روستای زشک مشهد 1402؛ قدمت + آدرس

0

روستای زشک مشهد، در شهرستان بینالود در بخش شاندیز واقع در استان خراسان رضوی، به عنوان یک روستای بسیار زیبا، دیدنی و توریستی نیز، می باشد که طبیعت زیبا، میوه های متنوع و آب و هوای ناب این روستای زیبا، مورد استقبال افرادی زیادی از جمله مسافران تور مشهد از کرمانشاه قرار گرفته است. بنابراین، امروز قصد داریم؛ قوه خیال، فعال کرده و با بیان ویژگی ها و جاهای دیدنی روستای زشک مشهد، تصویری سازی این طبیعت و چشمه های زیبا را، کرده تا با بستن کوله بار خود، از روستای زشک مشهد، دیدن نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روستای زشک طرقبه مشهد، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا همچنین درباره نقشه روستای زشک مشهد و موقعیت مکانی آن، اطلاعات مفیدی را، کسب کنید تا بتوانید برای سفر به مشهد و انتهاب یک تفریح سالم و پر از هیجان، تصمیم خود را، بگیرید و بهترین تفریح در سفر و اوقات فراغت خود، استفاده کنید. پس با سفرآس 24 همراه باشید.

موقعیت مکانی و قدمت روستای زشک مشهد

روستای زشک مشهد

روستای زشک مشهد، در اصل در شهر شاندیز است که فاصله مشهد تا روستای زشک حدود 20 کیلومتر می باشد و در قسمت جنوب شرقی کوه بینالود، قرار گرفته است که به دلیل، جاده خوش مسیر و آب وهوای عالی روستای زشک مشهد، طرفداران زیادی را، به خود اختصاص داده است؛ به نحوی که جمعیت روستای زشک ، به دلیل این آب و هوایی بسیار عالی در تابستان، حدود دو یا سه برابر میشود؛ چراکه سالانه و در فصول ییلاقی، زندگی در روستای زشک مشهد بسیار دلنشین خواهد بود.

اما؛ در رابطه با قدمت روستای زشک زیبا، به دوران قاجار و پادشاهان آن دوره نیز، برمی گردد و قلعه های این چنینی زیادی در آن زمان، در این منطقه خراسان نیز، بوجود آمده است. بنابراین؛ روستای زشک مشهد، از نظر موقعیت مکانی، و قدمت تاریخی همراه با مکان های بسیار زیبا، جزء یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی منطقه شده است که چشمه بی نظیر و چشم اندازهای طبیعی محشر و جاذبه های گردشگری جذابی را، دارد که نظر علاقه مندان زیادی از جمله مسافرین تور مشهد از شیراز را جلب کرده است که در ادامه به موارد بیشتری می پردازیم.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

آدرس روستای زشک مشهد

شاید برای سفر به این مکان تفریحی زیبا و دلنشین، ندانید که به طور دقیق، روستای زشک مشهد کجاست؛ بهتر است بدانید؛ که در رابطه با آدرس دقیق روستای زشک مشهد، در ابتدا، اول باید به منطقه شاندیز بروید، سپس در طرف پارک وکیل آباد، در یک جاده که مستقیم است، به سمت این روستای ییلاقی و خوش آب و هوا خواهید رفت که حدود فاصله روستای زشک مشهد، از مشهد یک ساعت خواهد بود که همچنین متوانید، از نقشه های دقیق و برنامه های لوکیشن یاب، استفاده کنید تا با راحتی تمام، به مسیر های مختلف خود، ادامه دهید و به آسانی به مقصد برسید.

