پارک چهل بازه مشهد، آدرس + عکس

پارک چهل بازه مشهد
0

پارک چهل بازه مشهد : جاهای دیدنی مشهد در جز های طبیعت گردی آن قرار می گیرد با وجود رودخانه چهل بازه که از  مرکز آن عبور می کند نام آن پارک به این نام بنا شده است.

 پارک ملی چهل بازه از نظر امکانات و مساحت در کنار پارک وکیل آباد مشهد فردا گرفته است. امکانات ورزشی تفریحی و خوش گذرانی فراوانی در آن دیده می شود هر زمانی که به سمت مشهد سفر کردید این جاذبه گردشگری و تفریحی را از دست ندهید.

در  پارک چهل بازه مشهد تنوع بینظیر امکاناتی آن پوشش گیاهی منحصر به فرد آب و هوای دلپذیر و مطبوع همگی بسیار جذاب هستند و توانسته اند گردشگران داخلی و خارجی را به سمت خود بکشاند اگر به مکان های تفریحی و طبیعی علاقه‌مند هستید می توانید از این پارک دیدن کنید و از آن لذت ببرید.

برای تجربه پارک چهل بازه مشهد می توانید از سفرآس24، تور مشهد، تور مشهد از شیراز و دیگر شهر ها با قیمت تضمینی رزرو کنید.

پارک چهل بازه مشهد کجاست

پارک چهل بازه مشهد
این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

پارک ملی چهل بازه که در سال ۱۴۰۰ در دو فاز بهره برداری رسید، نزدیک به نمایشگاه بین المللی مشهد قرار گرفته است همچنین به شاندیز و طرقبه دسترسی خیلی خوبی دارد.

 این بوستان بسیار وسیع است و از قسمت های مختلف شهر می توانید به ان  دسترسی پیدا کنید.

 اگر از  مترو در یکی از ایستگاه های اقبال لاهوری یا نمایشگاه پیاده می شوید و بعد با تاکسی می توانید خودتان را به سمت بوستان چهل بازه در مشهد برسانید.

 در صورت استفاده از اتوبوس می توانید در ایستگاه فارغ التحصیلان یا آموزگار پیاده شوید و به سمت بوستان بروید. اگر ماشین شما شخصی است  از جهت های مختلف می توانید به پارک ملی حرکت کنید از سمت شرق از طریق میدان قائم و سمت جنوب به کمک بزرگراه وکیل آباد و بعد از آن بلوار معلم از شمال و از طریق بلوار امام علی به سمت غرب بلوار نمایشگاه و میدان نمایشگاه به سمت بوستان راه پیدا می‌کنند.

 آدرس پارک ملی چهل بازه در مشهد بلوار امام علی از شمال میدان قائم و  بزرگرا های وکیل آباد و بلوار معلم از جنوب و بلوار نمایشگاه از سمت غرب امکان دسترسی پیدا می کند چهل بازه در منطقه ۱۱ مشهد قرار گرفته است و خیابان نمایشگاه پانزدهم واقع شده است.

امکانات پارک ملی چهل بازه در مشهد

مساحت پارک چهل بازه مشهد حدود ۱۱۵ هکتار است در این بوستان علاوه بر سایه دار بودن و درختان بلند و همچنین گلکاری های متنوع دارا بودن فضای سرسبز و دل انگیز که برای گذراندن اوقات فراغت و نشستن در زیر سایه ها فراهم شده است. می‌تواند مکان تفریحی مهیج و شادی را برای خانواده‌ها و دوستان فراهم کند امکانات پیشرفته و مدرن در این بوستان وجود دارد؛

 بخش های تفریحی دریاچه مصنوعی و کم عمق است و غذای مخصوص استان رستوران کافی شاپ محل استراحت مسافران همگی به شکل مختلفی در نقطه نقطه این بوستان قرار گرفته اند.

تنوع غذایی عالی در رستوران های آن و چای خانه ها باعث شده است که به محل تفریحی مناسب تبدیل می‌شود، مجموعه‌ای پیست اسکی و زمین های ورزشی مختلف و همچنین مجموعه آبی در بلوار معلم و دانشگاه با دارا بودن تجهیزات پیشرفته روز دنیا و بخش مهمی از این پارک هستند؛ برای کسانی که به دوچرخه‌سواری علاقمند هستند قرار گرفتن در پیست های دوچرخه می توانند تفریح بی نظیری را در کشور تجربه کنند. در فضای پارک می توانید قدم بزنند و از هوای بی نظیر این پارک  لذت ببرند.

 از طریق پیست های دوچرخه سواری و مسیرهای پیاده روی در اطراف بوستان چهل بازه هستند می‌توان به قدم زنی و دوچرخه سواری مشغول شوید. طراحی نمایشگاه و تالار شهر با دارا بودن ظرفیت ۷ هزار نفری پذیرایی تماشاگران می باشد.

 این فضا با برنامه های مفرح شاد و کنسرت های مختلف لحظات بسیار خوبی را برای علاقه مندان رقم می‌زند. نمایشگاه گل و گیاه باغ وحش و سردخانه از دیگر امکانات تفریحی و گردشگری پارک چهل بازه مشهد به حساب می‌آیند. در کنار تمامی امکانات رفاهی و تجهیزاتی که در خاک است پوشش گیاهی و فضای سبز آن بی نظیر است این فضای سبز چند سال آینده درختان تنومند را به چرخه طبیعت وارد می کند.

این مطالب هم میتونه جذاب باشه !

