چالیدره مشهد؛ آماده برای یک روز پر هیجان

چالیدره مشهد

منطقه تفریحی چالیدره مشهد از مناطق تفریحی این شهر است که شما را مهمان طبیعتی بکر و جذاب می کند.  دره چالیدره یکی از دره های واقع در شهرستان طرقبه است که با جاذبه های چشم نواز خود گردشگران بسیاری را به سمت خود کشانده است. اگر می خواهید یکی از روزهای خوب خود را در طبیعت ناب مشهد بگذرانید می توانید روی این دره حساب ویژه ای باز کنید.

مشهد شهری است زیارتی با انواع جاذبه های مذهبی. در کنار این توصیف از مشهد می توانیم ویژگی های دیگری را نیز قرار دهیم تا بتوانیم این شهر را دقیق تر و با استفاده از تمام قابلیت هایش وصف کنیم. مشهد شهری است زیارتی و سیاحتی و دارای فرصت های متنوعی از هر نوع. در واقع اگر چه مسافران این شهر اغلب با انگیزه های زیارتی پا به این شهر می گذارند، اما می توانند جاذبه های دیگری را نیز در دسترس داشته باشند.

در سال های اخیر مشهد انواع امکانات و تجهیزات رفاهی و تفریحی را در خود فراهم آورده تا در کنار کسب عنوان «قطب اصلی گردشگری زیارتی ایران» بتواند خود را به عنوان یکی از بهترین مقاصد سیاحتی در کشور و حتی در آسیا مطرح نیز کند. یکی از جاذبه هایی که در دهه های اخیر در مشهد به بهره برداری رسیده، چالیدره است که می تواند یک روز تفریحی فوق العاده را نصیب زائران و مجاوران امام رضا (ع) کند.

مهمانی در دل طبیعت ناب مشهد

دل به طبیعت زدن یکی از بهترین راه ها برای رهایی از تمام دغدغه های زندگی است.

در دل طبیعت برای چند لحظه می توانید از تمام دل مشغولی های خود رها شوید و بهتیرن لحظات زندگی تان را تجربه کنید. مسافران مشهد می توانند این طبیعت ناب را مهمان شهرستان طرقبه باشند و دل به چالیدره بزنند.آب، سبزه، هوای خوش، تفریح و شادی هدیه هایی است که چالیدره برای بازدیدکنندگان خود در نظر گرفته است.

وسعت 160 هکتاری این منطقه و چشم اندازهای جذاب و زیبا سبب شده است در طول سال مسافران بسیاری چه ایرانی و چه خارجی از این دره بازدید کنند. تور ارزان قیمت مشهد از اصفهان فرصت خوبی برای بازدید و تفریح در این منقطه است. طبیعت ناب این منطقه می تواند زندگی را در رگ های شما به جریان بیندازد و حس آرامش محض را برای شما به ارمغان بیاورد.

از ساختن سدی بر روی رودخانه جاغرق تا افتتاح منطقه ای تفریحی و توریستی

در سال 1376 بر روی رودخانه جاغرق سدی ساخته شد. سدی که هدف ایجاد آن آبرسانی به زمین های کشاورزی بود و با مشارکت شرکت آب خراسان و شهرداری طرقبه ساخته شد.

اما وسعت این دره و قابلیت های بسیار آن مدیر عامل چالیدره را تنها به ساختن یک سد قانع نکرد. بنابراین مسئولان بر آن شدند تا این مکان را به منطقه ای  تفریحی و توریستی بدل کنند و از یکی دیگر از جاذبه های مشهد برای مسافران رونمایی کنند.

به همین منظور به تدریج انواع امکانات رفاهی را در این منطقه فراهم آوردند تا جایی که امروزه چالیدره در دسته جاذبه های پربازدید کلان شهر مشهد قرار گرفته است. اکنون اگر سری به این منطقه بزنید حضور گردشگران بسیار شما را شگفت زده می کند. یکی از دلایل محبوبت چالیدره در نزد گردشگران تفریحات جذاب و مهیجی است که در آن فراهم آمده است.

برای بازدید از چالیدره مشهد ، بهار و تابستان بهترین زمان است

شما هر زمانی که دوست داشتید می توانید از چالیدره دیدن نمایید. این منطقه در تمام ایام سال مسافرپذیر است.

اما باید بدانید که شش ماه اول سال برای سر زدن به چالیدره بهترین زمان است. چرا که در فصل های سرد سال انجام بسیاری از تفریحات جذاب چالیدره غیر ممکن است. البته به طور کلی فصل های سرد سال، زمان مناسبی برای مشهد گردی نیستند.

چرا که مشهد دارای زمستان های بسیار سرد و در برخی روزها غیر قابل تحمل است. از دیگر مناطق تفریحی مشهد که می تواند یک روز خوب و شاد را نصیب شما کند، هلیوم پارک مشهد است که به شما فرصت انجام بازی های متنوعی را می دهد.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.