تور مشهد با قطار

اگر می خواهید با قطارهای داخلی ایران سفر کنید و بلیط قطار خود را رزرو کنید، با شرکت گردشگری سفرآس ۲۴ تماس بگیرید که رزرو آنلاین را برای شما انجام می دهد. در ایران، اکثر شهرها از طریق راه آهن با یکدیگر ارتباط دارند. به عنوان مثال تور مشهد با قطار زندگی یا تور مشهد با قطار فدک یکی از دوست داشتنی ترین سفرها و تور مشهد با قطار  vip در ایران است.

در اینجا، قطارها دارای رتبه ها و نرخ های مختلفی هستند و مسافران را از شهری به شهر دیگر می برند. راه آهن شمال به جنوب ایران، که پل تاریخی ورسک بر روی آن قرار دارد، از زمانی که نقش مهمی در جنگ جهانی دوم داشت، شهرت جهانی پیدا کرد. سیستم ریلی ایران منطقی، ایمن و نسبتاً سریع است.

اگرچه برخی مناطق تحت پوشش نیستند، اما بسیاری از شهرهای بزرگ از طریق راه آهن به یکدیگر متصل می شوند. تهران قطب اصلی است و بیشتر خدمات در پایتخت شروع یا پایان می یابد. حداقل یک سرویس روزانه به مشهد، اصفهان، تبریز، بندرعباس و کرمان وجود دارد. در مقایسه با اتوبوس های بین شهری، قطارها راحت تر و ایمن تر هستند. اگر قطار درجه یک تا سه کوپه ای را انتخاب کنید، می توانید دراز بکشید و استراحت کنید.

تهران قطب اصلی است و بیشتر خدمات در پایتخت شروع یا پایان می یابد. حداقل یک سرویس روزانه به مشهد، اصفهان، تبریز، بندرعباس و کرمان وجود دارد. تور مشهد با قطار زندگی یا تور مشهد با قطار فدک هتل درویشی از جمله سفرهای لاکچری و تور مشهد با قطار vip محسوب می شود. یک راه مفید برای رسیدن به تهران به ساری یا گرگان قطار است. این مسیر از کوه ها می گذرد و می گذرد، یکی از بزرگترین دستاوردهای مهندسی قرن بیستم است.

به تازگی یک شگفتی مهندسی دیگر به آن پیوسته است: خطی بین اصفهان و شیراز که از مسیر کوه زاگرس عبور می کند. این خط بخشی از یک برنامه بلند پرواز  برای گسترش شبکه ریلی ایران است که در سالهای اخیر شاهد خطوط باز از قزوین به آستارا از طریق رشت، مشهد به بافق و بم به زاهدان بوده است (هرچند سال هاست که سرویس اتصال به پاکستان به دلیل امنیت اجرا نشده است) علاوه بر این شاید برای شما جالب باشد که بدانید ایستگاه های قطار مانند سوادکوه، گادوک، داوگل، ورسک، سرخ آباد، تیرآتشم و میرجاوه به عنوان میراث ملی ایران ثبت شده اند.

کلاس ها و هزینه های قطارهای مشهد

تور مشهد با قطار

تور مشهد با قطار از قزوین یا تور مشهد با قطار از شیراز یا تور مشهد با قطار از همدان و شهرهای دیگر می تواند راهی عالی برای معاشرت با مردم محلی و لذت بردن از مناظر باشد. اکثر قطارها دو کلاس دارند، اگرچه اقلیت قابل توجهی فقط یک کلاس دارند.

اگر تصمیم می گیرید که یک قطار کوپه ای درجه ۲ برای شما بسیار شلوغ است، اغلب می توانید در طول مسیر یا قبل از سفر آن را به کلاس ۱ ارتقا دهید. هزینه یک صندلی در کلاس ۲ کمی کمتر از اتوبوس معمولی و صندلی درجه ۱ کمی کمتر از اتوبوس VIP است. بنابراین تور مشهد با قطار ارزان است. تور مشهد با قطار از تبریز یا تور مشهد با قطار از کرج یا تور مشهد با قطار از اصفهان در عین اینکه هزینه زیادی ندارد بسیار جذاب محسوب می شود.

اکثر قطارها با سفرهای طولانی مدت در ایران یک شبه هستند و جزو قطارهای خواب طبقه بندی می شوند. این قطارها در هر کوپه می توانند میزبان چهار یا شش مسافر باشند. اگر زنان تنها سفر می کنند باید برای راحتی بیشتر در کوپه به مسئولین و میزبانان اطلاع دهند.

