فلای بورد کیش؛ یکی از بهترین تفریحات جزیره

فلای بورد
0

در میان تمام جاذبه های جزیره مرجانی گذشتن از کنار تفریحات دریایی کار هر کسی نیست. چه کسی می تواند از شیرجه زدن در آب هایی زلال که پر از آبزیان رنگارنگ است بگذرد؟ کسی هست که امکان سوار شدن بر قایقی کف شیشه ای را داشته باشد و آن را کنار بزند؟ مگر می شود به تیوپی که مأموریت دارد با سرعتی فوق تصور انسان را روی آب بکشد نه گفت؟

و مگر کسی وجود دارد که نخواهد با چتر رنگارنگ پاراسل مهمان آسمان جزیره شود؟ اصلاً بسیاری از گردشگران تور کیش از تهران را به این منظور رزرو کرده اند تا مهمان آب های جزیره باشند. در حال حاضر این تفریحات مهیج و مفرح از جمله فلای بورد کیش یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت تور کیش هستند.

آسمان جزیره منتظر شماست

فلای بورد کیش

آب های زلال خلیج فارس از قابلیت های بسیاری برای انجام تفریحات هیجان انگیز برخوردارند. برای انواع مختلفی از بازی ها و ورزش ها اکنون در لیست تفریحات کیش دیده می شود که فلای بورد کیش یکی از بهترین آنهاست.

فلای بورد را می توان یکی از مهیج ترین تفریحات جزیره به شمار آورد که شما را به آسمان دعوت می کند. او برای میزبانی از مهمانانش یک دنیا هیجان را در برابرشان قرار داده. هیجانی که تا مدت ها شما را در حال و هوایی دوست داشتنی معلق نگه می دارد. ساحل مرجان کیش یکی از بهترین مکان هایی است که می توانید برای تفریحات آبی انتخاب کنید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

آماده برای پرواز با کفش هایی جادویی

شاید با شنیدن آسمان و آب و پرواز کمی ترسیده باشید! ولی باید بدانید بخش مهمی از لذت تفریحات آبی در همین ترس نهفته است. ترسی که با یک بار قرار گرفتن در آسمان به زمین می ریزد و دیگر هیچ گاه بر نمی گردد. شما در فلای بورد کیش کفش هایی جادویی را به پا می کنید. این کفش ها توسط لوله هایی بزرگ به یک جت اسکی متصل شده است. حالا پمپاژ آب این لوله ها را به حرکت در می آورد و شما روی هوا شروع به ایستادن می کنید.

[irp posts=”861″]

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

شاید قبل از رزرو تور کیش نیاز باشد عضلات خود را قوی کنید. زیرا باید در مقابل فشار آب مقاومت کنید. قسمت جالب فلای بورد کیش پس از این شروع می شود. وقتی که فلای بورد چند مرتبه به دور جت اسکی چرخید و نوبت به اوج گرفتن رسید. حالا شما بالا و بالاتر می روید. آنقدر بالا که می توانید کل جزیره را زیر پای خود ببینید. بله در ارتفاعی 12 متری! جایی که بین آسمان و زمین جزیره معلق مانده اید و هیجان و ترس و آرامش به نوبت سراغ شما می آیند.

حالا نوبت حرکات نمایشی است

پس از قرار گرفتن در اوج 12 متری دیگر نوبت شماست تا هنر خود را نشان دهید. هنرنمایی شما می تواند به شکل حرکات نمایشی، بالا و پایین رفتن، شیرجه در آب و یا چرخ زدن با فلای بورد کیش باشد. عضلات قوی شما اینجا به کار می آید.

هر چند این حرکات از قدرت آب سرچشمه می گیرد ولی هماهنگی با این آب کار شماست. سقوط در آب جالب ترین قسمت این بازی است که شما را به اوج هیجان در فلای بورد کیش می رساند. فقط یادتان باشد این حرکات نمایشی را ثبت کنید. یک عکاس شما را برای این کار همراهی می کند. قطعاً این عکس ها تور کیش از شیراز را برای شما ماندنی تر خواهد کرد.

هزینه فلای بورد کیش

هزینه فلای بورد کیش

هزینه فلای بورد کیش متغیر است اما میتوان گفت به صورت میانگین قیمت فلای بورد کیش چیزی در حدود 400 هزار تومان است.

درباره فلای برد در کیش بیشتر بدانید!

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

همانطور که از نام آن پیداست، ورزش فلای بورد کیش به شما کمک می کند ماجراجویی پرواز بر فراز آب های خلیج فارس را تجربه کنید. فلای بورد کیش یک راه جدید برای سر خوردن در هواست حتی اگر برای مدت کوتاهی باشد هیجان آن شما را شگفت زده خواهد کرد! این ورزش آبی هیجان‌انگیز  برای همه علاقه‌مندان به ماجراجویی ضروری است.

ساختار فلای بورد کیش

فلای بورد کیش وسیله ای است که دارای شیلنگ هایی است که به یک کشتی شخصی دیگر متصل است. آب پرفشار از کشتی شخصی از طریق شلنگ هدایت می شود و سپس فلای بورد را به سمت بالا به هوا می برد. فلای بورد یک جت پک شخصی است و به پاهای سوارکار متصل می شود.

