معرفی بازار سعدی مشهد و پاساژ های آن 1403

0

بازار سعدی که نامش به میان می‌آید همه مشهدیها فکر میکنن قرار است به خیابانی برود که مملو از مغازه های خیابان سعدی مشهد با عنوان فروشگاه های لوازم برقی و گوشی فروشی است. البته ما مشهدیها می‌دانیم که بازار سعدی در بین مراکز خرید مشهد تنها متعلق به همین سه کالا نیست و می‌توان موارد زیادی را در آن یافت. دانشجویان آن را با نام پاساژ مهتاب سعدی مشهد می نامند.

برنامه تور های مشهد از شهر های مختلف :
تور مشهد ازتبریز | تور مشهد از تهران | تور مشهد از شیراز

پاساژ مهتاب مشهد کتابفروشی های بسیار زیادی دارد و مورد استقبال دانشجویان قرار دارد. برقکارها آن را با نام پاساژ مهتاب مشهد الکترونیک و ورزشکاران با نام پاساژ ورزش سعدی مشهد و خیاط ها آن را با نام بازار بزازی و خیاطی می شناسند. بنابراین در این مقاله با من در سفرآس ۲۴ همراه باشید.

کتابفروشی های پاساژ مهتاب مشهد

پاساژ مهتاب سعدی مشهد

وقتی نام خیابان سعدی مشهد به میان می‌آید یعنی می توانیم به پاساژ مهتاب کتاب فروشی یا پاساژ مهتاب سعدی مشهد نیز مراجعه کنید. یعنی می توانید در این بازار فروش کتاب دست دوم در مشهد کتاب دست دوم خود را بفروشید یا حتی یک کتاب دست دوم بخرید. یعنی حتی می توانید جزوه ها و نمونه سوالات کنکور و امتحانات و خرید کتاب دانشگاهی مشهد را در هر مقطع و رشته بیابید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

همچنین می توانید کتابفروشی آنلاین مشهد یا خرید تلفنی کتاب در مشهد را از کتابفروشی های پاساژ مهتاب مشهد بخواهید. برای پاساژ مهتاب مشهد تلفن های زیادی ثبت شده است که هر کدام به کتابفروشی های ساکن در آن تعلق دارد و در اینترنت ثبت شده اند.

[irp posts=”4000″]

بنابراین بازار پردیس سعدی و پاساژ مهتاب سعدی مشهد یکی از محبوب ترین مکان ها برای دانش‌آموزان و دانشجویان است که نمی توانند از آن بی‌تفاوت عبور کنند. حتی جالب است بدانید در کنار پاساژ سعدی چند پاساژ دیگر نیز برای خرید و فروش کتاب وجود دارد. غیر از این کتاب‌فروشی‌ها بازار جمعه کنار خیابان برای فروش کتاب های دست دوم در کنار پاساژ مهتاب مشهد کتاب دست دوم و قدیمی نیز کاربرد دارد. این بازار جمعه بازار کتاب نام دارد بعد از خیابان سعدی در خیابان چهار طبقه روزهای جمعه از ساعت ۸ صبح تا ۱ بعد از ظهر برقرار است.

بنابراین تا اینجا مشاهده کردیم وقتی نام بازار سعدی را میشنویم تنها سخن از لوازم الکترونیکی نیست. کتاب در این بازار جایگاه ویژه‌ای دارد تا حدی که بسیاری از پاساژها و بازارهای خیابانی به این موضوع اختصاص یافته است. اگر تنها کتاب مد نظر شماست می توانید با پاساژ مهتاب و پاساژ پردیس سعدی تماس بگیرید. برای پاساژ مهتاب مشهد تلفن های زیادی ثبت شده است. پاساژ پردیس سعدی نیز اینگونه است. پاساژ مهتاب مشهد کتابفروشی های زیادی دارد بنابراین تلن های این پاساژ هر کدام به کتابفروشی های ساکن در آن تعلق دارد و در اینترنت ثبت شده اند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

خیابان سعدی مشهد چگونه است؟

خیابان سعدی یک خیابان یک طرفه مملو از مغازه های خیابان سعدی مشهد است. یعنی اگر قصد رفتن به این خیابان را دارید باید بدانید که تنها از یک سوی خیابان می توانیم با ماشین وارد آن شوید و راه برگشت در آن وجود ندارد. بنابراین دور دور در خیابان سعدی مشهد با ماشین شخصی امکان پذیر نمی باشد.