در اکثر قطارها با خدمات درجه ۱ یا همان تور مشهد با قطار  vip غذا در کوپه سرو می شود. قطارهای درجه یک با سفرهای طولانی مدت نیز با تردد گارسون ها از رستوران فعالیت می کنند. راحت ترین قطارها در مسیر شلوغ تهران به مشهد هستند. تور مشهد با قطار فدک از تهران یکی از این قطارهای کلاس بالا می باشد که اغلب تور مشهد با قطار فدک هتل درویشی پشتیبانی می کند.

سفر تور مشهد با قطار

اگر شما، از آن دسته افرادی هستید که هم میخواهید مدت تایم کمتری  را، به رفت و آمد سفر به مشهد خود بگذرانید و هم میخواهید در همین مدت کم، از مناظر زیبا و طبیعت پر از آرامش بین راه نیز،  نهایت لذت را برده و استفاده لازم را بکنید؛ تور مشهد با قطار میتوانید گزینه مناسب و خوبی، برای شما، باشد؛ بنابراین با توجه به اطلاعات کاربردی ای که در رابطه با انواع قطار ها، نحوه اخذ بلیط وامکانات واگن ها و قطار نیز، در اختیار شما قرار داده شد.

 شما میتوانید با انتخابی متفاوت از طریق تور مشهد با قطار، انواع خدمات دلخواه خود را، انتخاب کرده و جذابیت سفر با قطار به مشهد مقدس را، تجربه کنید و از خدمات تورهای مفرح گردشگری در بازدید از مکان های زیارتی، تاریخی و تفریحی جذاب درون شهری نیز، استفاده کنید و بتوانید بدون دغدغه حمل و نقل و آدرس در شهر پر ازدحام مشهد، به تفریحات و بازدید ها جذابی، بپردازید.

چراکه شهر بزرگ مشهد، به عنوان شهری زیارتی و توریستی، به دلیل امکانات رفاهی و تفریحی فوق العاده ای که دارد مسافران و زائران زیادی را از سراسر ایران و البته جهان، به خود جذب کرده است.

همچنین دارای مکان های ارزشمندی نیز می باشد که ارزش رفتن به آن جا را، به همراه دارد. شما میتوانید با مکان های فوق العاده شهر مشهد بیشتر آشنا شوید و انواع پارک های بزرگ، باغ وحش، شهر بازی، زیارتگاه ها، مکان های تاریخی و تفریحی جذاب را، شناسایی کرده و در برنامه سفر خود، قرار دهید.

تا با یک برنامه ریزی  خوب و مناسب سلیقه خود و خانواده خود نیز، بتوانید یک گردش و تفریح به یاد ماندنی ای را، رقم بزنید. همچنین میتوانید از انواع تور های گردشگری دیگر برای سفر به شهرهای مفاوتی را، به آسانی و راحتی، تجربه کنید و لذت ببرید.

انواع قطار در ایران

تور مشهد با قطار ارزان

قطار مجلل: این نوع قطار امکانات فوق العاده ای را ارائه می دهد تا سفری راحت و فوق العاده را ارائه دهد. قطارهایلوکس مجهز به:

 • به تهویه مطبوع
 • به سرگرمی ویدئویی صوتی
 • به ناهار خوری ماشین/ غذا در محفظه: سرو شام اختیاری است و باید بلیطی اضافی پرداخت شود.
 • به پریز برق ۲۲۰ ولت در محفظه
 • به نوشیدنی ها و تنقلات
 • به وای فای

اتاق های چهار تخته (کلاس اول) : این نوع قطارها قطارهای شبانه با کیفیت بالا هستند که هر واگن در ۸ تا ۱۱ محفظه با ظرفیت ۴ نفر تقسیم می شود. این قطار کلاس ۱ مجهز به:

 • تهویه مطبوع
 • سرگرمی ویدئویی صوتی
 • ناهار خوری ماشین/ غذا در کوپه: سرو شام اختیاری است و باید بلیطی اضافی پرداخت شود.
 • پریز برق ۲۲۰ ولت در کوپه
 • نوشیدنی ها و تنقلات

اغلب تور مشهد با قطار vip را پشتیبانی می کند. البته تور مشهد با قطار از قم یا تور مشهد با قطار از تهران یا تور مشهد با قطار از اصفهان و دیگر شهرها را هم در بر می گیرد. تور مشهد با قطار فدک هتل درویشی یا تور مشهد با قطار زندگی یکی از معروف ترین نوع سفر با قطارهای کلاس یک محسوب می شود. قطارهایی با اتاق های شش تخته (کلاس دوم):  این قطارها از امکانات و خدمات زیادی مانند قطارهای درجه یک برخوردارند، اما از نظر کیفیت و راحتی نمی توان آنها را با قطارهای درجه یک مقایسه کرد.

