چالیدره مشهد؛ آماده برای یک روز پر هیجان

چالیدره مشهد
0

منطقه تفریحی چالیدره مشهد از مناطق تفریحی این شهر است که شما را مهمان طبیعتی بکر و جذاب می کند.  دره چالیدره یکی از دره های واقع در شهرستان طرقبه است که با جاذبه های چشم نواز خود گردشگران بسیاری را به سمت خود کشانده است. اگر می خواهید یکی از روزهای خوب خود را در طبیعت ناب مشهد بگذرانید می توانید روی این دره حساب ویژه ای باز کنید.

رزرو تور مشهد با قیمت عالی

مشهد شهری است زیارتی با انواع جاذبه های مذهبی. در کنار این توصیف از مشهد می توانیم ویژگی های دیگری را نیز قرار دهیم تا بتوانیم این شهر را دقیق تر و با استفاده از تمام قابلیت هایش وصف کنیم. مشهد شهری است زیارتی و سیاحتی و دارای فرصت های متنوعی از هر نوع. در واقع اگر چه مسافران این شهر اغلب با انگیزه های زیارتی پا به این شهر می گذارند، اما می توانند جاذبه های دیگری را نیز در دسترس داشته باشند.

در سال های اخیر مشهد انواع امکانات و تجهیزات رفاهی و تفریحی را در خود فراهم آورده تا در کنار کسب عنوان «قطب اصلی گردشگری زیارتی ایران» بتواند خود را به عنوان یکی از بهترین مقاصد سیاحتی در کشور و حتی در آسیا مطرح نیز کند. یکی از جاذبه هایی که در دهه های اخیر در مشهد به بهره برداری رسیده، چالیدره است که می تواند یک روز تفریحی فوق العاده را نصیب زائران و مجاوران امام رضا (ع) کند.

مهمانی در دل طبیعت ناب مشهد

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

دل به طبیعت زدن یکی از بهترین راه ها برای رهایی از تمام دغدغه های زندگی است.

در دل طبیعت برای چند لحظه می توانید از تمام دل مشغولی های خود رها شوید و بهتیرن لحظات زندگی تان را تجربه کنید. مسافران مشهد می توانند این طبیعت ناب را مهمان شهرستان طرقبه باشند و دل به چالیدره بزنند.آب، سبزه، هوای خوش، تفریح و شادی هدیه هایی است که چالیدره برای بازدیدکنندگان خود در نظر گرفته است.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

وسعت 160 هکتاری این منطقه و چشم اندازهای جذاب و زیبا سبب شده است در طول سال مسافران بسیاری چه ایرانی و چه خارجی از این دره بازدید کنند. تور ارزان قیمت مشهد از اصفهان فرصت خوبی برای بازدید و تفریح در این منقطه است. طبیعت ناب این منطقه می تواند زندگی را در رگ های شما به جریان بیندازد و حس آرامش محض را برای شما به ارمغان بیاورد.

از ساختن سدی بر روی رودخانه جاغرق تا افتتاح منطقه ای تفریحی و توریستی

در سال 1376 بر روی رودخانه جاغرق سدی ساخته شد. سدی که هدف ایجاد آن آبرسانی به زمین های کشاورزی بود و با مشارکت شرکت آب خراسان و شهرداری طرقبه ساخته شد.

اما وسعت این دره و قابلیت های بسیار آن مدیر عامل چالیدره را تنها به ساختن یک سد قانع نکرد. بنابراین مسئولان بر آن شدند تا این مکان را به منطقه ای  تفریحی و توریستی بدل کنند و از یکی دیگر از جاذبه های مشهد برای مسافران رونمایی کنند.

به همین منظور به تدریج انواع امکانات رفاهی را در این منطقه فراهم آوردند تا جایی که امروزه چالیدره در دسته جاذبه های پربازدید کلان شهر مشهد قرار گرفته است. اکنون اگر سری به این منطقه بزنید حضور گردشگران بسیار شما را شگفت زده می کند. یکی از دلایل محبوبت چالیدره در نزد گردشگران تفریحات جذاب و مهیجی است که در آن فراهم آمده است.

برای بازدید از چالیدره مشهد ، بهار و تابستان بهترین زمان است

شما هر زمانی که دوست داشتید می توانید از چالیدره دیدن نمایید. این منطقه در تمام ایام سال مسافرپذیر است.

اما باید بدانید که شش ماه اول سال برای سر زدن به چالیدره بهترین زمان است. چرا که در فصل های سرد سال انجام بسیاری از تفریحات جذاب چالیدره غیر ممکن است. البته به طور کلی فصل های سرد سال، زمان مناسبی برای مشهد گردی نیستند.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

چرا که مشهد دارای زمستان های بسیار سرد و در برخی روزها غیر قابل تحمل است. از دیگر مناطق تفریحی مشهد که می تواند یک روز خوب و شاد را نصیب شما کند، هلیوم پارک مشهد است که به شما فرصت انجام بازی های متنوعی را می دهد.

هر چیزی که باید درباره چالیدره مشهد بدانید!

چالیدره مشهد منطقه ای تفریحی و گردشگری در استان خراسان رضوی، طرقبه، کیلومتر دو جاده نغندر واقع شده است. همانظور که گفتیم مجموعه گردشگری و تفریحی چالیدره مشهد یکی از مکان های معروف تفریحی در مشهد میباشد و امکانات تفریحی زیادی از جمله قایق سواری، ماهیگیری و رستوران های سنتی را در دل خود جای داده است.