باید ماشین خود را در یک پارکینگ عمومی نزدیک منطقه پارک کنید که در کنار شهرداری شهدا واقع است. البته کوچه پس کوچه های خیابان دانشگاه مکان مناسبی برای پارک است. هرچند دو طرف خیابان جای پارک دارد اما اینجا به قدری شلوغ است که اغلب جاهای پارک توسط کسبه و افراد دیگر پر شده است.

بنابراین اگر قصد خرید کتاب دانشگاهی مشهد یا فروش کتاب دست دوم در مشهد دارید بهتر است کتابفروشی آنلاین مشهد یا خرید تلفنی کتاب در مشهد را نیز انتخاب کنید تا آنها کتاب را برای شما پست کنند. این خیابان شلوغ است زیرا همانطور که پیش از این گفتیم برقکارها آن را با نام پاساژ مهتاب مشهد الکترونیک و ورزشکاران با نام پاساژ ورزش سعدی مشهد و خیاط ها آن را با نام بازار بزازی و خیاطی می شناسند. به هر حال پاساژ مهتاب سعدی مشهد نام آشنا برای خیابان سعدی است.

دیگر کالاها در خیابان سعدی مشهد

پاساژ مهتاب مشهد الکترونیک

لوازم برقی

موضوع دیگری که در بازار سعدی قابل اهمیت است و شما در تور هوایی مشهد باید بدانید، وجود مغازه های خیابان سعدی مشهد مربوط به پارچه‌فروشی هایی است که اغلب خانم های خیاط برای خرید از آنها سر بازار سعدی تجمع می‌کنند. تا اینجا دریافتیم که ابتدای خیابان سعدی از سمت میدان شهدا اختصاص به پارچه فروشی ها دارد و انتهای خیابان سعدی مشهد به سمت خیابان دانشگاه اختصاص به فروش کتاب دست دوم در مشهد و پاساژ مهتاب مشهد کتاب دست دوم و پاساژ پردیس سعدی دارد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

بعد از آن شما می توانید در بازار سعدی قطعات یدکی گوشی های تلفن همراه را بیابید. عمده فروشی باطری تلفن همراه قاب گوشی و ال سی دی صفحه گوشی حتی کیبورد و کابل در این مکان ها به وفور یافت می شود. گوشی های تلفن ثابت و تلفن همراه نیز به همراه تلویزیونها و دستگاههای دی وی دی رسیور و یخچال لباسشویی و بسیاری از لوازم خانگی دیگر در بازار سعدی یافت می شود.

تعمیر لوازم برقی

نکته قابل توجه دیگر که در خیابان سعدی مشهد و پاساژ مهتاب سعدی مشهد وجود دارد این است که شما می توانید انواع کتابهای دست دوم را به صورت آنلاین یا خرید تلفنی کتاب در مشهد خریداری کنید در واقع از این فروشگاه ها دارای کتابفروشی های آنلاین هستند که می توانید از آنها خرید کنید بدون اینکه به این خیابان شلوغ سری بزنید.

در بازار سعدی و این خیابان پاساژ های مختلفی برای امور مربوطه وجود دارد به عنوان مثال پاساژ مهتاب مشهد الکترونیک برای فروش لوازم الکترونیکی و تعمیر آنها در نظر گرفته شده است. اگر قصد تعمیر یک قطعه الکترونیک مانند ریش تراش یا هر چیز دیگری را دارید می‌توانید به این پاساژ مراجعه کنید.

این تعمیرکارها و فروشنده های لوازم الکترونیک به قدری خوب هستند که می‌توانند به شما کمک کنند تا آگاهی پیدا کنید که کالای شما چینی است یا اصل. اگر چینی است کالای چینی دسته اول است یا دسته سوم و اینجا بهترین مکان برای کسب اطلاعات راجع به وسایل الکترونیک است.