علاوه بر مواردی که گفته شد قطارهای زیر نیز در تور مشهد با قطار فدک یا رجا یا دیگر قطارها در دسترس هستند:

 1. ۱. پردیس (قطار خودران): یک قطار بین شهری با سرعت بالا که خدمات برتر بین المللی را ارائه می دهد. قطارهای پردیس  مجهز به:
 • به تهویه مطبوع
 • به سرگرمی ویدئویی صوتی
 • به نوشیدنی ها و تنقلات
 1. ۲. عرشه دو نفره صبا: این قطار مجهز به صندلی های راحت هواپیمایی است و در فواصل متوسط ​​امکانات راحتی را ارائه می دهد. این خودرو با سرعت ۱۶۰ کیلومتر در ساعت حرکت می کند. ظرفیت ۱۷۴ صندلی در دو سالن است. این قطارها مجهز به:
 • به تهویه مطبوع
 • به سرگرمی ویدئویی صوتی
 • به نوشیدنی ها و تنقلات
 • به صندلی های درازکش با اندازه بزرگتر
 • به سرگرمی چند رسانه ای شخصی
 1. ۳. نگین: قطار VIP با صندلی های راحت و خدمات درجه یک مناسب برای تور مشهد با قطار vip و مجهز به :
 • به تهویه مطبوع
 • به سرگرمی ویدئویی صوتی
 • به نوشیدنی ها و تنقلات
 1. ارم (قطار خودران): طراحی داخلی این قطارها ارگونومیک، ایمن و مدرن است. همه سالن ها نورپردازی خوبی دارند. در حال حاضر، در مسیرهای نسبتاً کوتاه مانند تهران-قم استفاده می شود. تهران-سمنان و گرگان. این خودرو با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت حرکت می کند. قطارهای ارم مجهز به:
 • به تهویه مطبوع
 • به سرگرمی ویدئویی صوتی

از کجا تور مشهد با قطار بخریم؟

تور مشهد با قطار فدک

می توانید به ایستگاه های قطار بروید و بلیط را مستقیماً خریداری کنید. بلیط قطار را می توانید تا یک ماه قبل در ایستگاه های راه آهن رزرو کنید. مخصوصاً برای قطارهایی که پنجشنبه، جمعه و تعطیلات رسمی حرکت می کنند. همراه داشتن گذرنامه را فراموش نکنید، زیرا برای خرید بلیط قطار به آن نیاز دارید. همچنین می توانید از طریق وب سایت های آنلاین بلیط رزرو کنید.

البته برای این کار باید از یک صاحب تجربه کمک بخواهید زیرا ساعات مختلف قیمت و کیفیت متفاوت است و همچنین اگر توریست هستید باید کارت اعتباری توریستی داشته باشید. بلیط قطار معمولاً یک یا دو هفته قبل از تاریخ حرکت به فروش می رسد. اگر شانس پیدا کردن بلیط را ندارید، ممکن است در لیست انتظار قرار بگیرید. می توانید به ایستگاه راه آهن بروید و شماره تلفن همراه خود را بدهید. توجه: همچنین می توانید بلیط خود را به صورت آنلاین از طریق شرکت گردشگری راین خریداری کنید که خدمات با بهترین کیفیت را به شما ارائه می دهد.

نتیجه گیری

تور مشهد با قطار vip

همچنین در سفرآس ۲۴ میخوانید که اکثر حمل و نقل در ایران از طریق جاده است. دولت قصد دارد ۳.۵ درصد از حجم مسافر و ۸.۵ درصد از حجم بار را از طریق راه آهن حمل کند. برق رسانی گسترده در نظر گرفته شده است. به گفته وزارت تحقیق و توسعه، شبکه راه آهن سالانه حدود ۵۰۰ کیلومتر گسترش می یابد. طبق برنامه، خطوط راه آهن ایران باید تا سال ۲۰۱۵ به ۱۵۰۰۰ کیلومتر و تا سال ۲۰۲۵ به ۲۵۰۰۰ کیلومتر برسد. بنابراین تور مشهد با قطار زندگی یا تور مشهد با قطار فدک یکی از دوست داشتنی ترین سفرها و تور مشهد با قطار  vip در ایران است با این راهکار به سه برابر افزایش می یابد.

