درخت سبز کیش؛ درختانی کهنسال  اما هنوز جذاب

درخت سبز کیش
0

یکی از جاذبه های بسیار دیدنی کیش مجموعه درخت سبز است که  جایگاه درختانی کهنسال قرار گرفته.

در جزیره پر جاذبه کیش می توانید شاهد مناظر دیدنی بسیاری باشید. مناظری که این جزیره را برازنده عنوان «نگین خلیج فارس» کرده است.

بی سبب نیست که این جزیره یکی از برترین مقاصد گردشگری در آسیا است و تور کیش یکی از مهم ترین تورهای داخلی به شمار می آید.

در حقیقت این سرزمین با قابلیت های فراوانی که در خود دارد توانسته برای اهالی سیر و سفر بسیار جذاب باشد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

این قابلیت ها سبب شده اند که شما هر روز خود را در این جزیره شاهد یک شگفتی نو باشید. گاه می توانید با حضور در بناهای قدیمی تاریخ را دوره کنید و گاه در سواحل جزیره به دنبال بهترین تفریحات دریایی بگردید.

می توانید یک روز خود را به حضور در مجموعه سافاری کیش اختصاص دهید و با تورهای جذاب این مجموعه جزیره را متفاوت تر دور بزنید. در روزی دیگر می توانید به سراغ دلفیناریوم بروید و پای نمایشی جذاب با هنرنمایی دلفین ها بنشینید.

می توانید صبح خود را با حضور در ساحل مرجان پر از انرژی شروع کنید، ظهر را در رستوران میرمهنا به صرف شیشلیگ بنشینید، غروب از کشتی یونانی دیدن کنید، شام را سوار بر کشتی های تفریحی میل کنید و شب خود را با حضور در جنگ ایرانیا به پایان برسانید.

در کنار بازدید از تمام این جاذبه ها می توانید با حضور در بازار سارینا از قابلیت های این جزیره برای خرید نیز بهره مند شوید.  یکی از پیشنهاد های جذاب برای داشتن لحظاتی خوب می تواند بازدید از درخت سبز کیش باشد که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

رویش عجیب در ختان در مجموعه درخت سبز

درخت سبز کیش همان انجیر معبد است که عمر آن بین 500 تا 600 سال تخمین زده شده. رویش این درختان بسیار شگفت انگیز است.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

ابتدا شما شاهد یک تنه هستید که با رشد درخت شاخه هایش به سوی زمین آویزان می شوند. پس از گذشت مدتی خود این شاخه ها تبدیل به تنه می شوند. با ادامه دار شدن چنین روندی آرام آرام درختانی با ساقه های در هم تنیده و ریشه های عمیق به وجود می آیند.

شاید همین شکل خاص این درخت باشد که باعث شده مردم آن را مقدس بپندارند و با گره زدن نخ هایی به شاخه هایش آن را به یک ضریح شبیه سازند. در گذشته طلب حاجت یکی از اصلی ترین انگیزه های حضور در کنار این درختان بوده است.

در حال حاضر حصاری به دور این درختان کشیده شده که مانع از گره زدن نخ و پارچه به آن می شود. قرار داشتن مجموعه درخت سبز در نزدیکی شهر باستانی حریره و آب انبار دو قلو می تواند فرصت بازدید از این دو جاذبه را نیز برای شما فراهم کند.

تاریخچه درختان این مجموعه

گفته شده این درخت در زمان بودا مقدس بوده و بودا در زیر سایه آن به مراقبه می پرداخته. یکی از دلایل مقدس بودن درخت سبز نیز همین است.

این درختان زیبا در زمان ایلخانیان و تیموریان از چین و هند به جزیره آورده شده اند. با محبوب واقع شدن این درختان در نظر گردشگران به تدریج امکاناتی در این مجموعه به وجود آمد که زمینه رفاه بازدیدکنندگان را فراهم کند.

در حال حاضر می توانید در این مجموعه شاهد آلاچیق و نرده های زیبا، باربیکیو و دیگر تجهیزات رفاهی باشید. مجموعه درخت سبز اکنون  یکی از مهم ترین و دیدنی ترین جاذبه های جزیره به شمار می رود.

این مجموعه می تواند فضای مناسبی را جهت یک تفریح خانوادگی یا دوستانه در اختیار شما قرار دهد. اگر مشتاق به دیدن این مجموعه هستید هم اکنون می توانید با رزرو تور کیش از ساری مسافر جزیره شوید.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.