کاهش هزینه‌های سفر به کیش + بهترین راهکار ها

کاهش هزینه‌های سفر به کیش
0

کاهش هزینه‌های سفر به کیش : طی تحقیقاتی که قبل از سفرم به کیش انجام دادم متوجه شدم که در سال‌های اخیر، هزینه‌های تور کیش به دلیل افت تعرفه‌های پروازی و افزایش تنوع گزینه‌های اقامتی کاهش یافته است. این مسئله باعث شده تا برای مسافران، کیش به عنوان یک مقصد گردشگری مقرون به صرفه‌تر و دسترس‌پذیرتر باشد. البته این کاهش نسبتا به تورم جامعه واقعت اندک است .

افزایش رقابت بین شرکت‌های هواپیمایی و انواع مختلفی از هتل‌ها و اقامتگاه‌ها منجر به افزایش تنوع گزینه‌ها و کاهش قیمت‌ها شده است. همچنین، توسعه بنادر و فرودگاه کیش بهبود امکانات نقلیه و دسترسی به این جزیره را هموارتر کرده است که نیز به کاهش هزینه‌های سفر کمک کرده است.

به علاوه، برخی از تخفیفات و پیشنهادات ویژه در اختیار مسافران قرار گرفته تا هزینه‌های سفر به کیش را کاهش دهند. در این مقاله با من همراه باشید تا مهم ترین و تاثیر گذار ترین راهکار ها برای سفر کم هزینه را برایتان شرح دهم این گونه می توانید سفری ارزان و خاطره انگیز را تجربه نمایید.

به‌ زمان و روز سفرتان دقت کنید!

اولین مسئله ای که به نظر من کمک بسیار زیادی به کم شدن هزینه های سفرتان دارد این است که به‌ زمان و روز سفرتان دقت کنید. طی تحقیقاتی که من انجام دادم طبیعتاً هر منطقه‌ای که در برخی از ایام سال مسافر زیادی داشته باشد، هزینه هتل‌ها و پروازهایش بیش تر می شود. دلیل این موضوع را می‌توان سوءاستفاده از تعداد بالای مسافر یا هر چیز دیگری دانست. اما به‌ هر حال قیمت‌ها بیشتر می‌شود و جزیره کیش نیز از این قاعده مستثنی نیست.

ماه‌های مناسب برای سفر ارزان و کاهش هزینه های سفر به کیش

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

یکی از مهم ترین نکاتی که من به صورت تجربی به دست اوردم ماه‌های مناسب برای سفر ارزان به کیش است.  با توجه‌به گرمای هوای کیش، از اواخر خرداد تا اواخر مرداد، مسافر کمتری به کیش  می روند. به همین دلیل قیمت تورهای کیش به‌صورت قابل‌ توجهی کم می شود. اولین بار که در فصل بهار به کیش سفر کردم هزینه های زیادی را پرداخت کردم، اما این بار در ماه شهریور به کیش سفر کردم که هزینه های سفریم بسیار کم شد.

اگر می‌خواهید به تور ارزان کیش بروید و طاقت گرمای هوا را نیز دارید، این ایام زمان مناسبی برای سفر است. فقط سعی کنید در طول روز به بیرون از هتل نروید و گردش‌هایتان را به شب موکول کنید. شب‌ها هوا خنک‌تر است و دچار آفتاب‌سوختگی نخواهید شد. حس و حال هوای کیش در ایام تابستان واقعا جالب بود من در کیش انواع جنگ های شبانه را دیدم و از همه ان ها نهایت لذت را بردم. اگر به دنبال سفر به کیش هستید حتما در تابستان به این جزیره دوست داشتنی سفر نمایید.

تور کیش با مبادی مختلف مانند تور کیش از اصفهان می توانید تهیه کنید.

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

در طول ایام هفته چه زمانی به کیش سفر کنیم؟

به نظر من اوج سفر مسافرین به جزیره کیش بین روزهای سه‌شنبه تا جمعه است. به همین دلیل قیمت تور کیش در این روزها بیش تر می شود.  

افزایش آن مربوط به قیمت هتل‌های کیش نیست. به نظر من هواپیماها دلیل اصلی بیشتر شدن قیمت تور کیش در ایام آخر هفته اند.  به همین دلیل برای کاهش هزینه تور کیش، تا جای ممکن در روزهای شنبه تا دوشنبه به سفر بروید. من شنبه صبح راهی کیش شدم و صبح سه شنبه از کیش خارج شدم این کار واقعا در کم شدن هزینه های سفرم به کیش تاثیر داشت.

