فلای بورد؛ یکی از بهترین تفریحات آبی جزیره

فلای بورد

در میان تمام جاذبه های جزیره مرجانی گذشتن از کنار تفریحات دریایی کار هر کسی نیست. چه کسی می تواند از شیرجه زدن در آب هایی زلال که پر از آبزیان رنگارنگ است بگذرد؟

کسی هست که امکان سوار شدن بر قایقی کف شیشه ای را داشته باشد و آن را کنار بزند؟ مگر می شود به تیوپی که مأموریت دارد با سرعتی فوق تصور انسان را روی آب بکشد نه گفت؟

و مگر کسی وجود دارد که نخواهد با چتر رنگارنگ پاراسل مهمان آسمان جزیره شود؟

اصلاً بسیاری از گردشگران تور کیش را به این منظور رزرو کرده اند تا مهمان آب های جزیره باشند. در حال حاضر این تفریحات مهیج و مفرح یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت تور کیش هستند.

آسمان جزیره منتظر شماست

آب های زلال خلیج فارس از قابلیت های بسیاری برای انجام تفریحات هیجان انگیز برخوردارند. برای انواع مختلفی از بازی ها و ورزش ها اکنون در لیست تفریحات کیش دیده می شود که فلای بورد یکی از بهترین آنهاست.

فلای بورد را می توان یکی از مهیج ترین تفریحات جزیره به شمار آورد که شما را به آسمان دعوت می کند. او برای میزبانی از مهمانانش یک دنیا هیجان را در برابرشان قرار داده.

هیجانی که تا مدت ها شما را در حال و هوایی دوست داشتنی معلق نگه می دارد. ساحل مرجان کیش یکی از بهترین مکان هایی است که می توانید برای تفریحات آبی انتخاب کنید.

آماده برای پرواز با کفش هایی جادویی

شاید با شنیدن آسمان و آب و پرواز کمی ترسیده باشید! ولی باید بدانید بخش مهمی از لذت تفریحات آبی در همین ترس نهفته است. ترسی که با یک بار قرار گرفتن در آسمان به زمین می ریزد و دیگر هیچ گاه بر نمی گردد.

شما در این ورزش کفش هایی جادویی را به پا می کنید. این کفش ها توسط لوله هایی بزرگ به یک جت اسکی متصل شده است. حالا پمپاژ آب این لوله ها را به حرکت در می آورد و شما روی هوا شروع به ایستادن می کنید.

شاید قبل از رزرو تور کیش نیاز باشد عضلات خود را قوی کنید. زیرا باید در مقابل فشار آب مقاومت کنید. قسمت جالب فلای بورد پس از این شروع می شود.

وقتی که فلای بورد چند مرتبه به دور جت اسکی چرخید و نوبت به اوج گرفتن رسید. حالا شما بالا و بالاتر می روید.

آنقدر بالا که می توانید کل جزیره را زیر پای خود ببینید. بله در ارتفاعی 12 متری! جایی که بین آسمان و زمین جزیره معلق مانده اید و هیجان و ترس و آرامش به نوبت سراغ شما می آیند.

حالا نوبت حرکات نمایشی است

پس از قرار گرفتن در اوج 12 متری دیگر نوبت شماست تا هنر خود را نشان دهید. هنرنمایی شما می تواند به شکل حرکات نمایشی، بالا و پایین رفتن، شیرجه در آب و یا چرخ زدن باشد. عضلات قوی شما اینجا به کار می آید.

هر چند این حرکات از قدرت آب سرچشمه می گیرد ولی هماهنگی با این آب کار شماست. سقوط در آب جالب ترین قسمت این بازی است که شما را به اوج هیجان می رساند.

فقط یادتان باشد این حرکات نمایشی را ثبت کنید. یک عکاس شما را برای این کار همراهی می کند. قطعاً این عکس ها تور کیش از شیراز را برای شما ماندنی تر خواهد کرد.

برای انجام فلای بورد چه مراحلی را باید طی کنیم؟

قطعاً با این اوصاف حالا شما تنها سوالاتان چگونگی خرید بلیط وشرایط انجام این تفریح است! پیش از همه شما باید به کلوپ های دریایی جزیره و یا پارک کیبل اسکی بروید.

شما پیش از سوار شدن بر فلای بورد حرفه ای باید به مدت نیم ساعت تمرینی با فلای بورد ابتدایی داشته باشید. اگر در آزمون ابتدایی قبول شدید نوبت به سوار شدن بر فلای بورد حرفه ای است.

این ورزش دارای محدودیت سنی است و تنها افراد بالای 18 سال اجازه ورود به آن را دارند. البته ممکن است شما آنقدر قوی باشید که این شرایط سنی برای شما در نظر گرفته نشود. در ضمن این ورزش برای بانوان و آقایان قابل انجام است. حالا دیگر نوبت خرید بلیط فلای بورد است.

4/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.