امکانات حمل و نقل در کیش؛ آنچه باید بدانید

امکانات حمل و نقل کیش
0

یکی از موارد ضروری پیش از سفر به جزیره آشنایی با انواع امکانات حمل و نقل در کیش است. شهر کیش جاذبه های مختلفی را در خود جای داده که بازدید از آنها نیازمند فرصت بسیاری است.

قطعاً هنگامی که کیش را برای مقصد سفر خود انتخاب کرده اید برنامه های زیادی برای گشت و گذار در جزیره چیده اید.

چه برای بازدید از جاذبه های تفریحی و چه برای دیدن مناظر چشم نواز و حضور در بناهای سنتی. جاذبه هایی که سبب ماندگاری برخی از مسافران در کیش و ظهور پدیده ای به نام کیشوندی شده اند.

بازدید از تمام این جاذبه ها به زمان زیادی نیاز دارد. مطمئناً شما از چنین فرصتی برخوردار نخواهید بود. بنابراین لازم است اول از همه لیستی از جاذبه های مورد علاقه خود تهیه کنید.

این لیست می تواند به شما در استفاده بهتر از فرصت حضور در کیش کمک کند. پس از آن آشنایی با انواع وسایل حمل و نقل درکیش می تواند برای استفاده بهتر از فرصت ها سودمند باشد.

وسعت شهر کیش حدود 90 کیلومر مربع است. این شهر چندان بزرگ نیست که شما برای رفت و آمد در آن چندان نیازی به قطارهای شهری و یا اتوبوس های تندرو داشته باشید.

وسایل حمل و نقل در کیش شامل مینی بوس، تاکسی، خودرو اجاره ای و تاکسی های اینترنتی است. هر کدام از این وسایل دارای مزایا و شاید معایبی باشند که بهتر است با آنها آشنا شوید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

رفت و آمد با تاکسی در کیش؛ راحت ترین راه برای رسیدن به مقصد

تاکسی یکی از سریع ترین و راحت ترین راه ها را برای رفت و آمد در سطح شهر در اختیار مسافران قرار می دهد. شاید هنگامی که عجله دارید اولین وسیله ای که به ذهن تان برسد تاکسی باشد.

در جزیره کیش نیز شما می توانید با استفاده از تاکسی رفت و آمدی راحت را در سطح شهر تجربه کنید. در این شهر تاکسی ها را با دو رنگ خواهید دید که هر کدام ویژگی خاصی دارند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

تاکسی های سفید بیشتر برای زمانی مناسب هستند که همراه با خانواده و یا دوستان هستید. این خودروها را می توانید به صورت دربست کرایه کنید. تاکسی هایی به رنگ زرد نیز در این شهر وجود دارند که به تاکسی های خطی مشهور هستند.

این تاکسی ها را برای تمام مقاصد مورد نظر خود می توانید در اختیار داشته باشید. همانطور که گفته شد سرعت و راحتی را می توان از مزیت های سفر با تاکسی در کیش دانست اما هزینه های بالای آنها ممکن است برای شما خوشایند نباشد.

به ویژه اینکه در جزیره کیش مناطق زیادی برای گردش وجود دارد و اگر شما بخواهید همیشه از این وسیله استفاده کنید باید هزینه بالایی را پرداخت کنید.

مینی بوس های کیش؛ رفت و آمدی ارزان

یکی از ارزان ترین راه ها برای گشت و گذار در سطح شهر کیش استفاده از مینی بوس است. این مینی بوس ها مسیرهای بسیاری را در شهر پوشش می دهند و شما برای بازدید از تمام جاذبه های کیش می توانید روی این مینی بوس ها حساب کنید.

شما در کنار بسیاری از جاذبه های تفریحی، مراکز خرید و مناطق توریستی کیش می توانید ایستگاه این مینی بوس ها را مشاهده کنید.

یکی از مزایای این وسایل علاوه بر ارزان بودن خلوتی آنهاست که رفت و آمد راحت تری را نصیب شما می کند.  این وسایل اگر چه سرعت تاکسی ها را ندارند اما به سبب مزایایی که ذکر شد بسیار مورد استقبال مسافران قرار گرفته اند.

اجاره خودرو بدون راننده؛ لذت سواری با خودروهایی لوکس

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

یکی از مهم ترین امکاناتی که برای تردد در کیش در اختیار شماست و ممکن است کمتر با آن آشنا باشید امکان اجاره خودرو بدون راننده است.

شرکت های بسیاری در کیش وجود دارند که خودروهایی با مدل های مختلف را به صورت اجاره ای در اختیار مسافران قرار می دهند.

شما با وجود این امکان می توانید کیش را راحت تر و با لذت بیشتری دور بزنید و برای بازدید از جاذبه ها دردسری نداشته باشید.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.