زیبایی های دیدنی روستای زشک مشهد؛ طرقبه – شاندیز

روستای زشک مشهد

روستای جذاب زشک مشهد، دارای جاذبه ها طبیعی بی نظیر و المان های جذاب نیز، می باشد که سالانه افراد زیادی را، برای تفریح و خوش گذرانی، به خود جلب کرده است؛ از آن جایی که این روستای زیبا در کنار شهر زیارتی و بزرگ مشهد واقع شده است؛ وجود امکانات رفاهی، تفریحات جذاب و طبیعت فوق العاده آن، نظر افراد زیادی را، به خود جلب کرده است که در ادامه می توانید؛ اطلاعات بیشتری را، در رابطه با روستای زیبای زشک مشهد و یا دانلود نقشه روستای زشک مشهد، کسب کنید.

[irp posts=”1156″]

چشمه سارها و رود خانه دائمی

از آنجایی که انسان، تقریبا، ذاتا، طبیعت دوست است؛ عاشق آرامش طبیعت نیز، می باشد که وجود چشمه های روان و رودخانه های دائمی در روستای زشک مشهد، آرامش و لذت این مکان را، دو چندان کرده است که شما میتوانید برای کسب یک آرامش فوق العاده و تفریح بی نظیر، روستای زشک مشهد را، انتخاب کنید.

طبیعت زشک را، عکس کن!

امروزه، همه ما به دنبال ثبت بهترین خاطرات خود، توسط عکاسی نیز می باشیم و مشتاق عکس انداختن در یک طببیعت بکر می باشیم؛ از آن جایی شغل اکثر افراد روستای زشک مشهد، دام داری، پرورش طیور و کشاورزی و باغداری است؛ این روستای زیبا نیز، دارای باغات زیبایی پر از میوه های متنوع مثل؛ سیب، آلبالو، هلو، گردو و… می باشد ه چشم اندازهای بسیار زیبایی را، برای عکاسی و یا حتی نقاشی، از آن خود کرده است.

آب و هوا بکر زشک

یکی از مهمترین ویژگی های یک منطقه توریسیتی، که افراد مختلف را، به خود جذب می کند؛ آب و هوای خوب یک منطقه می باشد که روستای زشک مشهد، دارای یک آب و هوای عالی، به خصوص در فصول بهار و پاییز می باشد که افراد زیادی، در ان جا حضور می یابند و از منطقه ییلاقی بسیار جذاب نیز، دیدن می کنند؛ اما؛ دیدن این روستای زیبا در زمستان و تابستان نیز، خالی از لطف نمی باشد و تفریحی پر از شگفتی ای را، برایتان رقم خواهد زد؛ چراکه؛ این روستای زیبا در هر فصلی از سال، شگفتی های مخصوص به خودش را، دارد که شما میتوانید از آن لذت ببرید.

کوهسار هایی پر شکوه

در نگاه اول به وجود کوه های استوار و پر عظمت، به نظر می رسد که راه دشوار و خوبی برای کوهنوردی ندارد؛ اما؛ حقیقت این است که به دلیل راه بسیار مناسب کوه های این منطقه و گوشه ای از بینالود، این مکان را، تبدیل به یکی از مهمترین مناطق کوهنوردی منطقه کرده است و کوهنوردان زیادی، برای تفریح و یا صعود به قله های جدید به روستای ییلاقی زشک مشهد نیز، رهسپار میشوند.

امکانات رفاهی مناسب زشک

اگر به عنوان توریست و مسافر به روستای زشک شاندیز مشهد، می روید؛ میتوانید برای وعده های غذایی خود، استراحت و دیگر نیاز ها و تفریحات خود، در طی سفر، به رستوران ها و چایخانه ای که در روستای زشک مشهد وجود دارد؛ بروید و از آن استفاده کنید؛ همچنین؛ یکی از پیشنهادهای شگفت انگیزی که تقریبا، هیچ مسافری از آن نمیگذرد؛ کباب بی نظیر و لذیذ منطقه شاندیز، در نزدیکی روستای قشنگ زشک می باشد که در مسیر میتوانید؛ خوش طعمی فوق العاده و بی نظیر آن را، امتحان کنید و به قول معروف دلی از عذا در آورید.

تله کابین تفریحی بی نظیر

اگر کمی اهل تفریحات پر هیجان و ریسک آمیز، باشید؛ ممکن است از تفریح جذاب تله کابین در فراز بالای زمین، به آسانی نگذرید و عاشق تله کابین سواری باشید؛ بهتر است بدانید که این منطقه پر هیجان، دارای یکی از بزرگترین و مجهز ترین تله کابین ها، در سطح کشوری می باشد که قابلیت این را دارد؛ حدود 8 تا 10 هزار نفر، در طول روز از آن استفاده کنند و نهایت لذت را، ببرند. توصیه میکنیم اگر در تور مشهد از کرمانشاه به این مکان سر زدید این تفریح را از دست ندهید.

چشمه قلقلی روستای زیبای زشک

مسیر چشمه قلقلی زشک که پر از آرامش و لذت نیز می باشد؛ حدود 4 کیلومتر با روستای زشک منطقه شاتدیز، فاصله دارد که این چشمه جذاب، بصورت قل قل کردن از زمین، از آن آب می جوشد و صدای دلنشین و گوشنوازی را، در کنار صدای پرندگان ییلاقی، می نوازد و قوه خیال را، دوباره به حرکت در می آورد که در فصول ییلاقی و پرشور این روستا بسیار لذت بخش تر خواهد بود.

تاریخچه روستای زشک در مشهد

از نظر زمانی و تاریخچه ای، ممکن است که نامگذاری، روستای زشک مشهد، برای شما نیز، جالب باشد و مایل باشید که تاریخچه این مکان جذاب را، نیز بدانید، درحقیقت، کلمه زشک به معنای جوشش است  که زشک از کلمه زو اشک، برگرفته شده است که در حقیقت؛ به زبان محلی زبانان آن منطقه، به معنای چشمه های جوشان می باشد.

[irp posts=”5326″]

چراکه؛ رودخانه ای در این روستای زیبا وجود دارد که خشک شده است اما؛ در امتداد آن که به سمت جلوتر حرکت کنید، در کمال تعجب خواهید دید که در انتهای آن، آبی از اعماق زمین می جوشد؛ بنابراین؛ به دلیل است که نام این روستای زیبا و  دلنشین را، به نام زشک یا همان چشمه های نام گذاری کرده اند.

در رابطه با روستای دیدنی زشک مشهد، شاید برای شما جالب باشد که بدانید این روستای شگفت انیز با طبیعت زیبا و ییلاقی خود نیز، دارای سه آبادی به نام های، زشک علیا، محله زشک سفلی، استخرکاس، است؛ که میتوانید با بازدید از مناطق مختلف این روستا، از جاذبه های طبیعی و گردشگری جدید و جذابی، استفاده کرده باشید.

روستای زشک مشهد را، خاطره کنید!

روستای زشک مشهد

اگر شما به عنوان شهروند در شهر مشهد و یا اطراف آن زندگی می کنید و یا قصد سفر به مشهد زیبا را، دارید با توجه به قدمت، تاریخچه، زیبایی های طبیعی بی نظیر، دهکده زشک مشهد، میتوانید خاطره ای فوق العاده را، از یک مکان جذاب و نادر مشهد را، به یادگار بگذارید؛ و با تفریحی دلنشین در کنار این طبیت زیبا و امتحان کردن کباب معروف شاندیز و یا یک عکاسی و ورزش و کوهنوردی ای، در بستر این روستای زشک منطقه شاندیز، خیال خود را، نوازش داده و روح خود را، با ارامش زیادی منسجم کرده و لذت ببرید.

همچنین میتوانید نقشه روستای زشک مشهد را، دانلود کرده و یا با استفاده از برنامه هایی مثل؛ نشان، با خیالی آسوده به این تفریح خاطره انگیز، پرداخته باشید و با خیال راحت با دوستان و عزیزان خود، از بهترین و درست ترین مسیر به روستای توریستی زشک مشهد، بروید.

1.6/5 - (8 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.