راهنمای رزرو بلیط تفلیس 1403 ارزان قیمت

0

به طور جدی، گرجستان یکی از ارزان ترین کشورهایی است که من تا به حال در آن سفر کرده ام (درست در پشت مصر و ترکیه با بالکانهای متعدد) و اگر سایر مقالات سفرآس 24 را در مورد زمان حضور من در این کشور خوانده اید، می دانید که بسیار شگفت انگیز است و کاملاً بی خطر است. در این مقاله سعی دارم راجع به هزینه های لازم در سفر به تفلیس و بلیط تفلیس ارزان و قیمت بلیط تفلیس به استانبول و بلیط تفلیس به تهران اتوبوس یا شهرهای دیگر با شما صحبت کنم پس با من همراه باشید.

بلیط تفلیس به استانبول بخریم یا زمینی سفر کنیم؟

بلیط تفلیس به استانبول

شهروندان گرجستان و تفلیس تنها در صورتی می توانند وارد ترکیه شوند که آزمایش PCR آنها منفی باشد، که توسط نامه رسمی سفارت تأیید شده است. سفر به ترکیه کاملاً امکان پذیر است حتی برای گردشگرانی که بعد از گرجستان ترکیه را انتخاب می کنند. حتی آنها می توانند بلیط تفلیس به انتالیا را خریداری کنند و این کشور را ترک کنند.

ما در تلاش هستیم تا شهروندان ترکیه ای را  نیز به سفر به گرجستان علاقه مند کنیم. تا کنون، آنها بیشتر از طریق زمین از مرز عبور کرده و در واقع بلیط تفلیس ارزان را ترجیح داده اند. در استراحتگاه های ساحلی استراحت کرده اند، اگرچه شهروندان ترکیه اغلب با ماشین شخصی سفر می کنند و هم هتل و هم تورها را خود انتخاب می کنند.

بنابراین گردشگرانی که به تفلیس سفر می کنند نیز می توانند زمینی به ترکیه مراجعه نمایند. اما قطعا برای خروج از گرجستان و رسیدن به دبی سفر زمینی کمی دشوار است و برای کسانی که قصد بازدید ایران را ندارند حتما باید بلیط تفلیس به دبی را خریداری کرد.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

بلیط تفلیس به دبی را چگونه بخریم ؟

راحتترین راه این است که قیمت بلیط تفلیس را چک کرده و به طور مستقیم به دبی خریداری نمایید. اما این راه حل فقط برای مواقع اضطراری کاربرد دارد. شما می توانید با خرید بلیط تفلیس به تهران اتوبوس بعد از گذشتن از ایران به دبی سفر کنید. همچنین با اتوبوس از جنگل های انبوه این منطقه عبور کنید و از سفر لذت دوچندان ببرید.

شاید مقصد بعدی شما ایران نباشد و ترجیح دهید بلیط تفلیس به انتالیا یا بلیط تفلیس به استانبول را خریداری کنید و بعد از تفریحات آبی در آنتالیا یا استانبول به دبی سفر  کنید. به هر حال اگر قصد خرید بلیط هواپیما دارید باید از فرودگاه تفلیس به این شهرها سفر کنید و اگر اتوبوس را ترجیح می دهید حتی می توانید از ابتدای مرز یک ماشین و اتوبوس شخصی را کرایه کنید.

بلیط تفلیس و هزینه های سفر به این شهر

قیمت بلیط تفلیس

بیایید شروع کنیم تا به شما نشان دهیم که چقدر دسترسی به این کشور با تفکیک دقیق هزینه سفر در گرجستان آسان است. این بودجه بر اساس سفری است که من در سال 2019 به گرجستان انجام دادم. بهای قیمت بلیط تفلیس را پرداخت کردم و همه قیمت ها در آن زمان هم اکنون نیز تغییر زیادی نکرده است. این بودجه دقیقاً بر اساس سفری که من انجام داده ام و اقامت در هتل ها، بازدید از جاذبه ها و غذا خوردن در مکان های معمولی چیده شده است. بنابراین می توانید مطمئن باشید که کاملا معتبر است.

بدیهی است که این امر شامل سفرهای مقرون به صرفه یعنی غذا خوردن در رستورانهای ارزان و محلی و اقامت در مهمانسراهای ارزان و محلی و حتی خرید بلیط تفلیس ارزان و بلیط تفلیس به تهران اتوبوس می شود. اما برخی موارد اضافی را نیز شامل می شود که شاید به عنوان اقلام سفر مقرون به صرفه تلقی نشوند، اما بسیار ارزشمند هستند. مانند سفری به منطقه کوهستانی توشتی.

من همچنین برخی از سفرهای روزانه را در بودجه سفر گرجستان قرار داده ام، زیرا آنها برای دیدن بیشتر این کشور در زمان کوتاه بسیار مناسب هستند و برای مسافران انفرادی بسیار آسان است. با این حال، اگر گروهی از شما وجود سفر می کنید، ممکن است اجاره ماشین و غیره برای بازدید از این مکان ها ارزان تر باشد.

هزینه ها شامل هزینه هیچ نوع ویزا و همچنین هزینه پروازهای بین المللی یا بیمه مسافرتی نخواهد شد بنابراین این موارد را نیز فراموش نکنید. وقتی صحبت از بیمه می شود، من در طول مدت اقامتم در گرجستان از بیمه مسافرتی World Nomads استفاده کردم. متناوبا، اگر به دنبال بیمه مسافرتی با پوشش Covid-19 هستید، پس به دنبال بیمه نامه های بزرگ عشایر Safetywing نباشید. این افراد شما را با قیمت های بسیار عالی پوشش می دهند، از جمله اگر مجبور به قرنطینه باشید!

اگر از اروپا به گرجستان پرواز می کنید، معمولاً ارزان ترین پروازها و بلیط تفلیس ارزان پروازهایی هستند که در کوتایسی – شهری که محل پارلمان این کشور است – انجام می شوند. زیرا در این فرودگاه اغلب هواپیماهای ارزان قیمت مورد استفاده قرار می گیرد. سپس باید خود را از کوتایسی به تفلیس، پایتخت برسانید. جایی که برنامه سفر شروع می شود (که به اندازه کافی ساده است) اما زمان و بودجه کمی را برای این کار در نظر بگیرید.

اگر می خواهید پروازهایی را که در کوتایسی به زمین می نشینید با پروازهایی که در تفلیس انجام می شود مقایسه کنید و در کل بهترین معامله را پیدا کنید، من به شدت توصیه می کنم از سفرآس 24 استفاده کنید. این سایت پیشنهاد من برای پیدا کردن ارزان ترین بلیط ها. همچنین اگر قصد خرید بلیط هواپیما ندارید و قیمت آن برای شما زیاد است می توانید بلیط تفلیس به تهران اتوبوس یا استفاده از ون های زمینی را در لب مرز ترکیه و ایران تجربه کنید.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

هزینه های جانبی بعد از خرید بلیط تفلیس

هزینه اقامت

هزینه های اقامتی احتمالاً بیشترین هزینه را در هنگام سفر به گرجستان دارند. زیرا هدف آنها بازار گردشگری است و بنابراین از خدمات محلی مانند غذا و حمل و نقل بیشتر است. در حقیقت، آنها 41 درصد از کل هزینه های من در کشور را در بر گرفتند. بله، من از یک برنامه بسیار شگفت انگیز، اما مفید به نام TravelSpend برای ردیابی این موارد استفاده می کنم. اما اگر زبان نمی دانید سفرآس 24 عالی به نظر می رسد.

از آنجا که گرجستان به عنوان مقصد سفر محبوبیت بیشتری پیدا می کند، من مطمئن هستم که نرخ اقامت حتی در خوابگاه ها حتی بیشتر خواهد شد. بنابراین در اسرع وقت به این کشور بروید! در مکانهای اصلی گردشگری در گرجستان مانند تفلیس، باتومی، کوتایسی و غیره، خوابگاه هایی برای مسافران دارای کوله پشتی را خواهید دید.

