کشتی یونانی کیش؛ جاذبه ای چشم نواز در جزیره ای ایرانی

کشتی یونانی
0

سفر به کیش طرفداران زیادی دارد. طرفدارانی که هر کدام به انگیزه ای راه جزیره کیش را پیش گرفته اند. شما در کدام دسته قرار دارید؟ از افرادی هستید که تفریحات دریایی کیش شما آنها را وسوسه کرده تا به رزرو تور کیش اقدام کنند؟ یا از آن دست مسافرانی هستید که کیش را به عنوان یک منطقه آزاد تجاری برای خرید مناسب دیده اند؟ به نظر من کشتی یونانی کیش باید بازدید شود .

شایدهم از هتل های کیش شنیده اید و می خواهید با دیدن آنها از شنیده هایتان مطمئن شوید! یا ممکن است از کسانی باشید که تجربه تحصیل در کیش آنها را مسافر جزیره کرده است!

شاید هم می خواهید عکس های خود را با تصویر زمینه مناظر چشم نواز کیش دیدنی تر کنید! اگر در دسته آخر جای دارید بهتر است با من همراه شوید تا یک قاب بی نظیر را به شما معرفی کنم.

داستانی واقعی با رگه هایی از تخیل

کشتی یونانی کیش
کشتی یونانی کیش

یکی از جاذبه های چشم نواز جزیره داخل کشتی یونانی کیش است که داستانی شنیدنی دارد. داستانی که در آن واقعیت و تخیل به هم آمیخته اند تا قصه جذاب تری بسازند. برای شنیدن این قصه با من همراه شوید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

روزی روزگاری شرکت ویلیام همیلتون تصمیم به ساخت یک کشتی یا همان کشتی یونانی کیش گرفت. یک کشتی با 7061 تن وزن و 136 متر قد.

کشتی یونانی کیش پس از آن هر روز در دست کسی افتاد. یک روز مالکی انگلیسی و روزی دیگر صاحبی ایرانی پیدا کرد. آخرین کسی که توانست مالکیت این کشتی را به نام خود ثبت کند یک فرد یونانی بود.

کشتی یونانی آب ها را در می نوردید و می رفت و می رفت تا ناگاه به  روستای باغوی کیش رسید. یک روستای زیبا دید که ساکنانی مهربان داشت.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

درختانی دید کهن سال و بناهایی دید با معماری اصیل. جایی سرسبز و خوش منظره که کشتی را به بی حرکت ماندن وسوسه می کرد. سرنوشت با این کشتی یار بود و او در همین روستا به گل نشست و برای همیشه مهمان جزیره کیش شد.

ساکنین باغو با دیدن داخل کشتی یونانی کیش متعجب شدند و پس از آن ساخت افسانه ها شروع شد. عده ای هوای مه آلود را مقصر می دانند که جلوی دید ناخدا را گرفته بود.

برخی می گویند ناخدای کشتی عاشق دختری در باغو شد و دیگر نتوانست کشتی را پیش ببرد. بعضی ها هم بر این باور هستند که حق بیمه زیاد کشتی در صورت خراب شدن دلیل به گل نشاندن این کشتی است.

حالا چه این قصه ها را باور کنید و چه نه این کشتی و یا داخل کشتی یونانی کیش به یکی از دیدنی ترین مناظر جزیره بدل شده است. یکی از جاذبه های محبوب کیش چون درخت سبز، ساحل مرجان، باغ پرندگان و پارک دلفین ها.

غروب دیدنی جزیره در کنار کشتی یونانی

اگر با شنیدن داستان کشتی یونانی کیش مشتاق تماشای آن شدید بهتر است غروب را برای سر زدن به این جاذبه انتخاب کنید. فضای غروب با داستان غم انگیز و افسانه عاشقانه این کشتی سازگار تر است.

هنگامی که آرام آرام خورشید می رود که در پس و داخل کشتی یونانی کیش خود را پنهان کند و سکوتی آرامش بخش جزیره را فرا می گیرد وقت سر زدن به کشتی یونانی است.

جایی برای عکس های ماندگار

شاید کشتی یونانی کیش می دانست که روزی فضای چشم نوازی به جزیره می دهد که می شود تصویری دیدنی برای عکس های ماندگار مسافران جزیره. هنگام غروب اگر سراغ این کشتی را بگیرید با منظره ای بی نظیر روبرو می شوید. در حال حاضر گفته می شود که کشتی یونانی کیش شکست اما هنوز قابل رویت است.

قرمز و نارنجی غروب خورشید،  آسمان زیبای جزیره، آب های زلال، یک کشتی کهن سال، همه اینها وقتی در یک قاب جمع می شوند نمایی بی نظیر می سازند که عکس های شما را دیدنی تر می کند.

کشتی یونانی اکنون به فرسودگی نزدیک شده و هر آن ممکن است در آب های جزیره محو شود. پس تا دیر نشده در فرصت تور کیش لحظه آخری از تهران از این کشتی پر رمز و راز دیدن کنید.

درباره کشتی یونانی

کشتی یونانی کیش در سال 1943 توسط انگلیسی ها ساخته شد و نام اصلی آن Empire Trumpet بود. در طول عمر طولانی او، این کشتی دارای تعدادی مالک انگلیسی، ایرانی و یونانی است. آنها مرتباً نام او را تغییر می دادند. آخرین مالک این کشتی یونانی بود که نام فعلی آن را توضیح می دهد. طبیعت شناس، کوروش ایرانی، همدان و کولا اف برخی از نام های سابق وی هستند.