به نتیجه می رسیم که اگر سوالی راجع به تعمیر یا خرید لوازم الکترونیک دارید می توان تلفنی نیز جویا شوید برای این منظورشماره پاساژ مهتاب سعدی مشهد را جست و جو کنید. البته پاساژ مهتاب مشهد کتابفروشی های زیادی دارد اما برخی قسمت های متعلق به تعمیر لوازم الکترونیک است. پاساژ مهتاب مشهد تلفن های زیادی دارد و به راحتی قابل دسترسی است.

لوازم ورزشی

 پاساژ بعدی که بسیار محبوب است  پاساژ ورزش سعدی مشهد است. ابتدای خیابان سعدی و قبل از رسیدن به داخل خیابان مملو از پاساژ هایی برای فروش لوازم کفش ورزشی است و علاوه بر آن مغازه های زیادی به این حرفه مشغول هستند. برای خیابان اغلب می‌توان حتی کفش‌های عصر را با قیمتی باورنکردنی و ارزان در حراج خریداری کرد.

اینجا پاتوق ورزشکاران و دانشجویان رشته تربیت بدنی برای خرید تجهیزات ورزشی است. قیمت ها نسبتا خوب است و عصرگاهان محل تجمع جوانان و پیاده روی آنها محسوب میشود. نگران نشوید اگر این خیابان یک طرفه است و امکان دسترسی از هر دو سوی شهر با ماشین نیست اما اتوبوس ها و مصوبه در نزدیکی آن ایستگاه دارد. اگر مسافر هستید فاصله بسیار اندکی با حرم مطهر دارد. به طوریکه خیابان روبروی سعدی  که مرکز خرید لوازم هنری و خرازی است تنها ۵ دقیقه پیاده روی با حرم مطهر امام رضا فاصله دارد.

خیاطی و بزازی

نکته دیگر که فراموش کردم بنویسم این است که بعد از پاساژ مهتاب سعدی مشهد در این بازار خیاطی های زیادی وجود دارد. اغلب خیاطی هایی که در این بازار کار می‌کند مردانه هستند و به سبک رسمی لباس می دوزند البته آنها اغلب سفارش برای ارگان ها را قبول می کند اما ممکن است برخی سفارشات تکی را هم مد نظر قرار دهند.

نتیجه گیری

 بعد از پاساژ مهتاب سعدی مشهد در خیابان سعدی مشهد همانطور که در سفرآس 24 گفتیم، پاساژ های دیگری با عنوان پاساژ پردیس برای فروش کتابهای دانشگاهی و محصلان بسیار مورد توجه دانشجویان و مردم قرار دارد.  به عنوان مثال شما می توانید در این بازار به جای خرید یک منبع دانشگاهی با قیمت واقعی تنها نصف قیمت را بپردازید و آن کتاب را خریداری کنید. حتی گاهی اگر کتاب دارای خط و جواب باشد می توانید با مبلغ یک سوم آن را خریداری کنید.

اگر پشت کنکوری هستید و می‌خواهید بیشتر موفق باشید می توانید با مراجعه به پاساژهای پردیس و مهتاب نمونه سوالات کنکور سالهای قبل را به صورت یکجا از آنها خریداری کنید. همچنین کتابفروشی آنلاین مشهد نیز این امکانات را به همراه خرید کتاب دانشگاهی مشهد یا فروش کتاب دست دوم در مشهد را ارائه می دهد.

مکان خریدن جزوه ها و نمونه سوالات کنکور ارشد طبقه پایینی پاساژ مهتاب سعدی مشهد و پاساژ پردیس سعدی می باشد. اگر کتابی مهم دانشگاهی شماست و یا کتابی لازم دارید که زمان انتشار آن تمام شده است و یا هر تازه منتشر شده است می توانید آن را در پاساژ مهتاب و پردیس به احتمال غربی پیدا کنید. بسته های آموزشی زبان های مختلف دنیا و حتی بسته های آموزشی الفبا برای کودکان زیر سن مدرسه در این پاساژها به فروش میرسد.

4.5/5 - (4 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.