پارک وکیل آباد مشهد؛ پارکی جنگلی با بهترین چشم اندازها


زینب رمضانی 28 دی 1399 7 دقیقه مطالعه
iOS 14

یکی از جاذبه های تفریحی کلان شهر مشهد پارک وکیل آباد است. این پارک با داشتن محیطی سرسبز و چشم نواز می تواند برای یک تفریح خانوادگی و دوستانه فضای بسیار مناسبی باشد. بوستان جنگلی وکیل آباد در میان گردشگران این شهر محبوبیت خاصی دارد و امکانات رفاهی آن برای بسیاری از مسافران قابل توجه است.

کلان شهر مشهد اگر چه بیش از همه با نام شهری مذهبی شناخته می شود اما از جاذبه های تفریحی نیز خالی نیست. در واقع وجود بارگاه منور رضوی این شهر را بیش از همه به داشتن جاذبه های مذهبی معروف کرده است. اغلب مسافران این شهر نیز با انگیزه های زیارتی وارد این شهر می شوند. اما جالب است بدانید اکنون شهر مشهد یکی از بهترین مقاصد تفریحی کشور است. در حقیقت پر مخاطب بودن این شهر به سبب وجود حرم امام رضا (ع) باعث شده امکاناتی متناسب با این حجم از گردشگر در این شهر فراهم شود. با قدم گذاشتن در خیابان های مشهد متوجه خواهید شد که این شهر هر روز با احداث بناهای جدید شکل دیگری به خود می گیرد.

اگر سال ها پیش به مشهد سفر می کردید نهایتاً برای تفریح چند پارک را در اختیار داشتید و می توانستید در بازارهای اطراف حرم گشتی بزنید. اما اکنون جاذبه های شهر مشهد فرصت استراحت را به شما نمی دهند. بازدید از انواع پارک ها، شهر بازی ها، بناهای تاریخی، جاذبه های مذهبی، مجموعه های آبی و غیره می تواند لحظات سفر شما را پر کند. شما هر روز می توانید برنامه های متنوع زیارتی و تفریحی  و گردشی برای خود بچینید بدون اینکه احساس خستگی کنید. یکی از پارک های بزرگ و دلباز این شهر که به راحتی در دسترس شماست پارک وکیل آباد است.

فضایی سرسبز با پوشش گیاهی زیبا

پارک وکیل آباد از جمله جاذبه های تفریحی مشهد محسوب می شود که با فضای مطلوب خود لحظاتی دوست داشتنی را برای شما فراهم می کند. این بوستان جنگلی که 250659 متر مربع وسعت دارد در هشت کیلومتری مشهد واقع شده است. این مجموعه را می توان یکی از بزرگترین پارک های نه تنها مشهد بلکه ایران به حساب آورد. این پارک در سال 1348 از طریق صاحب آن یعنی حسین ملک به شهرداری مشهد واگذار گردید تا مورد استفاده عمومی قرار بگیرد.

پارک وکیل آباد که قبلاً به نام باغ وکیل آباد مشهور بود  از قدیم الایام مورد توجه ساکنین مشهد بوده است و اکنون نیز یکی از پربازدیدترین اماکن این شهر محسوب می شود. فضای جذاب این بوستان که با انواع درختان سرو، کاج و چنار زینت یافته است شما را مهمان یک جنگل بسیار زیبا و سرسبز می کند. نهرهایی زیبایی که در این پارک جریان دارند صفای دیگری به این مجموعه بخشیده اند. این فضای جذاب می تواند عکس هایی فوق العاده برای شما به یادگار بگذارد.گشت در جاذبه های مشهد را می توانید در مراکز خرید خوب این شهر تجربه کنید. یکی از بازارهای خوب مشهد که با کالاهایی متنوع در خدمت مسافران است مرکز خرید پروما است.

امکانات جانبی پارک وکیل آباد

این پارک به تدریج با امکنات رفاهی مناسب تکمیل شد تا زمینه رفاه هر چه بیشتر گردشگران را فراهم کند. شهرداری مشهد با تجهیز این پارک به کافه رستوران، اقامتگاه های موقت و وسایل بازی کودکان شرایط بهتری را برای حضور خانواده ها در این مجموعه  ایجاد کرده است. احداث خیابان، کف سازی معابر، جدول کشی، ایجادآب نما و دیگر خدمات این مجوعه را بیش از پیش پر تردد کرده است.

یکی از مزیت های این پارک دسترسی آسان به آن است. این پارک دارای ایستگاه قظار شهری است و شما به راحتی می توانید خود را در کمترین زمان به ورودی آن برسانید. از آنجا که اغلب هتل های مشهد در اطراف حرم بنا شده اند و مسافران در این قسمت از مشهد سکونت دارند دسترسی به این پارک برای همه مسافران به راحتی فراهم می شود. شما می توانید در یکی از ایستگاه های نزدیک به حرم چون بسیج یا هفده شهریور سوار مترو شوید و در ایستگاه وکیل آباد پیاده شوید. از آنجا نیز می توانید با اتوبوس های مخصوص در عرض چند دقیقه به ورودی پارک برسید.

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه