بانجی جامپینگ؛ هیجان پرش از ارتفاع 40 متری

بانجی جامپینگ کیش
0

همانطور که می دانید تفریحات کیش در دو دسته تفریحات دریایی و غیر دریایی دسته بندی می شوند. بانجی جامپینگ از دسته تفریحات غیر دریایی است که هیجانش چیزی از تفریحات آبی کم ندارد.

این بازی برای کسانی مناسب است که سرشان برای  ترس و هیجان درد می کند. کسانی که بی پروا به هر کاری دست می زنند تا بهترین تجربه ها را مال خود کنند. آنها خود را سوپر منی می دانند که باید از دیگران یک سر و گردن بالاتر باشند.

افرادی شجاع که عاشق ارتفاع هستند. البته در لیست تفریحات کیش می توانید نام بازی های مهیج دیگری را نیز بیینید.

در واقع اگر به دنبال دلیلی برای جذابیت کیش هستید باید بدانید که تفریحات یکی از اولین دلایل است. بسیاری از افراد تور کیش را تنها به این دلیل رزرو می کنند که شور و هیجان گم شده زندگی شان را دوباره در جزیره پیدا کنند.

در کنار تفریحاتی که ضربان قلبشان را بالا می برد و نفس هایشان را در سینه حبس می کند. شاید با غوطه ور شدن در آب های خلیج و دیدن دنیای آبزیان از نزدیک ترین مکان. شاید هم با سوار شدن بر فلای بورد معلق ماندن در جایی بین دریا و آسمان.

ممکن است کسانی هیجان را سوار بر ماشین های باگی و دور زدن در کیش پیدا کنند و افرادی دیگر در جنگ های شبانه که هدفشان ایجاد لحظاتی مفرح و شاد است.

برای عاشقان هیجان چتر رنگارنگ پاراسل هم می تواند هیجان انگیز باشد و حتی نشستن در کشتی آکواریوم با کف شیشه ای. و کسانی که می خواهند اوج هیجان را تجربه کنند دل به پرش از ارتفاعی چهل متری می زنند در بانجی جامپینگ.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

سقوطی که دوست خواهید داشت

شبیه خواب هایی است که در آن ناگاه از ارتفاعی بلند که نمی دانی کجاست با سرعت سقوط می کنی. نه . از آن هم لذت بخش تر است. هیچ چیز را نمی توان با آن مقایسه کرد.

در ارتفاعی چهل متری قرار داری. جایی که اجزای زمین را به تو در مقیاسی کوچک نشان می دهد. و حالا باید برای پرشی هیجان انگیز آماده شوی.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

سقوط می کنی و تصورت این است که باید روی زمین پرت شوی ولی یک طناب تو را بین زمین و آسمان معلق نگه می دارد. حتی تصورش هم هیجان انگیز است، ماندن در جایی که نه زمین است و نه آسمان.

اگر در جذابیت این بازی هنوز تردید دارید کافی است پرش دیگران را تماشا کنید و از حالشان بپرسید. بعد از این قطعاً شما یکی از افراد قرار گرفته روی سکوی پرش خواهید بود.

سکوهای پرش بانجی جامپینگ در دو ارتفاع 40 و 60 متری آماده شده اند. کسانی که موفق به پرش از ارتفاع 40 متری شده اند حالا می توانند ارتفاع 60 متری را هم امتحان کنند.

بانجی جامپینگ چگونه ورزشی است؟

بانجی جامپینگ یا همان پرش بانجی ورزشی است که در آن فرد باید خود را به وسیله یک محافظ یا طناب از ارتفاع به پایین پرت می کند. سکوی پرش این بازی اغلب روی یک سازه یا ارتفاع بلند چون صخره یا پل قرار می گیرد.

یک مستند از دیوید فردریک اتنبورو با پخش تصاویری از این بازی سبب معرفی این ورزش به مردم شد و پس از آن این ورزش علاقه مندان بسیاری پیدا کرد.

باشگاه بانجی جامپینگ در ایران در سال 1386 در توچال شروع به فعالیت کرد و از آن پس در مکان های مختلفی امکان انجام این بازی فراهم شد. اکنون این ورزش یکی از بهترین تفریحات کیش است که گردشگران زیادی را به سمت خودش جذب کرده است.

آیا بانجی جامپینگ خطرناک است؟

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

شاید با شنیدن ارتفاع و سقوط و پرش کمی ترسیده باشید و این بازی را خطرناک بدانید. اما باید بدانید که جایی برای نگرانی وجود ندارد. شما قرار نیست از ارتفاعی بلند روی زمین پرت شوید.

پیش از رسیدن به زمین به وسیله یک طناب در حالتی معلق قرار می گیرید و بین و زمین می مانید. خیالتان راحت باشد زیرا سکوی پرش این بازی دارای مجوز بین المللی است و ایمنی بازی کاملاً رعایت شده است.

یک مربی ماهر نیز پیش از شروع بازی آموزش های لازم را به شما خواهد داد. برای اطلاع از دیگر بازی های مهیج در جزیره می توانید لیست تفریحات اسکله تفریحی کیش را ببینید.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.