طراحی و معماری پارک ملی چهل بازه

محدوده ۱۱۵ هکتاری که در بوستان چهل بازه قرار گرفته است  شامل ۸ قسمت می باشد که در مرکز هرکدام یک دریاچه قرار دارد هر کدام از این دریاچه ها حدود ۴ هکتار است و این دریاچه به شکل پله ای و شیب دار و آبشار مانند هستند که همه آنها به هم وصل می شوند.

 در طراحی و معماری بوستان چهل بازه به زمین های تفریحی و ورزشی توجه ویژه‌ای شده است نزدیک به زمین های ورزشی و تپه ماهور کودکان به راحتی می‌توانند تردد داشته باشند.

 این بخش هوشمندانه و بسیار زیبا طراحی شده است در بین زمین های ورزشی می توان به زمینه بزرگسالان و کودکان اشاره کرد که به واسطه تونل هایی که در دل زمین  هستند به  هم متصل شده اند  و نمای حیرت انگیز را پدید آورده اند.

 بخش دیگری از طراحی پارک چهل بازه مشهد بسیار قابل توجه است که دو سمت آن دریاچه اصلی قرار گرفته است و مرکز آن پارک است قسمت دیگری که در طراحی بوستان چهل بازه در مشهد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. قسمت اسکان مسافران است که در کنار دریاچه های کم عمق را گرفته است و مسافران می‌توانند برای اقامت و اسکان از این سکوها استفاده کنند.

 بخش دیگری که طراحی بی‌نظیری دارد خرید گرفتن پارک در مرکز دریاچه ها است و  زیبایی خاصی را به محیط می دهد بلکه برای انجام فعالیت های ورزشی و تفریحی آبی بسیار مناسب است. رودخانه مرکزی پارک چهل بازه مکانی مناسب برای اسکی روی آب با قایق سواری و ماهیگیری هستند؛ همچنین چندین کافی شاپ بسیار شیک در اطراف رودخانه قرار گرفته اند و ساخته شده اند که می تواند خاطرات شیرین را برای شما به جا بگذارند.

 دیدنی های نزدیک پارک ملی چهل بازه

بازدید از پارک چهل بازه مشهد به صورت ۲۴ ساعته امکان پذیر است و از شما گردشگران می‌توانند برای گشت و گذار و تفریح در این پارک و عثمانی قسمت های آن استفاده کنید و لذت ببرید. از جمله پارک های مشهد که در نزدیک بوستان ملی چهل بازه قرار گرفته است پاک وفا مشهد می باشد.

 دسترسی به ان  از طریق بلوار پیروز و بزرگراه وکیل آباد امکان پذیر است و حدود ۱۵ دقیقه فاصله دارد از طریق بلوار شاهنامه به سمت بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی امکان پذیر است که با ماشین حدوداً ۳۵ دقیقه زمان احتیاج دارد. میتوانید

همگی را در برنامه تفریحی تان قرار دهید.

هتل های نزدیک به پارک چهل بازه مشهد

پارک چهل بازه مشهد از  بزرگترین پارک های کشور است که  علاوه بر دارا بودن امکانات مختلف و تجهیزات پیشرفته هم در آن تعبیه شده است که برای تامین تفریح اجتماعی مناسب هستند اگر دسترسی نزدیک به این کار و جاذبه های اطراف آن برای شما بسیار اهمیت دارد می توان از هتل پارس هتل پردیسان هتل توریست توس و پارس و همچنین هتل آبان استفاده کنید.

زباله دانی که به بوستان ملی تبدیل شد

پارک چهل بازه مشهد

هر شهری برای استفاده از تمامیت ظرفیت مکانی اش می‌تواند تلاش کنند و هر نقطه استفاده را به یک آبادانی خاص تبدیل کند.

 منطقه بسیار گسترده در سراسر ایران هستند که با همت مسئولین توانسته اند به پدیده مثبت تبدیل شوند بوستان چهل بازه در مشهد یکی از این پدیده ها است.

 این بوستانی که از پروژه‌های مهم در شهرداری مشهد بود که با هدف توسعه تحقیق و گردشگری اقدام به بازسازی آن شد و سال ۱۳۹۶ و اول آن را شروع به ساخت کرده اند و در سال ۱۴۰۰ فاز دوم به بهره برداری رسید.

 بوستان چهل بازه یکی از بسترهای کشف شده در محله های قدیم بود که در آن انواع حشرات موذی ازجمله ساس و انواع بیماری ها وجود داشت و می توانستند به بقیه مردم انتقال پیدا کند و همین موضوع باعث شده تا مدیریت شهری اقدام به بازسازی و احیای آن کند و آن را به بوستان بزرگ تبدیل کند.

ایده های گسترده ای در پس آن وجود داشت و توانست آن را به یکی از پروژه های بسیار مهم شهر مشهد تبدیل شود  و توانسته است به یکی از بوستان های معروف و دیدنی مشهد مقدس تبدیل شود.

این بوستان با نزدیک بودن به  دیگر مناطق گردشگری و طبیعت گردی توانسته است مکان بسیار مناسبی برای طبیعت گردان و دوستداران طبیعت شود و با توجه به خدمات رفاهی و تفریحی که دارد با استقبال چشمگیری مواجه شده است.

این پارک یکی از زیبا ترین مقاصد گردشگری مشهد به حساب می اید امروزه اکثر زائرانی که به مشهد المقدس سفر می کنند از این پارک هم دیدن می کنند. این پارک جز بهترین پارک های مشهد است.

این بوستان زیبایی منحصر به فردی دارد و افراد زیادی  به این پارک سفر می کنند این پارک امروزه به یکی از زیبا ترین مقاصد گردشگری در استان خراسان رضوی تبدیل شده است.

4.7/5 - (3 امتیاز)
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.