ای حدود 40 اینچ طول و عرض بیشتری از اسکی های ترکیبی دارد.

ایمنی در پارک کیبل اسکی کیش

خطرات کیبل اسکی چیست ؟ از آنجایی که اسکی روی آب یک ورزش بالقوه خطرناک است، ایمنی مهم است. یک فضای اسکی به عرض 200 فوت (61 متر) و عمق آب باید حداقل 5 تا 6 فوت (1.5 تا 1.8 متر) باشد. قایق یدک‌کش باید حداقل 100 فوت (30 متر) از اسکله، مناطق شنا و ساحل فاصله داشته باشد و سایر قایق‌ها باید حداقل 100 فوت (30 متر) از اسکی‌بازان دور باشند. بدون فضا و دید مناسب، اسکی می تواند بسیار خطرناک باشد.

اسکی بازان باید بدون توجه به توانایی شنا، جلیقه نجات بپوشند. جلیقه‌های نجات یا جلیقه‌های اسکی که به‌طور خاص طراحی شده‌اند، امکان حرکت مورد نیاز برای ورزش را فراهم می‌کنند، در حالی که همچنان شناور را برای اسکی‌باز سرنگون شده یا مجروح فراهم می‌کنند.

شایع‌ترین آسیب‌های اسکی روی آب شامل قسمت پایین پاها، مانند زانو می‌شود، زیرا سقوط با سرعت بالا می‌تواند زوایای برخورد نامنظم بین بدن اسکی‌باز و سطح آب ایجاد کند. یکی دیگر از علل شایع آسیب، برخورد با اشیاء روی یا نزدیک آب، مانند اسکله است.

قایق یدک‌کش در پارک کیبل اسکی در کیش باید حداقل شامل دو نفر باشد: یک راننده و یک ناظر. در اکثر مناطق، ناظر باید حداقل 12 سال سن داشته باشد. راننده مسیر ثابتی را بدون موانع برای اسکی باز حفظ می کند. ناظر به طور مستمر اسکی باز را مشاهده می کند، وضعیت اسکی باز را به راننده قایق منتقل می کند و در صورت لزوم، در صورت لزوم، هنگامی که اسکی باز در آب است، در حال بازگشت به قایق یا در برخی موارد است، پرچم هشدار “اسکی باز پایین” را برافراشته می کند.

اسکی باز و ناظر باید بر روی مجموعه ای از علائم استاندارد دستی برای برقراری ارتباط آسان به توافق برسند: توقف، سرعت، چرخش، من خوبم، اسکی باز در آب، و غیره! شماره کیبل اسکی کیش را در پاراگراف ابتدایی درج کرده ایم تا شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر دغدغه ای نداشته باشید.

تاریخ کیبل اسکی کیش

همانطور که گفتیم اسکی روی آب در سال 1922 زمانی که رالف ساموئلسون از یک جفت تخته به عنوان اسکی و یک بند رخت به عنوان سیم بکسل در دریاچه پپین در لیک سیتی، مینه سوتا استفاده کرد اختراع شد. ساموئلسون تا 2 ژوئیه 1922 چندین روز با موقعیت‌های مختلف روی اسکی‌ها آزمایش کرد.

ساموئلسون کشف کرد که خم شدن به عقب در آب با نوک اسکی به بالا و بیرون زدن از آب در نوک آن بهترین روش است. برادرش بن او را یدک کشید و به سرعت 32 کیلومتر در ساعت (20 مایل در ساعت) رسیدند. ساموئلسون 15 سال را صرف اجرای نمایش و آموزش اسکی روی آب به مردم ایالات متحده کرد.

ساموئلسون در تلاش خود برای اسکی روی آب چندین بار از تجهیزات استفاده کرد. اولین تجهیزات او شامل میله های بشکه ای برای اسکی بود. او بعداً اسکی روی برف را امتحان کرد. اما در نهایت طرح خود را از چوب با بندهای ساخته شده از نوارهای چرمی ساخت.

طناب اسکی از یک طناب ارسی بلند پنجره ساخته شده بود. ساموئلسون هرگز هیچ یک از تجهیزات اسکی خود را ثبت اختراع نکرد. حال که بیشتر راجع به تاریخ این ورزش دانستیم ارزش دارد که قیمت کیبل اسکی کیش را بپذیریم و از آن لذت ببریم.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.