شرکت راه آهن دولتی دارای ۳۰۰ لوکوموتیو با طول عمر متوسط ​​۴۰ سال است. راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیریت پروژه های نیروگاه ایران ( مپنا ) و زیمنس آلمان قراردادی برای ۱۵۰ IranRunner امضا کرده اند. زیمنس متعهد است در مرحله اول حدود ۳۰ لوکوموتیو به ایران صادر کند و ۱۲۰ دستگاه دیگر را با استفاده از ظرفیت ها و تخصص داخلی در ۶ سال آینده (۲۰۰۷) تولید کند. یکی دیگر از تولیدکنندگان لوکوموتیو در ایران، واگن پارس است که لوکوموتیوهای AD43C را با مشارکت تولیدکننده نیروگاه ایرانی DESA دیزل می سازد.

به گفته وزارت راه و ترابری ایران، در سال ۲۰۰۹ ، ۱۷ میلیارد یورو سرمایه گذاری خارجی در صنعت راه آهن تأمین شده است. با توجه به آنچه گفته شد در می یابیم که تور مشهد با قطار از قزوین یا تور مشهد با قطار از شیراز یا تور مشهد با قطار از همدان در سالهای آتی افزایش قابل توجهی خواهد داشت. این موضوع برای تور مشهد با قطار از قم یا تور مشهد با قطار از تهران یا تور مشهد با قطار از اصفهان یا تور مشهد با قطار از کرج و دیگر شهرهای ایران نیز صادق است.

اگرچه برق رسانی راه آهن در ایران در سال ۱۹۷۵ آغاز شد، اما تقریباً ۳۰ سال متوقف شد. قرارداد برق رسانی خط دو طرفه تهران-مشهد و تأمین ۷۰ لوکوموتیو الکتریکی در سال ۲۰۰۹ منعقد شد. سرعت حداکثر ۲۰۰ کیلومتر در ساعت برای قطارهای مسافربری لوکوموتیو و ۲۵۰ کیلومتر در ساعت برای EMU های کج انتظار می رود زمان سفرهای فعلی از ۷.۵ تا ۱۲ را به کمتر از ۵ ساعت کاهش دهد. در ژوئیه ۲۰۱۷، دولت ایران قرارداد وام پروژه برق رسانی تهران – مشهد را تکمیل کرد. انتظار می رود کارهای این پروژه به زودی آغاز شود.

تور زمینی مشهد با قطار از تمام شهرهای دارای راه آهن برگزار می شود.در شهرهای فاقد مسیر ریلی نیز باید به راه آهن نزدیک ترین شهر مراجعه کنید.

تور قطار معمولاً از تور هواپیما ارزان تر است. البته شما اگر قطار درجه یکی چون فدک را انتخاب کنید، هزینه ای نزدیک به تور هواپیما را خواهید پرداخت.

قیمت تور قطار مشهد بسته به کیفیت هتل و قطار و همچنین زمان سفر متغیر است. ارزان ترین تور را می توانید در زمان های کم مسافری چون اوایل پاییز، دی ماه، بعد از تعطیلات نوروز و با یک قطار درجه دو رزروکنید. این تور در هتل هایی چون قدس، نسیم، ایران زمین و کوثر ارزان تر است.

از نظر امکانات و رفاه قطارهای فدک و زندگی بهتر هستند که هردو کوپه های چهار تخته دارند. از نظر قیمت نیز  به ترتیب  قطارهایی چون نورالرضا، غزال، غدیر و سیمرغ مناسب ترند. قطار اتوبوسی ماهان ارزان ترین قطار در سفر به مشهد است.

برای رزرو تور مشهد لحظه آخری باید مرتب قیمت تور را رصد کنید. در ساعات نزدیک به حرکت قطار در صورت تکمیل نشدن ظرفیت قیمت تور آف خورده و به صورت لحظه آخری برای شما قابل رزرو است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)