امامزاده ناصر و یاسر مشهد و حضور چشم گیر بازدیدکنندگان خارجی

امامزاده ناصر و یاسر
0

امامزاده ناصر و یاسر مشهد یکی از جاذبه های مذهبی در این شهر  است که سالانه میلیون ها گردشگر از آن دیدن می کنند.

ناصر و یاسر از از فرزندان امام موسی بن جعفر هستند که همزمان با مهاجرت امام رضا (ع) راهی خراسان شده بودند.

بنابر آمار گفته شده این امامزاده در طول سال حدود سه میلیون زائر دارد که بیست در صد آنها از کشورهای خارجی هستند.

بیشتر بازدیدکنندگان این مکان از کشورهای عربی و به طور کلی از کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند.

مشهد قطب نخست گردشگری زیارتی در ایران است که نام آن با حرم امام رضا (ع) پیوند خورده است. در واقع بیشتر مسافران مشهد به قصد زیارت راهی این کلان شهر می شوند و بیش از همه هوای حضور در حرم را در سر دارند.

اما جالب است بدانید مشهد جاذبه های زیارتی بسیاری دارد که همه در سایه بارگاه منور رضوی قرار گرفته اند.

در واقع مسافران مشهد از فرصت های بسیاری برای زیارت برخوردارند و می توانند در کنار زیارت امام رضا (ع) از این جاذبه ها و امامزاده ناصر و یاسر مشهد نیز دیدن نمایند.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

اگر بخواهیم به مهم ترین این جاذبه ها اشاره کنیم باید از مسجد گوهرشاد، آرامگاه خواجه ربیع، مقبره پیر پالان دوز، آرامگاه خواجه اباصلت و گنبد خشتی نام ببریم.

از دیگر جاذبه های مذهبی و زیارتی مشهد امامزاده ناصر و یاسر است که یکی از پربازدیدترین این جاذبه ها محسوب می شود و حتی توانسته برای گردشگران خارجی نیز بسیار جذاب واقع شود.

درباره امامزاده ناصر و یاسر

این مطلب هم میتونه جذاب باشه !

امامزادگان ناصر و یاسر از فرزندان امام هفتم شیعیان هستند که  در سال ها پیش به سمت خراسان مهاجرت کرده اند.

سفر آنها به خراسان مربوط به زمانی است که امام رضا (ع) به خراسان آمدند و به همراه ایشان عده ای از اهل بیت نیز راهی این سرزمین شدند.

درباره علت مهاجرت این دو امامزاده به خراسان مطالبی گفته شده که صحت و سقم آنها چندان مشخص نیست.

مثلا این که آوازه ولایت و همچنین عهدنامه ای که مامون برای امام هشتم (ع) فرستاده بود این دو امامزاده را بر آن داشت تا به سمت خراسان راهی شوند.

نکته دیگر در مورد اسم یکی از این دو نفر است که ابهاماتی را به وجود آورده است. نام این امامزادگان روی کتیبه های موجود در این آرامگاه به صورت سید ناصر و سید باصر نوشته شده است. نام این دو امام زاده حتی در اشعار روی کتیبه های درج شده نیز به صورت ناصر و باصر آمده است.

گفته شده پس از دست کاری هایی که روی این کتیبه ها صورت گرفته نام باصر به یاسر تبدیل شده است و امروزه نیز این امامزاده با همین نام شناخته می شود.

سال ها قبل با تحقیقات صورت گرفته و مراجعه به منابع معتبری چون کنزالانساب مشخص کرد که نام این دو امامزاده همان ناصر و یاسر بوده است.

بازدیدکنندگان امامزاده

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

مسجد هفتاد دو تن مشهد

رستوران مهستان مشهد

این امامزاده از معروف ترین امامزاده های نه تنها مشهد بلکه کل کشور است. گفته شده که در سال سه میلیون زائر از این آرامگاه دیدن می کنند که آمار قابل توجهی است. نکته جالب توجه در مورد بازدیدکنندگان این امامزاده آمار بالای زائران خارجی به ویژه کویتی هاست.

طبق آمار بیست در صد از زائران این مکان را خارجی ها تشکیل می دهند که از کشورهایی چون عراق، بحرین، کویت و امارات هستند.

در این میان حضور کویتی ها در این امامزاده بسیار چشم گیر است که دلیل آن سرمایه گذاری یک فرد کویتی به نام هاشم کمال در این امامزاده است.

این فرد با حاجت گرفتن دراین امامزاده تصمیم به سرمایه گذاری در این مکان را گرفته بود. همین امر سبب شده اغلب کویتی ها در هنگام سفر به مشهد از این امامزاده دیدن نمایند.

با مورد توجه قرار گرفتن این امامزاده به تدریج انواع امکانات رفاهی و جانبی در کنار آن به وجود آمد و اکنون شما در تور لحظه آخری مشهد از تبریز می توانید شاهد یک فضای خوب و راحت در کنار این جاذبه مذهبی و زیارتی باشید.

اولین نفر باید جهت امتیاز
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.