حواستان به ساعت پروازتان باشد

به نظر من یکی از مهم ترین عواملی که در قیمت پرواز اثر گذار است ساعت پرواز است. من در سفرم به کیش به ساعت پرواز دقت کردم.قیمت پروازهای کیش در هر ساعت مختلف است. دلیل این موضوع نیز تعداد بیشتر مسافر در برخی از ساعات خاص در طول روز است. به‌عنوان‌مثال در ساعات نزدیک به ۱۴:۰۰ قیمت پروازهای کیش بیش تر می شود.

دلیل این موضوع نیز مربوط به ساعت Check In یا ورود هتل‌ها است که در ساعت ۱۴:۰۰ انجام میگیرد. مسافرها نیز برای اینکه در جزیره کیش معطل نشوند، پروازهای ساعت ۱۰ الی ۱۱ را انتخاب می‌کنند تا در ساعت ۱۴:۰۰ در کیش فرود بیایند. اما شما می‌توانید پروازهای بعدازظهر را انتخاب کنید. این پروازها کم‌طرف‌دارتر بوده و قیمت آن‌ها نیز کمتر است. من پیشنهاد می کنم که تایم بعد از ظهر به کیش سفر کنید زیرا این ساعت پرواز بسیار قیمتی مناسبی دارد.

پروازهای مقرون‌به‌صرفه برای کاهش هزینه های سفر به کیش

خروج از هتل در ساعت ۱۲:۰۰ ظهر انجام می گیرد. به همین علت قیمت پروازهای بعدازظهر جهت برگشت از کیش بیشتر خواهد شد. برای کاهش قیمت تور کیش می‌توانید پروازهای صبح را جهت برگشت انتخاب کنید. پروازهای بعدازظهر با توجه‌ به ساعت Check Out هتل‌ها قیمت بیشتری دارند. من در اخرین سفرم به کیش از پرواز های مقرون به صرفه استفاده کردم این گونه هزینه هایم به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرد.

دور ایرلاین‌های معروف را خط بکشید

این بار در سفرم به کیش ترجیح دادم از ایرلاین های معروف استفاده نکنم به نظر من ایرالاین های معروف فقط پول برندشان را می گیرند.

این موضوع به نظر من  برای ایرلاین‌های هواپیمایی ماهان و ایران‌ایر نیز صادق است.  این شرکت‌ها پروازهایشان چند درصد قیمت بیشتری نسبت به دیگر ایرلاین‌ها دارد و مناسب سفرهای ارزان به کیش نیستند. به همین دلیل سعی کنید از ایرلاین‌هایی مانند وارش، پارس و معراج نسبت به رزرو پرواز کیش اقدام کنید. این ایرلاین‌ها نسبت به ماهان و ایران‌ایر قیمت کمتری دارند و اگر فکر می کنید که کیفیت خوبی ندارند سخت در اشتباه هستید.

تهیه تور کیش از مبادی مختلف مانند تور کیش ار تبریز

انتخاب هتل‌های ارزان قیمت کیش

با توجه به پرس و جوهایی که کردم متوجه شدم جزیره کیش تقریباً هیچ هتل ۴ یا ۵ ستاره ارزان‌قیمتی ندارد. به همین علت  برای داشتن یک سفر ارزان به کیش، بهتر است به سراغ هتل‌های ۳ ستاره بروید. این هتل‌ها کیفیت بهتری نسبت به هتل‌های ۲ ستاره کیش داشته و قیمتشان نیز معقول‌تر است. من این بار در سفرم شب اول در هتل سه ستاره اقامت کردم و شب دوم در هتل دو ستاره این گونه هزینه های سفرم واقعا کم شد شما هم برای کم شدن هزینه های هتلتان حتما این کار را انجام دهید.

من احتمال این را می دادم که در جزیره کیش با گرمای زیادی روبرو می شوم برای همین قبل از رزرو هتل نظر کاربران را راجع به هتل مطالعه کردم بعد هتل های 2 ستاره و 3 ستاره را رزرو کردم. واقعا در هزینه های سفرم به کیش صرفه جویی شد بهتر است شما هم این گونه هتل رزرو نمایید.  چند مورد از هتل های ارزان و با کیفیت کیش شامل هتل سان رایز، هتل سارا، هتل لوتوس و هتل پارسیان هستند.

