بهترین روستاهای اطراف تهران کدامند؟

بهترین روستاهای اطراف تهران
0

روستای آتشگاه کرج

روستای آتشگاه کرج

این روستا یکی از بهترین روستاهای اطراف تهران  است. در 20 کیلومتری شمال غربی کرج و 10 کیلومتری شمال گوهردشت قرار دارد که بعد از یک جاده کوهستانی و بن بست می توانید به آن برسید. همچنین از جاده کرج – چالوس و منطقه دروان و برغان گذرگاهی در پیچ و خم های کوهستانی برای رفتن به این روستا ساخته شده است.

قصر مروارید چطور است؟ یکی از زیباترین و خاص ترین جاذبه های گردشگری کرج است که ساختمانی به شکل سفره ماهی دارد که به نظر می رسد در دل صدف قرار گرفته و از سه طرف با دریاچه هایی احاطه شده است. روستاهای دیدنی زیادی در اطراف تهران و کرج وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از برغان، واریان، کلوان، ولایترود، سنگرآباد، آرنگه و کندر. کاخ سلیمانیه کجاست؟ این کاخ در استان البرز، شهر کرج، منطقه مصباح، بلوار امامزاده حسن، خیابان شهید کیان پور و در دانشکده کشاورزی کرج واقع شده است. اگر همچنان در جست و جوی آدرس بهترین روستاهای اطراف تهران هستید با من همراه باشید.

جاذبه های طبیعی تهران به سمت کرج

با توجه به موقعیت جغرافیایی کرج، آب و هوای مناسب و رودخانه های فعلی، جاذبه های طبیعی بسیاری از جمله آبشارها، رودخانه ها، غارها و پیست های اسکی در این منطقه ایجاد شده است که این منطقه را از گذشته مورد توجه اقوام مختلف قرار داده است. قرار داده شود. برخی از دیدنی های کرج و بهترین روستاهای اطراف تهران عبارتند از:

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

مجموعه بین المللی تنیس در قلب باغ فاتح کرج

باغ فاتح با درختان انبوه و سر به فلک کشیده یکی از جاذبه ها و بهترین روستاهای اطراف تهران است که همه را مجذوب خود می کند. این باغ که یکی از زیباترین دیدنی های کرج است در منطقه سرسبز جهانشهر واقع شده است. باغ فاتح را حدود نیم قرن پیش گروهی از یزدی ها که به دنبال یافتن محیطی مناسب برای مسکن و سرمایه گذاری بودند ساختند و وارد کرج شدند. از جمله سرمایه گذار به نام حاج محمدصادق فتح یزدی بود که در رونق اقتصادی کرج قبل از انقلاب تاثیر زیادی داشت. باغ فاتح نیز از خدمات این فرد نوع دوست بود.

این باغ علاوه بر فضای سبز و درختان قدیمی، دارای زمین تنیس است که علاقه مندان به ورزش را به خود جذب می کند. به همین دلیل به آن پارک تنیس نیز می‌گویند. با رونق گرفتن ورزش تنیس، این پارک به یک مجموعه تنیس بین المللی با هفت زمین تمرین و یک زمین 1200 نفری تبدیل شد. مجموعه بین المللی تنیس علاوه بر زمین های بازی شامل ساختمان اداری، فروشگاه ورزشی، رستوران، محل ویژه مسئولان و داوران، استراحتگاه موقت ورزشکاران، سرویس های بهداشتی، مکان ویژه خبرنگاران و فضای سبز است. همچنان با من در سفر آس 24 همراه باشید تا با آدرس بهترین روستاهای اطراف تهران بیشتر آشنا شوید.

در فضای سبز این باغ نیز می توانید از قدم زدن در میان تونل های درختی که از شاخه های درختان بلند و کهنسال، آلاچیق ها و فواره ها تشکیل شده است لذت ببرید. همچنین امکانات تفریحی مانند وسایل بازی کودکان و مجموعه ای از وسایل ورزشی موجود است. مجموعه بین المللی تنیس در دل باغ فاتح تهران کرج با یک پارکینگ کوچک و یک رمپ برای معلولان، علائم لازم برای ساختن یک روز خوب و آرام برای همه در این باغ تکمیل می شود.

اگر قصد استفاده از مجموعه تنیس این باغ را دارید، خوب است بدانید که از ساعت 7 صبح تا 21 شب کاملا باز است و هزینه استفاده از زمین های آن در بهار 1400 تومان، در روز 35000 تومان و 40000 تومان است.

روستای برغان یکی از بهترین روستاهای اطراف تهران

روستای برغان یکی از بهترین روستاهای اطراف تهران

این روستای زیبا به دلیل داشتن باغ ها و مزارع زیبا و رودخانه سرسبز و خروشان به مکانی گردشگری تبدیل شده است که طرفداران زیادی دارد. از جاذبه های گردشگری این روستا نام حمام قدیمی، مسجد جامع، پل تاریخی برغان و دامنه تپه به چشم می خورد.

روستای برغان متاسفانه با وجود طبیعت بکر و زیبای آن، اما برخی از آثار باستانی این روستا جز اندکی ویران باقی مانده است. علاوه بر آرامش و طبیعت این روستا، انواع غذاهای محلی و تنقلات خوشمزه وجود دارد که به ماندگاری خاطرات سفر به این روستا کمک می کند. آلو برغانی یکی از خوشمزه ترین سوغاتی های این مکان است. اگر همچنان در جست و جوی آدرس بهترین روستاهای اطراف تهران هستید با من همراه باشید.

نشانی

استان البرز، شهرستان ساوجبلاغ، بخش چندر، بخش برغان

روستای آدران یکی از بهترین روستاهای اطراف تهران

آبشار هفت چشمه اولین قدم برای رسیدن به آبشار آدران است. در کیلومتر 17 جاده کرج – چالوس و در نزدیکی روستای آرنگه و بالادست رودخانه آرنج، طبیعتی زیبا با آبشارهای فراوان وجود دارد. اما چگونه به این آبشارهای شگفت انگیز برسیم؟

پس از ورود به مسیر روستای آرنگه، حدود 500 متر جلوتر خودروی خود را پارک کرده و از مسیر باریک سمت چپ جاده برای دیدن این جاذبه های گردشگری کرج استفاده کنید تا به ورودی برسید. در قسمت ورودی با ورود به منطقه هزینه از شما دریافت می شود.

مسیری صاف در کنار رودخانه وجود دارد که بعد از حدود نیم ساعت پیاده روی شما را به اولین جاذبه یعنی آبشار هفت چشمه می رساند که تعدادی آبشار به ارتفاع حدود 5 متر است. اما این پایان شگفتی های این منطقه نیست و همچنان ادامه دارد.

آبشار آدران با ارتفاع حدود 90 متر که یکی از بزرگترین آبشارهای ایران است در طول مسیر منتظر شماست. برای عبور از منطقه هفت چشمه و رسیدن به آبشار بزرگ، یا باید وارد آب رودخانه شوید که در فصل بهار که سطح آب بالاست توصیه نمی شود، یا باید از لبه صخره ای مسیر پیاده روی کنید. این مسیر زیاد بلند نیست، اما باید با احتیاط از آن عبور کنید. پس از عبور از این منطقه و حدود ده دقیقه پیاده روی به یک آبشار کوچک و سپس به آبشار زیبای آدران می رسید.

اگر می خواهید با دیدن آبشارهای پر آب از این جاذبه های گردشگری کرج دیدن کنید، بهترین زمان اواخر فروردین تا اواخر تیرماه است و معمولاً بعد از آن آبشار و رودخانه بی آب می شوند. البته اگر از آن دسته افرادی هستید که به ورزش های آبی علاقه دارید و می خواهید از رودخانه به آبشار آدران برسید بهترین زمان اواسط خرداد است که سطح آب رودخانه کاهش می یابد. پیشنهاد می شود با تورهای یک روزه از این جاذبه گردشگری کرج دیدن کنید. زیرا در طول مسیر ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید که حل آن به تنهایی از توانایی شما خارج است.

آبشار و روستای چاران در منطقه آسارای

آبشار و روستای چاران در منطقه آسارای

در بخش آسارای شهرستان کرج در منطقه ای به نام آرنگه ور که دارای 8 روستا است. این مکان یکی از بهترین روستاهای اطراف تهران است. روستایی کوهستانی با آب و هوای معتدل به نام چاران وجود دارد. در نزدیکی این روستا و در ابتدای مسیر روستای خور و در کنار مسیر روستای جی، آبشار زیبایی به نام آبشار چاران وجود دارد.

آبشار سپهسالار در جاهای دیدنی کرج و تهران می باشد. این آبشار زیبا در وسط دره چاران واقع شده و رودخانه ای پر آب دارد. برای رسیدن به این آبشار 10 متری باید حدود یک ساعت پیاده روی کرد. اما شما ساعتی را در مسیری سرسبز می گذرانید که پر از باغ و مزارع است و زیبایی مسیر باعث می شود در طول مسیر احساس خستگی کمتری داشته باشید و خسته نشوید.

تا اینجا در مورد آبشارهایی صحبت کردیم که برای رسیدن به هر کدام باید حداقل یک ساعت پیاده روی کنید. اما اگر به هر دلیلی این امکان برای شما وجود ندارد و می خواهید خیلی سریع و راحت به آبشار برسید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید، در بین دیدنی های کرج، آبشار کندر را به شما پیشنهاد می کنیم.

آبشار کندر یکی از بهترین روستاهای اطراف تهران

بهتر است پیشاپیش بدانید که مسیر قله برای رسیدن به این آبشار بر خلاف تصور عموم سرسبز نیست و به عنوان منطقه ای خشک و کم پوشش گیاهی شناخته می شود و در طول مسیر فقط چشمه هایی وجود دارد که در هنگام فرود از قله می توانید از آنها دیدن کنید. و از مناظر اطراف لذت ببرید.

 یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کرد این است که برای حفظ ایمنی و سلامتی خود روزهای آفتابی را برای پیاده روی انتخاب کنید زیرا صخره های صاف و صیقلی کوه نور عظیمیه در اثر بارش برف و باران بسیار لغزنده و خطرناک می شوند که ممکن است خطرناک باشد. اگر همچنان در جست و جوی آدرس بهترین روستاهای اطراف تهران هستید با من همراه باشید.

روستای کوچک پیست اسکی دیزنین در کرج

روستای کوچک پیست اسکی دیزنین در کرج

لذت و هیجان را با ما تجربه کنید! این جمله ای است که شاید در موقعیت های مختلف شنیده باشید، اما پیست اسکی دیزنی یکی از آن چیزهای نادری است که باید به شما پیشنهاد کنیم آن را امتحان کنید تا ببینید واقعا ارزشش را دارد و لذت و هیجان واقعی را تجربه می کنید. روستای دیزنی تنها یکی از یکی از بهترین روستاهای اطراف تهران است. امکانات تفریحی مانند تله کابین، تله سیژ، تله اسکی و پیست های مختلف و همچنین امکانات رفاهی مناسب مانند هتل، کلبه، رستوران و آب و هوای تابستان و زمستان دهکده گردشگری و تفریحی بی نظیری را در این منطقه ایجاد کرده است.

باید بگوییم که فرقی نمی کند مبتدی باشید یا حرفه ای. زیرا در این مکان امکاناتی متناسب با سطح مهارت افراد مختلف وجود دارد. از پیست مبتدی که در آن آموزش و سرگرمی ایمن برای مبتدیان در هر سنی ارائه می شود تا مسیری که برای حرفه ای ها آماده شده است که می توانند از فعالیت های خود نهایت لذت را ببرند.

اگرچه تمامی امکانات لازم در این زمینه فراهم شده است، اما در نظر داشته باشید که ممکن است برای دریافت خدمات با هزینه های بالایی مواجه شوید. بهترین زمان برای اسکی در این پیست از ابتدای آذر تا پایان اردیبهشت است که بیشترین زمان را برای اسکی بازان فراهم می کند. نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که در این منطقه یک پیست چمن نیز وجود دارد که هر ساله مسابقات اسکی روی چمن در آن برگزار می شود.

این امکان در تابستان برای همه در دسترس است. همچنین امکان دوچرخه سواری در کوهستان، تیراندازی با کمان، بادبادک سواری و … نیز در این منطقه وجود دارد و همچنین می توانید از باغ گل و گونه های کمیاب صیفی جات در این منطقه دیدن کنید. انتخاب باشماست. با این همه تفریح ​​هیجان انگیز، آیا شما هم علاقه مند به بازدید از این جاذبه گردشگری کرج هستید؟ همچنان با من در سفر آس 24 همراه باشید تا با آدرس بهترین روستاهای اطراف تهران بیشتر آشنا شوید.