معمولاً دارای خوابگاه و اتاق های خصوصی و آشپزخانه های مشترک، حمام و نشاط عمومی معمول است. در ایران اینگونه خوابگاهها هاستل نام دارد. اگر با بلیط تفلیس به تهران اتوبوس سفر می کنید اقامت در این مکانها عالی است. اما اگر بعد از اینجا قصد خرید بلیط تفلیس به استانبول را دارید شاید اقامت در هاستل ها را نپسندید.

در سایر نقاط کشور، به ویژه در مناطق کوهستانی احتمالاً اقامتگاه های مقرون به صرفه در خانه یا مهمانسراهای کوچک وجود دارد. اغلب می تواند به همان اندازه هتل ارزش خوبی داشته باشد (اگر بهتر نباشد) و راهی شگفت انگیز برای تجربه فرهنگ محلی است. هزینه یک اتاق خصوصی در خوابگاه یا مهمانپذیر حدود 45-65 لاری گرجستان (GEL) است که حدود 14 پوند، 16 یورو یا 19 دلار آمریکا است. برخی از اتاقهای با این قیمت ممکن است مجزا باشند، اما اغلب آنها می توانند حمام مشترک داشته باشند.

همانطور که انتظار دارید، اقامت در تفلیس پایتخت و مناطق دور افتاده معمولاً کمی بیشتر از جاهای دیگر کشور است. بنابراین حتی اگر بلیط تفلیس ارزان خریداری کنید ممکن است هزینه هتل عالی نباشد. برای ایده ها و راهنمای قیمت گزینه های خوابگاه و هتل در تفلیس را بررسی کنید .وقتی صحبت از خوابگاه ها به میان می آید، شما به دنبال پرداخت حدود 25 لاری برای یک تخت خواب هستید که حدود 6.50 پوند ، 7.5 یورو یا 8.50 دلار آمریکا است. اما به خاطر داشته باشید که این نوع اقامت اغلب فقط در مکانهای مهم گردشگری در دسترس است.

در سایر نقاط، به ویژه در مناطق کوهستانی روستایی، کمپینگ ارزان ترین گزینه خواهد بود. اگر با وسایل شخصی خود آماده شده اید، مطمئن شوید که برای کمپینگ در ارتفاع سرد وسایل مناسبی دارید. اگر می خواهید پیاده روی های چند روزه ای را در گرجستان انجام دهید، داشتن وسایل شخصی نیز مفید خواهد بود. البته اگر ساکن دبی هستید و قصد خرید بلیط تفلیس به دبی را دارید با توجه به دمای هوای کویری در دبی اقامت در جنگلهای تفلیس توصیه نمی شود.

غذا و نوشیدنی و تنقلات خیابانی

خوب حالا ما قسمت گران قیمت را از سر راه برداشته ایم. منتظر باشید اگر فکر می کنید قیمت آن چگونه است. ما به هزینه های غذا و نوشیدنی در گرجستان می رسیم، که بسیار ارزان است. حتی اگر بیرون و در کافه ها و رستوران ها غذا بخورید. در واقع، این یکی از کشورهایی است که حتی ارزش خرید از سوپرمارکت برای پختن غذا در خوابگاه را ندارد (مگر اینکه واقعاً می خواهید مانند من غذای سالم بخورید!) زیرا غذا خوردن در بیرون بسیار ارزان است.

این را باید اضافه کرد که در خوابگاهی که در تفلیس اقامت داشتم، هیچ مکان اقامتی واقعاً آشپزخانه نداشت. اما بیشتر آنها صبحانه ارائه می دهند. بنابراین این موضوع شما را مجبور می کند شام و ناهار و مقداری نوشیدنی برای خرید سفارش دهید. غذاهای گرجی ساده و دلچسب، شور اما خوشمزه هستند. میان وعده های خیابانی رایج هستند و فقط چند لاری هزینه دارند و معمولاً شامل میوه، شیرینی و آجیل هستند. اجناس نانوایی ارزان قیمت، مانند غذای ملی خاچاپوری و انواع مختلف آن، گزینه های خوبی برای ناهار هستند.