چالیدره مشهد در سال میزبان تعداد زیادی گردشگر هم از داخل و هم از خارج کشوراست که نشان دهنده محبوبیت آن نیز میباشد. چالیدره مشهد با پوشش گیاهی مناسب و سرسبز، آب و هوای معتدل و خنک و دریاچه بسیار زیبای آن، مکانی مناسب برای گذراندن یک روز هیجان انگیز در کنار عزیزانتان است. چالیدره مشهد بین دو کوه واقع شده است و برای رسیدن به آن از مشهد حدود 45 دقیقه باید در مسیر باشید.

این مجموعه در دره چالیدره در کنار دره های ارغوان و دره های دیگر قرار دارد. مساحت چالیدره مشهد حدود 160 هزار هکتار میباشد و حدود1433 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. در سال 1376 شهرداری طرقبه و شرکت آب منطقه ای خراسان در طی مذاکراتی تصمیم گرفتند یک سد روی رودخانه جاغرق بنا کنند.

این سد به سد چالیدره مشهد مشهور است. آب سد چالیدره مشهد تمامی زمین های کشاورزی این منطقه را جانی دوباره بخشید. سد چالیدره مشهد که درکنار کوه واقع شده بود به تدریج دریاچه کوچکی بالای کوه بوجود آورد که این دریاچه نقش بسیار زیادی در گردشگری داشت و به سرعت توجه مهندسان چالیدره مشهد را جلب کرد.

مهندسان با همفکری و همکاری هیات امنا تصمیم گرفتند در این منطقه یک فضای گردشگری بنا کنند. پروژه چالیدره مشهد توسط شهرداری طرقبه و شهرداری استان خراسان کلید خورد وساخت آن بیش از چند میلیارد تومان هزینه برد، در طی سال های متعدد گسترش پیدا کرد و امکانات تفریحی و رفاهی زیادی در آن بنا شد؛ امکاناتی که بسیاری از گردشگران را به بالای کوه فرا میخواند و جالب است بدانید با اینکه مدت کمی است که چالیدره مشهد افتتاح شده ولی افراد بسیار زیادی در این مجموعه شاغل میباشند.

ماهی های زیادی با نژاد های مختلف به خاطر جریان رودخانه در دریاچه چالیدره مشهد زندگی میکنند. به همین دلیل ماهیگیری یکی از محبوب ترین فعالیت های گردشگری چالیدره مشهد است و گردشگران عزیز میتوانند در هر زمان از روز تجهیزات ماهیگیری را از مجموعه چالیدره مشهد اجاره کنند و از ماهی گیری لذت ببرند چرا که ماهیگیری ورزشی آرامبخش به حساب می آید. البته هزینه اجاره تجهیزات ماهیگیری در طول شب و روز تغییر میکند.

حتی بسیاری از افراد که به غواصی علاقه دارند نیز میتوانند در چالیدره مشهد به کمک مربی های کارکشته غواصی را بیاموزند و مدت کوتاهی را در دنیای زیر آب سپری کنند. اگر به  قایق سواری علاقه زیادی دارید دریاچه چالیدره مشهد یکی از بهترین مکان ها برای قایق سواری میباشد که دارای نمونه های مختلف قایق که شامل قایق پارویی، قایق پدالی، قایق پدالی خانوادگی، قایق موتوری و قایق کودکان در مجموعه تفریحی چالیدره مشهد میباشد.

چالیدره مشهد بانجی جامپینگ 

بانجی جامپینگ یا همان پرش از ارتفاع یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات چالیدره مشهد میباشد و مخصوص افرادی است که علاقه زیادی به ترشح آدرناالین دارند!  میتوانید در این مجموعه با امکانات ایمنی تمام و کمال این ورزش هیجان انگیز را امتحان کنید و از ارتفاع به پایین بپرید ولی اگر بیماری های قلبی دارید به هیچ عنوان این ورزش را انجام ندهید.

عکس چالیدره مشهد

در مجموعه چالیدره مشهد عکاس خانه سنتی وجود دارد که شما میتوانید لباس های زیبا و محلی خراسانی را بپوشید و عکس های یادگاری زیبایی را با خود به یادگار ببرید و همچنین با فرهنگ و آداب رسوم و نوع پوشش مردم استان خراسان بیشتر آشنا شوید.

چالیدره مشهد قیمت بلیط

قیمت بلیط های چالیدره مشهد بستگی به نوع تفریحاتی که در آنجا انجام میدهید دارد و هرچه از قسمت های تفریحی بیشتر استفاده کنید مبلغ افزایش میابد ولی در هنگام ورود باید مبلغ 18 هزار تومان به نگهبان درب جهت ورودی بپردازید و این مبلغ امسال یعنی سال 1400 میباشد، ولی تورهایی که رزرو میکنید میتواند تخفیف های زیادی از این مجموعه برای گردشگران دریافت کند و تفریح در این منطقه طبیعی هیجان انگیز را برای شما ارزان تر تمام کند.

چالیدره مشهد در شب زیبایی های بسیار و تمام نشدنی دارد. به هر سویی که نگاه کنید انعکاس نور ماه و چراغ ها را که در آب افتاده اند میتوانید مشاهده کنید و لذت ببرید همچنین نسیم های خنک ودلنوازی میوزد که بسیار لذتبخش است. درشب های فصل تابستان در چالیدره مشهد جای سوزن انداختن نیست چرا که گردشگران برای هوای دلچسب این مجموعه در این مکان جمع میشوند.

چالیدره مشهد زمستان

برخی از مجموعه های تفریحی در زمستان ها تعطیل یا بسیار خلوت میشوند ولی در چالیدره همچنان در فصل زمستان میتوان جنب و جوش را به خوبی لمس کرد. در چالیدره با وجود کافه های زیاد و رستوران های سنتی باصفا دیگر سرمای زمستان قابل احساس نیست و لذت تفریحی زمستانه را برای گردشگران دوچندان میکند.

4.5/5 - (4 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.