نشانی

استان البرز، کرج، جاده چالوس، جاده دیزین، پیست اسکی بین المللی دیزین

روستای آهار و دریاچه تار و هویر

روستای آهار نیز یکی از بهترین روستاهای اطراف تهران است. دریاچه های تار و هویر مربوط به شهرستان دماوند (استان تهران) همچنین به عنوان: دریاچه تار، دریاچه هویر، دریاچه هاویر، در حدود 113 کیلومتری تهران در نزدیکی کوه دماوند (نزدیک شهر دماوند) قرار دارند. این دو دریاچه در ارتفاع 2500 متری در کوه قرار دارند.

سرچشمه آنها از رودخانه هایی است که از شمال جریان دارند. آب و هوای منطقه کوهستانی است. چشم انداز زیبای منطقه یک منطقه تفریحی آبی مناسب و ورزش هایی مانند قایق رانی و شنا همراه با کوهنوردی در دو قله فوق را فراهم می کند. اگر به دل کوه های البرز برید دریاچه تار و حویر مثل دو خواهر نزدیک به هم وجود دارد. در مسیر دریاچه تار و حویر از مناظر و مناظر کوه های البرز لذت خواهید برد.

جاده منتهی به دریاچه های تار و حویر کاملاً یک جاده خاکی است که از رودخانه ها و کوه ها می گذرد، بنابراین می تواند یک مقصد فوق العاده جذاب برای کمپینگ خارج از جاده نیز باشد. این دریاچه برای ورزش های آبی مانند شنا، قایق سواری و ماهیگیری مناسب است.  کوه های مرتفع اطراف این دریاچه ها یکی از مقاصد محبوب کوهنوردان است.  دوبرار و زرینکوه دو قله مهم این منطقه هستند. سطح دریاچه در زمستان ممکن است توسط لایه نازکی از یخ پوشانده شود.

پوشش گیاهی دریاچه‌های تار و حویر مانند سایر بخش‌های جنوبی رشته‌کوه البرز است، دو دریاچه توسط ارتفاعات بالاتر محافظت و احاطه شده‌اند و دو کوه دوبرار و زرین کوه قابل توجه هستند. در اطراف دریاچه، پوشش جنگلی وجود ندارد و بادهای سرد غربی درختی در اطراف دریاچه همیشه جریان دارد. دو مسیر برای رسیدن به دریاچه تار و حویر وجود دارد. یکی از دماوند و روستای چنار می گذرد. این جاده بیشتر برای وسایل نقلیه SUV مناسب است. مسیر دیگر هم خاکی است. اما وسایل نقلیه کوچکتر می توانند آن را تردد کنند. جاده دماوند – فیروزکوه است. باید تا نزدیک فیروزکوه سفر کنید و سپس به روستای یاهار بروید.

روستا و پیست آبعلی  

روستا و پیست آبعلی

پیست اسکی آبعلی مربوط به شهرستان دماوند (استان تهران) است. پیست اسکی آبعلی اولین پیست اسکی ایران با نصب بالابرهای مکانیکی (در سال 1953) در حدود 57 کیلومتری شمال شرق تهران در مسیر کوه دماوند قرار دارد.  این شیب در ارتفاع 2800 متری قرار دارد. بالاتر از سطح دریا در جاده هراز و در فاصله 50 کیلومتری تهران قرار دارد. برای ورزش‌های دیگری مانند تنیس، اسب‌سواری و گلایدینگ نیز مناسب است.

سه رستوران، یک هتل شامل امکانات پزشکی نیز در اینجا موجود است. بهترین فصل برای اسکی در این منطقه از اواخر دسامبر تا اواسط اسفند است. این پیست کوچک مهد اسکی مدرن و پایه ورزش های زمستانی ایران است. دارای یک سایت آموزشی با مربیان ماهر است که فرصت خوبی را برای تازه واردان برای یادگیری اسکی فراهم می کند، همچنین دارای غرفه هایی است که وسایل اسکی را با قیمت پایین اجاره می دهند.

بلیط ورودی به پیست اسکی ارزان است. آبعلی در مناطق توریستی با هوای خنک در تابستان است که علایق غیر اسکی شگفت انگیزی مانند پیاده روی و کوه نوردی، کوهنوردی و چشمه آب گرم، روستای زیبای مشا با ویلاهای فراوان، رستوران های سنتی و امکانات تفریحی فراوان را ارائه می ده.. منطقه ای بسیار منحصر به فرد از سایر رشته های اسکی در ایران. این موارد باعث شده است که آبعلی در مقایسه با سایر پیست‌های اسکی ایران بیشتر شناخته شود.

