معرفی جامع بازار قسطنطنیه مشهد 1402

0

بازار قسطنطنیه مشهد احتمالا به ندرت نام این بازار را در مراکز خرید مشهد شنیده اید ولی تنها افرادی که در مشهد ساکن هستند از آن خبر دارند و اشخاص زیادی از وجود این بازار اطلاعی ندارند.  این بازار یکی از بازارهای بسیار قدیمی شهر برای خرید های لاکچری محسوب می شد. بسیار زیباست حتی برای قدم زدن توصیه می شود و البته جنب و جوش مردم و جوانان در اطراف آن دوست داشتنی و انرژی بخش است. اجناس آن شیک و خاص هستند. محیط تمیز و روشن است و سنگ فرش ها و سقف ها بسیار زیباست.

 اگر به چیزی حدود ۱۵ سال قبل برگردیم متوجه خواهیم شد افراد متمکن شهر برای خرید لباس و جواهرات لوکس و ساعت فروشی به این مجتمع مراجعه می‌کردند. بازار قسطنطنیه همیشه سرامد عرضه پوشاک روز و به مد در ایران بود.

اما با گذشت ۱۵ سال روبرو شد در شهر مشهد و افزایش مجتمع های تجاری لوکس مطابق با مد روز  این بازار و پاساژ های کوچک دیگر محبوبیت خود را رفته رفته از دست دادند. اما ساعت کاری بازار قسطنطنیه مشهد همچنان مانند گذشته از 11 ظهر تا 12 شب برقرار است.

[irp posts=”4000″]


 به هرحال بازار قسطنطنیه مشهد در حال حاضر به لحاظ معماری داخلی و ارزش پوشاک لوکس جزو یکی از پاساژهای دوست داشتنی محبوب برای افراد متمکن محسوب می شود. این پاساژ در خیابان احمداباد جای پر از جنب و جوش قرار گرفته است. هر عصر جوانان برای گپ و گفت و پیاده روی به این مکان می آیند و در کنار این خرید هایی را از پاساژ ها و مغازه های لوکس و فروش برندهای جهانی انجام می‌دهند.

از این رو در حال حاضر حتی با وجود اینکه سالها از تاسیس و ثابت بودن آدرس بازار قسطنطنیه می گذارد همچنان رونق خوبی دارد. رونق خوب آن هم به دلیل موقعیت مکانی بسیار عالی و هم به لحاظ عرضه جنس های لوکس و هم به دلیل معماری بی نظیر به سبک پهلوی دوم می باشد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

ادرس بازار قسطنطنیه مشهد

ادرس بازار قسطنطنیه مشهد

این پاساژ درب بسیار ساده رو به خیابان و گاهی تنها با یک مغازه کوچک اشتباه گرفته می‌شود اما وقتی وارد این راهرو کوچک میشوید با یک ساختمان چند طبقه بسیار زیبا واژه می شویم این ساختمان با آینه کاری ها و جشنواره های بی نظیر بسیار چشم نواز و برای عکاسی مناسب است. دارای رواقهای زیبا با نقاشی های آبی و گلدار می باشد. و ساختمانی ساده در حاشیه خیابان احمدآباد توقع یک معماری سنتی بدین شکل می باشد. اگر خواهان دیدن این پاساژ با بنای تاریخی آن هستید ساعت کاری بازار قسطنطنیه مشهد از 11 ظهر تا 12 شب برقرار است.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

 لباس های بسیار شیک دخترانه پسرانه و نوزادی و حتی خیاطی قسطنطنیه مشهد بسیار زیباست. خیاطی در این بازار به قدری رونق دارد که افراد متوجه آن ترجیح می دهند با خرید پارچه لباس های باب میل خود را در این مکان طراحی کنند. خوب است بدانیم برترین هیات‌ها در ایران افراد افغانی تبار هستند که دست دوخت بسیار عالی دارند.

و برخی از این افراد در بازار قسطنطنیه فعالیت می‌کند. دستمزد برای دوخت لباس در این مکان بسیار بالاست. اما ارزش دوختن‌لباس را دارد لباسی که این خیاط ها در بازار قسطنطنیه میدوزند بقدری فیکس تن شماست که نمی توان انکار کرد. به همین دلیل است که خیاطی قسطنطنیه مشهد شهرت دارد.

در کنار بازار دوست داشتنی قسطنطنیه می توان به بازار احمد آباد مشهد نیز اشاره کرد هرچند که بازار احمدآباد آنقدر وسیع است که اگر بخواهیم از آن یاد کنیم سخن بسیار زیاد می‌شود. بنابر این به صورت کوتاه تنها عنوان می‌کنیم که پاساژ خورشید پاساژ ایران زمین و چندین پاساژ دیگر نبازار این راسته وجود دارد. علاوه بر این خود خیابان احمداباد و حاشیه آن مملو از فروشگاه های برند است.

برندهایی مانند کتون و دیگر برندهای معروف دنیا در این حاشیه قرار گرفته است. اما اگر آدرس دقیق بازار قسطنطنیه مشهد را می خواهی باید به خیابان رضا مراجعه کنید خیابان رضا رضای یک محل قرارگیری بازار است. در غیر این صورت اگر علاقه زیادی به این بازار ندارید می توانید به خیابان پر جنب و جوش راهنمایی نزدیکی خیابان رضا مراجعه کنید. خیابان راست خیابان پرطرفدار برای فروش پوشاک ساعت و بدلیجات و طلا می باشد. البته یک مال بزرگ با نام برج سلمان نیز در این خیابان وجود دارد که قیمت های خوبی را در کنار زیبایی دارد.

بازار احمد آباد مشهد و قسطنطنیه چه چیزی دارد؟

خوب دیگه جونم بگه برات که اگه دوست داری که توی خیابون شلوار لی بخری همه جور شلوار لی از ارزان ترین  تا گران ترین حالت توی بازار احمد آباد وجود دارد شما می تونی از ۶۰ هزار تومن تا ۴۰۰ هزار تومان یک شلواری پیدا کنید یا حتی میتونی یه کفش و ۱۵ هزار تومان بخرید یا بابت ۲ میلیون و خورده ای پول بدی. این چیزارو تو سفرآس 24 بهت میگیم.

البته در بازار قسطنطنیه و هم این قضیه وجود داره اما به خاطر وجود صنعت چرم فروشی ها چرم مشهد و غیره در بازار احمد آباد بیشتر به چشم می‌خورد. خیاطی قسطنطنیه مشهد نیز در کنار سایر خیاط های معروف این خیابان بسیار شناخته شده اند.

 شما هر تو میتونی بدلیجات بخرید با شناسنامه و به دیگران هدیه کنید در کنار فروشگاه های خرید لباس رستوران های با کیفیت و کافی شاپ های بسیار شیک نیز در این منطقه موجوده که می توانید در حین خرید اگر خسته شدی ازشون استفاده کنید‌.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

مانتوهای خیلی خوشگل و به روز رو هم میتونید در بازار قسطنطنیه و بازار احمدآباد پیدا کنیم به غیر از مانتو پیراهن های مردانه و کفش های شیک و شلوار های بسیار زیبا را هم می تونی کنار هم ست کنید یادم رفت که بگم عتیقه فروشی ها هم در این بازار وجود دارد و شما می توانید جنس های آنتیک رو مثل لوستر ها شمعدانها موها پرده ها و خریداری کنید.

احمدآباد به عنوان قطب مهم اقتصادی و تجاری در مشهد ظهور کرده است. اینجا دومین خیابان بزرگ اداری و تجاری در مشهد است. به همین دلیل به همراه خیابان تقی آباد و ملک آباد معروف شد. این خیابان و بازار احمد آباد چیزی حدود 15 سال پیش دومین بازار قدیمی این کشور بود. دوچرخه سواری یک ورزش محبوب در خیابان احمدآباد است و راه دوچرخه تا بازار قسطنطنیه مشهد ادامه دارد. ساعت کاری بازار قسطنطنیه مشهد و بازار احمد آباد مشهد اغلب ساعت 11 ظهر تا 2 ظهر و 5 بعدازظهر تا 12 شب است.

نتیجه گیری

بازار احمد آباد مشهد

راههای دسترسی به بازار قسطنطنیه در تور مشهد از تبریز استفاده از مترو، دوچرخه و اتوبوس و تاکسی می باشد. جالب است بدانید هم ایستگاه مترو و هم بی آر تی روبروی بازار قرار دارد. اگر کالای مورد نظر خود را این بازار پیدا نکردید نگران نباشید.

قطعا در پاساژهای مجاور یافت می شود. همچنین دو پارچه فروشی خاص و بزرگ در خیابان رضا و نزدیکی خیاطی قسطنطنیه مشهد برای خرید پارچه های هندی و زری دوزی شده وجود دارد. پس از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در این بازار و اطراف آن خواهید یافت.

اگر از مسافر هستید و از حرم مطهر به این بازار می روید کافیست از ایستگاه مترو بسیج سوار شوید و به طور مستقیم با پرداخت 1000 تومان در ایستگاه رضا پیاده شوید. شاید هم بی آر تی های وکیل آباد را سوار شوید به هرحال این مسیر مستقیم است. اما اگر از میدان شهدا سوار اتوبوس شوید باید دو خط را سوار شوید.

ایستگاه مترو شهدا نیز به ایستگاه شریعتی تغییر مسیر دهید و بعد در ایستگاه رضا پیاده شوید. البته دقت کنید که ساعت کاری بازار قسطنطنیه مشهد اغلب ساعت 11 ظهر تا 2 ظهر و 5 بعدازظهر تا 12 شب است.

3.3/5 - (3 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.