آیا قیمت اجناس در کیش واقعاً ارزان است؟

آیا قیمت اجناس در کیش واقعا ارزان است؟
0

بسیاری از مسافران کیش با این تصور به این جزیره پا می گذارند که می توانند در این جزیره بهترین اجناس را با پایین ترین قیمت ها خریداری کنند. خرید ارزان در کیش تصور بسیاری از مسافران جزیره کیش است. در واقع این تصور حاصل شناختن کیش به عنوان یک «منطقه آزاد تجاری» است. اما لازم است در این زمینه به نکاتی اساسی توجه داشته باشد.

آیا قیمت اجناس در کیش واقعاً ارزان است؟ تصور ارزانی اجناس در کیش شاید در سال های قبل بیشتر به واقعیت نزدیک بود. اما در حال حاضر چندان تفاوتی بین قیمت کالاها در کیش و سایر شهرها دیده نمی شود. چه بسا کالایی را در این جزیره گران تر از شهر خود نیز خریداری کنید. این شهر اکنون هم کالاهای ارزان دارد و هم کالاهای گران. مانند هر شهر دیگری! با این تفاسیر بهتر است پیش از اینکه اقدام به خرید کنید از نکته های مربوط به خرید در این جزیره مطلع شوید.

البته در زمان هایی خاص واقعاً می توانید با قیمت پایین تری در کیش خرید کنید. اگر از فصل حراج در کیش با خبر باشید می توانید خریدهای خود را با قیمت مناسب تری انجام دهید.

منطقه آزاد به چه مکانی اطلاق می شود؟

شاید بارها نام منطقه تجاری به گوشتان خورده باشد و شاید بارها نام کیش را با چنین عنوانی شنیده باشید. اما ویژگی مناطق آزاد تجاری چیست؟ چه مناطقی این عنوان را کسب می کنند؟ و در نهایت اینکه، منطقه آزاد بودن یک مقصد چه تأثیری روی سفر ما خواهد گذاشت؟ منطقه آزاد تجاری به منطقه ای گفته می شود که برای انجام  فعالیت های تجاری در نظر گرفته می شود.

این مناطق اغلب در بندر و یا در مجاورت آن قرار دارند و در آن جا تجارت با سایر کشورها مجاز شناخته می شود. در مناطق آزاد تجاری، کسب و کارهای تجاری بسیار پر رونق است. در این مناطق صادرات و واردات بدون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی صورت می گیرد. حذف عوارض گمرگی سبب می شود تا کالاها دارای قیمت پایین تری باشند. در حال حاضر در ایران هفت منطقه آزاد تجاری وجود دارد که کیش یکی محبوب ترین از آن هاست. از دیگر مناطق آزاد تجار ی ایران می توان به قشم، ارس، چابهار، اروند، انزلی و ماکو اشاره کرد. منطقه آزاد کیش جزایر کیش، هندورابی، فارور کوچک و فارور بزرگ را در بر می گیرد.

برای یک تور کیش ،تور کیش گزینه مناسبی به حساب می آید

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

خریدهای متنوع در کیش

این تصور که می توانید در کیش ارزان ترین خرید را داشته باشید غلط است. در واقع فقط کالاهای خاصی هستند که در این منطقه با قیمت پایین تری عرضه می شوند. در این جزیره مثل دیگر نقاط ایران هم می توانید مراکز خرید گران را مشاهده کنید  و هم مراکز خرید ارزان. یکی از مهم ترین دلایلی که بر خلاف تصور سبب افزایش برخی کالاها در کیش شده حضور برندهای معروف در بازارهای این جزیره است. در واقع این اجناس خود به خود گران هستند و نباید انتظار داشته باشیم چون در کیش هستیم باید قیمت پایین تری برای آن ها بپزدازیم.

نکته ای که در مورد خرید در کیش باید مد نظر داشته باشید، مقایسه قیمت هاست. پیش از آن که اقدام به خرید کنید بهتر است از قیمت کالای مورد نیاز خود در شهر خودتان مطلع شوید. گاهی اوقات ممکن است در کیش برای یک کالا قیمت بالاتری نسب به شهر خودتان بپردازید. چرا که در کیش بازارهایی وجود دارند که با طراحی های چشم نواز و داشتن انواع امکانات و تفریحات در لیست جاذبه های پر بازدید این شهر قرار گرفته اند.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

بنابراین برای خرید از این مراکز طبیعتاً باید هزینه زیادی بکنید. مسافران این جزیره باید قبل از سفر کمی راجع به خرید در این جزیره مطالعه کنند و با انواع مراکز خرید ارزان کیش  و مراکز خرید گران کیش آشنا شوند. به ویژه مسافرانی که خرید یکی از انگیزه های اصلی آن ها برای سفر است.

شما میتوانید برای تور کیش هتل ترنج با تخفیف ۳۰ درصدی به سایت سفرآس سری بزنید.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.