این غذاها در همه جا سرو می شوند، از نانوایی های داخل دیوارها گرفته تا رستوران های خوب و اساساً پای پنیری، اسفناج یا گوشت یا تخم مرغ هستند. قیمت های ارزان تر آن حدود 3-5 لیتر است و به شدت پر می شوند! قهوه نیز در گرجستان به وفور نوشیده می شود – هورا -معمولاً مانند قهوه عربی / ترکی درست می شود و سیاه و شیرین سرو می شود. بسته به اینکه کافه ای که در آن مشروب می خورید چقدر شیک است، قیمت فنجان فقط 3-5 دلار است!

آبجوها برای یک گزینه محلی عالی حدود 5 لیر است. اما محبوب ترین در گرجستان شراب است که در اینجا تهیه می شود و خوشمزه است. آب لوله کشی در سراسر کشور قابل نوشیدن است و بنابراین اگر با یک بطری آب فلزی سفر می کنید آب رایگان است.

برای شام، اگر در کافه ها / رستوران های محلی ، به ویژه در تفلیس غذا می خورید، یک گزینه معمولی به احتمال زیاد برای شما بین 20 تا 30 لیر به ازای هر نفر باز می گرداند. در خارج از پایتخت، به احتمال زیاد در حدود 15-25 لاری حقوق دریافت خواهید کرد. اگر قصد خرید بلیط تفلیس به دبی حتما در تفلیس از آبجو خود لذت ببرید زیرا در دبی هم گرانتر است و هم در هر منطقه ای در دسترس نیست.

بنابراین با فرض اینکه صبحانه شما در نرخ اقامت شما گنجانده شده است، من حدود 40-50 لاری تقریباً برای هر نفر در روز برای ناهار، میان وعده، شام، قهوه، نوشابه و الکل، که تقریباً معادل 10 تا 13 پوند است پرداخت کردم. 12-16 یورو و 14-17 دلار آمریکا در روز.

هزینه حمل و نقل

بعد از خرید و چک کردن قیمت بلیط تفلیس استفاده از حمل و نقل محلی در گرجستان آسان و فراوان است و راهی عالی برای کاهش بودجه شما است. به طور کلی، مارشروتکا، که مینی ون های محلی هستند و با سرعتی هشدار دهنده در سراسر کشور حرکت می کنند! در غیر این صورت تاکسی های مشترک، مانند Uber به صورت موقت کار می کنند و تاکسی یا رانندگان خصوصی نیز در دسترس هستند.

برنامه های اشتراک گذاری مانند Uber در شهرهای بزرگ فعالیت می کنند و یک مترو خوب و بسیار ارزان در تفلیس نیز وجود دارد. این دستگاه بر روی سیستم شارژ کارت کار می کند. در نظر داشته باشید، احتمالاً در 14 روز اقامت خود در گرجستان چند بار به تفلیس باز خواهید گشت. دلیل ساده این امر این است که اکثر وسایل حمل و نقل عمومی به داخل و خارج از پایتخت حرکت می کنند. این بدان معناست که رفتن به سراسر کشور، بدون بازگشت به تفلیس، دشوار است.

هزینه یک مارشروتکا از تفلیس تا تلوی حدود 10 لاری و از تفلیس تا کازبیگی نیز همین هزینه را دارد. حالا اگر قصد خرید بلیط تفلیس به انتالیا یا بلیط تفلیس به تهران و یا غیره را دارید می توانید به وسیله همین ون ها تا لب مرزر بروید و بعد بلیط دیگری خریداری کنید تا ارزان تر تمام شود.

یک تاکسی سواری در تفلیس، ممکن است حدود 7 لیر هزینه داشته باشد و همانطور که قبلاً گفتم، اضافه کردن کارت مترو بین 5-7 لاری باید تمام وقت شما را به راحتی پوشش دهد. هزینه حمل و نقل سفر من در گرجستان حدود 210 لاری بود. همچنین برای سفرهایم در گرجستان، یک سیم کارت Geocell با 10 گیگابایت داده به قیمت 35 لاری دریافت کردم.

5/5 - (1 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.