کشتی شخصی معمولا جت اسکی است و وظیفه انتقال آب با فشار بالا را انجام می دهد. آب به سمت شلنگ پا هدایت می شود و سپس به نازل های زیر پا هدایت می شود تا فلای بورد را مارپیچی به سمت بالا به هوا ببرد. جت اسکی دارای سیستم رانش جت آب 200 اسب بخاری است که فلای برد را قادر می سازد تا از آب خارج شود.

سیستم پیشرانه آب را با نیروی زیادی پمپ می کند تا فلای بورد را به سمت بالا به حرکت درآورد. دستگاه دارای دریچه گاز برای کنترل سرعت بوده و به دلایل ایمنی توسط مربی مدیریت می شود. با فلای بورد کیش می توانید تا ارتفاع 12 متری در هوا بروید، اما همیشه به کشتی شخصی متصل خواهید بود.

آموزش فلای بورد

آموزش فلای بورد

همه افراد تحت آموزش اجباری برای فلای بورد کیش قرار خواهند گرفت. این آموزش شما را با دانش نظری و عملی مورد نیاز آشنا می کند. قبل از اینکه خودتان این تفریح هیجان انگیز را امتحان کنید، باید با دستگاه راحت باشید و کار با آن را یاد داشته باشید.

[irp posts=”419″]

ایده آل است که مهارت های اولیه شنا را نیز داشته باشید تا در صورت افتادن دوباره به داخل آب، بتوانید خود را تا جایی امن شنا کنید. کل فرآیند تمرین زمان زیادی نمی برد و یک فرد متوسط ​​30 دقیقه طول می کشد تا از فلای بورد در کیش استفاده کند.

برای انجام فلای بورد چه مراحلی را باید طی کنیم؟

قطعاً با این اوصاف حالا شما تنها سوالاتان چگونگی خرید بلیط، هزینه فلای بورد کیش وشرایط انجام این تفریح است! پیش از همه شما باید به کلوپ های دریایی جزیره و یا پارک کیبل اسکی بروید. شما پیش از سوار شدن بر فلای بورد حرفه ای باید به مدت نیم ساعت تمرینی با فلای بورد ابتدایی داشته باشید. اگر در آزمون ابتدایی قبول شدید نوبت به سوار شدن بر فلای بورد حرفه ای است.

این ورزش در کافه فلای بورد کیش دارای محدودیت سنی است و تنها افراد بالای 18 سال اجازه ورود به آن را دارند. البته ممکن است شما آنقدر قوی باشید که این شرایط سنی برای شما در نظر گرفته نشود. در ضمن این ورزش برای بانوان و آقایان قابل انجام است. حالا دیگر نوبت خرید بلیط فلای بورد در تور ارزان قیمت کیش از تهران است.

عملیات گام به گام

  1. هنگامی که کل تجهیزات فلای بورد در کیش را پوشیدید و آن را به تخته وصل کردید، باید رو به آب دراز بکشید.
  2. سپس مربی کافه فلای بورد کیش موتور را روشن می‌کند و وقتی به صورت افقی روی آب حرکت می‌کنید، نیروی رانش را در زیر پای خود احساس خواهید کرد.
  3. بعد از اینکه به راحتی روی آب رفتید، مربی کافه فلای بورد کیش به آرامی نیروی رانش را افزایش می دهد.
  4. هنگامی که نیروی رانش افزایش می یابد، باید پاهای خود را از ناحیه کمر خم کنید تا خود را به سمت هوا بکشید. مطمئن شوید که به پایین نگاه نکنید و به طرز ماهرانه ای تخته را در هوا متعادل کنید.
  5. رسیدن به تعادل در چند بار اول می تواند سخت باشد، اما با تلاش های مکرر و تمرین مداوم آسان تر خواهد شد.

ترفندهای زیادی وجود دارد که می توان شما را به یک سوارکار فلای بورد با تجربه تبدیل میکند. می توانید در آب شیرجه بزنید و دوباره بلند شوید. همچنین حرکات مشخص زیادی وجود دارد که می توانید با فلای بورد در کافه فلای بورد کیش انجام دهید.

اگر افتادید، مطمئن شوید که به جای عقب، به جلو یا پهلو خم شوید. همچنین مطمئن شوید که در آب های کم عمق شیرجه نزنید زیرا ممکن است باعث برخورد با موانع شود.

فلای بورد در کیش بهترین فعالیت ورزشی آبی است و در سفرآس 24 توصیه می کنیم امسال آن را امتحان کنید. قیمت فلای بورد کیش هر چه قدر هم که باشد ارزش یک بار امتحان کردن را حتما دارد! فلای بورد در کیش هیجان انگیز، سرگرم کننده و ماجراجویانه است. مربیان کافه فلای بورد کیش مطمئن خواهند شد که شما اوقات خوبی را سپری می کنید و همچنین مراقب امنیت شما نیز خواهند بود.

4.7/5 - (3 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.