با مساحت 673 متر مربع و وزن بیش از 7000 تن، کشتی یونانی کیش در سال 1966 به گل نشست. هیچ کس دقیقاً نمی داند چه چیزی باعث خراب شدن کشتی شده است، اما برخی می گویند کشتی به طور عمدی توسط ناخدا به دلیل مقدار زیاد بیمه اش توسط کشتی مورد استفاده قرار گرفته است.

شرکت انگلیسی پس از خراب شدن کشتی، هر گونه تلاشی برای شناور کردن کشتی ناموفق بود و از آن به بعد کشتی شروع به زنگ زدگی و شکستن کرد.

در نزدیکی کشتی یونانی کیش چه باید کرد

در حال حاضر، کشتی یونانی با آرامش در قسمت جنوبی جزیره می خوابد و به مکانی محبوب برای گردشگران تبدیل می شود. بهترین زمان برای بازدید از این کشتی غروب خورشید است که منظره ای مناسب برای عکاسی است. سایر کارهای سرگرم کننده که می توانید در اینجا انجام دهید عبارتند از شترسواری و اسب سواری در کنار ساحل. همچنین، یک پارک ساحلی در آنجا وجود دارد که می توانید میان وعده ها و غذا بخرید.

در ساحل مجاور یک پیست دوچرخه سواری وجود دارد که می توانید از آن استفاده کرده و از آن لذت ببرید. در حال حاضر گفته می شود که کشتی یونانی کیش شکست اما هنوز قابل رویت است.

موقعیت کشتی یونانی

کشتی یونانی در قسمت جنوبی جزیره واقع شده است. بنابراین، شما کمی از مرکز کیش فاصله دارید. اما از آنجا که کیش واقعاً جزیره کوچکی است، برای رسیدن به جاذبه های دیگر هیچ مشکلی ندارید. در بیشتر موارد، حدود 15 دقیقه رانندگی به شما نیاز دارد. سواحل کیش، شهر باستانی حریره، مجموعه پارک دلفین ها، کاریز کیش، مراکز خرید کیش، هندورابی و خلیج فارس برخی از این مکان ها هستند.

کجا در نزدیکی کشتی یونانی غذا بخورید

اگر می خواهید وعده غذایی خود را در نزدیکی و یا داخل کشتی یونانی کیش مرموز میل کنید، می توانید از رستوران هایی که در پارک ساحلی، در نزدیکی کشتی یونانی واقع شده اند استفاده کنید. همچنین می توانید سایر رستوران های مجاور مانند رستوران کلبه درویش، رستوران شاندیز و رستوران سالود را امتحان کنید.

محل اقامت در نزدیکی کشتی یونانی

بیشتر هتلهای کیش در قسمت شرقی جزیره و کشتی یونانی در ضلع جنوب غربی قرار دارند. نگران نباشید، تنها 15 دقیقه طول می کشد تا به این قسمت از جزیره برسید. بنابراین، یافتن مکانی در نزدیکی کشتی یونانی برای شما مسئله ای نخواهد بود. اگر می خواهید در هتلی لوکس اقامت داشته باشید، می توانید بین هتل دریایی ترنج، هتل بزرگ داریوش و هتل بین المللی شایان یکی را انتخاب کنید.

اگر می خواهید صرفه جویی در پول و اقامت خود را در یک هتل ارزان، کیش هتل فانوس، شباویز هتل، و کیش تماشا هتل  برخی از این هتل ها می باشد. این کشتی بخار از سده های 1960 به زیبایی در سواحل یک جزیره ایرانی زنگ زده است.

می خواهید از کشتی یونانی کیش بازدید کنید؟

کشتی یونانی کیش
کشتی یونانی کیش

نشسته در آبهای کم عمق در سواحل جزیره کیش، پوسته شبح مانند یک کشتی بخار مرده است که از سال 1966 جای خود را ترک نکرده است و احتمالاً به این زودی ها نیز ترک نمی شود.  پوسته زنگ زده با نام مستعار “کشتی یونانی” در واقع بقایای یک کشتی باری است که قبلاً به نام  Khoula F شناخته می شد.

این کشتی در ابتدا در سال 1943 در اسکاتلند ساخته شد و به عنوان ترومپت Empire  شناخته می شد. او در طول زندگی عملیاتی خود در سراسر جهان قایقرانی کرد و به طور منظم دست و نام خود را تغییر داد.

صاحبان نهایی او، هنگامی که این کشتی در سال 1966 متصل شد، یونانی بودند. به این ترتیب کشتی در نهایت نام رایج را دریافت کرد که امروزه شناخته می شود.

در سال 1966،Khoula F   زمین خورد و با وجود تلاش برای عقب کشاندن او به دریا، او برای همیشه در محل خود گیر کرد. از قضا، او در حال رفتن به یونان بود که به زمین خورد. بر اساس افسانه ها، صاحبان کشتی هنگامی که کشتی را رها کردند، به احتمال زیاد به عنوان شکلی ارزان برای شکستن کشتی به آتش کشیدند.

به سختی می توان تشخیص داد که آیا این امر امروز صادق است یا نه، زیرا زمان و زنگ زدگی تاثیر خود را بر هالک جنایی گذاشته است. بخشهایی از کشتی در حال خراب شدن است و همه چیز یک خرابه زنگ زده است.

اما حتی به عنوان یک خرابه همچنان یک تکه زباله دیدنی باقی می ماند و اگر می توانید ارزش بازدید را دارد.  در حال حاضر گفته می شود که کشتی یونانی کیش شکست اما هنوز قابل رویت است.  

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.