کشتی یونانی؛ جاذبه ای چشم نواز در جزیره ای ایرانی

کشتی یونانی

سفر به کیش طرفداران زیادی دارد. طرفدارانی که هر کدام به انگیزه ای راه جزیره کیش را پیش گرفته اند. شما در کدام دسته قرار دارید؟

از افرادی هستید که تفریحات دریایی کیش شما آنها را وسوسه کرده تا به رزرو تور کیش اقدام کنند؟ یا از آن دست مسافرانی هستید که کیش را به عنوان یک منطقه آزاد تجاری برای خرید مناسب دیده اند؟

شایدهم از هتل های کیش شنیده اید و می خواهید با دیدن آنها از شنیده هایتان مطمئن شوید! یا ممکن است از کسانی باشید که تجربه تحصیل در کیش آنها را مسافر جزیره کرده است!

شاید هم می خواهید عکس های خود را با تصویر زمینه مناظر چشم نواز کیش دیدنی تر کنید! اگر در دسته آخر جای دارید بهتر است با من همراه شوید تا یک قاب بی نظیر را به شما معرفی کنم.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

داستانی واقعی با رگه هایی از تخیل

یکی از جاذبه های چشم نواز جزیره کیش یک کشتی یونانی است که داستانی شنیدنی دارد. داستانی که در آن واقعیت و تخیل به هم آمیخته اند تا قصه جذاب تری بسازند. برای شنیدن این قصه با من همراه شوید.

روزی روزگاری شرکت ویلیام همیلتون تصمیم به ساخت یک کشتی گرفت. یک کشتی با 7061 تن وزن و 136 متر قد.

این کشتی پس از آن هر روز در دست کسی افتاد. یک روز مالکی انگلیسی و روزی دیگر صاحبی ایرانی پیدا کرد. آخرین کسی که توانست مالکیت این کشتی را به نام خود ثبت کند یک فرد یونانی بود.

کشتی یونانی آب ها را در می نوردید و می رفت و می رفت تا ناگاه به  روستای باغوی کیش رسید. یک روستای زیبا دید که ساکنانی مهربان داشت.

درختانی دید کهن سال و بناهایی دید با معماری اصیل. جایی سرسبز و خوش منظره که کشتی را به بی حرکت ماندن وسوسه می کرد. سرنوشت با این کشتی یار بود و او در همین روستا به گل نشست و برای همیشه مهمان جزیره کیش شد.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

ساکنین باغو با دیدن این کشتی متعجب شدند و پس از آن ساخت افسانه ها شروع شد. عده ای هوای مه آلود را مقصر می دانند که جلوی دید ناخدا را گرفته بود.

برخی می گویند ناخدای کشتی عاشق دختری در باغو شد و دیگر نتوانست کشتی را پیش ببرد. بعضی ها هم بر این باور هستند که حق بیمه زیاد کشتی در صورت خراب شدن دلیل به گل نشاندن این کشتی است.

حالا چه این قصه ها را باور کنید و چه نه این کشتی به یکی از دیدنی ترین مناظر جزیره بدل شده است. یکی از جاذبه های محبوب کیش چون درخت سبز، ساحل مرجان، باغ پرندگان و پارک دلفین ها.

غروب دیدنی جزیره در کنار کشتی یونانی

اگر با شنیدن داستان کشتی یونانی مشتاق تماشای آن شدید بهتر است غروب را برای سر زدن به این جاذبه انتخاب کنید. فضای غروب با داستان غم انگیز و افسانه عاشقانه این کشتی سازگار تر است.

هنگامی که آرام آرام خورشید می رود که در پس کشتی یونانی خود را پنهان کند و سکوتی آرامش بخش جزیره را فرا می گیرد وقت سر زدن به کشتی یونانی است.

جایی برای عکس های ماندگار

شاید کشتی یونانی می دانست که روزی فضای چشم نوازی به جزیره می دهد که می شود تصویری دیدنی برای عکس های ماندگار مسافران جزیره. هنگام غروب اگر سراغ این کشتی را بگیرید با منظره ای بی نظیر روبرو می شوید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

قرمز و نارنجی غروب خورشید،  آسمان زیبای جزیره، آب های زلال، یک کشتی کهن سال، همه اینها وقتی در یک قاب جمع می شوند نمایی بی نظیر می سازند که عکس های شما را دیدنی تر می کند.

کشتی یونانی اکنون به فرسودگی نزدیک شده و هر آن ممکن است در آب های جزیره محو شود. پس تا دیر نشده در فرصت تور کیش لحظه آخری از تهران از این کشتی پر رمز و راز دیدن کنید.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.