 نزدیک به ساحل و مراکز تفریحی کیش اقامت کنید

کاهش هزینه‌های سفر به کیش

هتل‌های نزدیک به ساحل و مراکز تفریحی، هزینه حمل‌ونقل و دریافت تاکسی را در جزیره به‌شدت کاهش می‌دهند. در سفر قبلیم به کیش بیش تر پول هایم صرف تاکسی و اژانس شد اما این بار تصمیم گرفتم در هتل های سه ستاره و دو ستاره نزدیک به ساحل اقامت کنم هزینه هایم به شدت کم شد.

متأسفانه هزینه تاکسی در جزیره کیش بسیار گران است؛ به طوری  که باید  برای یک مسیر کوتاه، بین ۴۰ الی ۶۰ هزار تومان هزینه کنید. اگر هدفتان از سفر به کیش استفاده از تفریحات ساحلی و خرید از مراکز تجاری است، هتل‌های نزدیک به این مناطق را رزرو کنید تا هزینه‌های حمل‌ونقل‌تان کاهش پیدا کند. من این روش را انجام دادم و واقعا  برایم مقرون به صرفه بود شما هم حتما این را امتحان کنید.

برای میل کردن غذا به رستوران‌های کیش نروید

حداقل هزینه هر نفر در رستوران‌های کیش بین ۴۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان است. اگر به‌صورت خانوادگی به رستوران بروید احتمالاً بایستی برای یک وعده شام حدوداً ۲ میلیون تومان هزینه کنید. با توجه‌ به قیمت غذاها در رستوران‌ها، هزینه سفر به کیش برای شما چند برابر خواهد شد. اما شما می‌توانید چند روزی را به فست‌فودی‌های کیش بروید یا در هتل‌آپارتمان‌ها اقامت داشته باشید و خودتان آشپزی نمایید. به این شکل هزینه خورد و خوراکتان کمتر خواهد شد. من ترجیح دادم به غذا خوری های ساحلی بروم هزینه غذا خوری های ساحلی بسیار مناسب بود. حدود 2 تا 3 میلیون در هزینه هایم صرفه جویی شد.

از هر کجا که هستید مثلا تور کیش از شیراز را از سفرآس 24 می توانید تهیه کنید.

از بازارهای محلی کیش خرید نمایید

نمی‌توان به جزیره کیش سفر کرد و هیچ خریدی در آن انجام نداد. اما قیمت اجناسی که در مراکز خرید کیش و پاساژهای آن وجود دارد بسیار  گران است. به همین دلیل  برای خرید پیشنهاد می‌کنیم که از بازارهای محلی استفاده کنید. به جرات می توانم بگویم هزینه پاساژ های کیش چندین برابر  بازار های محلی است من این بار در این سفرم ترجیح دادم از صنایع دستی خرید انجام دهم این گونه در هزینه هایم واقعا صرفه جویی شد.

دلیل ارزان تر بودن این بازار ها این است که فروشندگان این بازارها هیچ هزینه‌ای بابت اجاره مغازه نمی‌دهند و به همین دلیل قیمت اجناس‌شان کمی ارزان‌تر از پاساژها است. از بازارهای محلی معروف کیش نیز می‌توان به بازار شهر چین، بازار عرب‌ها و بازار ته لنجی کیش اشاره کرد. من بیش تر خرید هایم را از بازار چینی های کیش انجام دادم و واقعا لذت بردم و تمام اجناس مقرون به صرفه بود.

تور لحظه آخری برای کاهش هزینه سفر به کیش

قیمت بلیت هواپیما تور لحظه آخری کیش بسیار کمتر از حالت عادی است. این تورها اغلب در مواقعی برگزار می‌شوند که هواپیما در یک الی دو روز آینده پرواز داشته و فقط چند صندلی خالی داشته باشد . به همین علت  ایرلاین مربوطه برای فروش آن‌ها قیمت بلیت‌ها را کاهش می‌دهند.

شما می‌توانید از این فرصت جهت داشتن یک سفر ارزان به کیش استفاده کنید. من اولین کاری که کردم این بود که تور لحظه اخری را رزرو کردم این کار کمک زیادی به کاهش هزینه هایم کرد. برای این که بتوانید بهترین تور لحظه اخری را رزور کنید از وب سایت سفر آس 24 اقدام به خرید بلیط کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.