غار و روستای رودافشان  

غار رود افشان مربوط به شهرستان دماوند (استان تهران) در رشته کوه های البرز مرکزی واقع شده است و یکی از بهترین روستاهای اطراف تهران است. داخل غار با سنگ آهک به شکل استالاکتیت های آویزان از سقف پوشیده شده است. ارتفاع غار به اندازه ای است که امکان حرکت آسان را فراهم می کند. تقریبا یک ساعت طول می کشد تا به ورودی برسید. این غار دارای یک ورودی بزرگ با عرض 40 متر و ارتفاع 12 متر به همراه چندین تالار وسیع است.

حدود 35 هزار سال پیش بر اثر فعالیت‌های آتشفشانی دماوند، ورودی غار که پشت صخره‌ای بزرگ و عظیم پنهان شده بود، ترک خورد و کم‌کم تکثیر شد. در سمت راست غار دیوار محکمی و در سمت چپ آن شکاف عمیق دیگری وجود دارد. طبق نظر باستان شناسان اسکلت کشف شده در اینجا مربوط به دوره هخامنشیان یا ساسانیان است. این غار دارای استالاکتیت و استالاگمیت فراوان است. اگرچه غار خیس است، اما نمی توانید آب جاری را ببینید. عمق غار 700 یا 800 متر است. اگر همچنان در جست و جوی آدرس بهترین روستاهای اطراف تهران هستید با من همراه باشید.

مقبره و برج شیخ شبلی

مقبره و برج شیخ شبلی

 مربوط به شهرستان دماوند (استان تهران) برجی تاریخی است. این برج در شرق شهر دماوند است. ساختار آن مخروطی شکل و از مخلوط سنگ آهک و آجر ساخته شده و قدمتی 250 ساله دارد. شیخ ابوبکر شبلی (شیخ شبلی) در سال 247 هجری قمری متولد شد. او در بغداد زندگی می کرد. پدر و عمویش نزد حکام عباسی کار می کردند و به همین دلیل از اقتدار سیاسی برخوردار بود. همچنین از طرف امرای طبرستان به عنوان امیر دماوند منصوب شد.

دوره افتخار او یکی از بهترین دوره های تاریخ دماوند است.  مردم در آن زمان عدالت، رفاه و امنیت را تجربه می کردند، بنابراین او در بین مردم محبوبیت زیادی داشت. محبوبیت او به حدی بود که پس از مرگش در سال 334 هجری قمری در بغداد، مردم تصمیم گرفتند بنای یادبودی در دماوند بسازند. برج شبلی که در ابتدا به نام پاگونباز نامگذاری شد، به این ترتیب ساخته شد و هنوز هم یکی از مکان های تاریخی مهم دماوند است. در واقع این برج در قرن چهارم و پنجم هجری قمری در سلسله سلجوقیان ساخته شده است.

چشمه و روستای آب گرم لاریجان

مربوط به شهرستان دماوند (استان تهران) می باشد. چشمه های آب گرم معدنی هستند که در حدود ۷۳ کیلومتری جنوب آمل در جاده هراز و در نزدیکی کوه دماوند قرار دارند. آنها در امتداد دره لار حرکت می کنند. در مجاورت این چشمه ها حمام های عمومی با حوض های کوچک ساخته شده است  محیط اطراف با آب و هوای مطبوع معتدل و مناظر چشم نواز کوهستانی مرتفع آمیخته شده است.

چندین وان حمام جداگانه و چند استخر عمومی برای بازدیدکنندگان و حمام دارد. برای گردشگران هتل و متل و سایر اقامتگاه ها وجود دارد. یکی از معروف ترین آبگرم های لاریجان، حمام شاه عباسی است که بدون شک طبیعی است، هرچند چندان تمیز نیست. پس از حمام شاه عباسی، حوض آب آهن معروف ترین استخر منطقه است.  مقدار زیادی آهن در آب این چشمه وجود دارد که از رنگ آن مشخص است! این آب برای بیماری های پوستی بسیار مفید است و در بالای کوه قرار دارد.

4/5 - (4 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.